PZC Bouwverkeer mag door Werflaan Lobby in Borsele voor behoud peuterspeelzalen in kleine kernen BEVELANDEN- 25 37 33 Goesenaar krijgt 15 maanden cel voor overval Na zomer bouw Nansenbaan Vislucht Fietstunnel krijgt veilige uitstraling Donderdag 24 mei 2007 Kameropera Bestevaer beleeft première in Brouwershaven Boeren zijn tegen hoger peil Veerse Meer tijdens wintermaanden Tip? redgoes@pzc.nl Bezwaarmakers uit de Noordhoek krijgen geen gelijk van de rechter. door Lilian Dominicus GOES - De gemeente Goes mag de Werflaan gebruiken als tijdelijke weg voor het bouwverkeer naar de toekomstige wijk Mannee. Dat maakte de rechtbank in Middel burg gisteren bekend. Bewoners van de Noordhoek zijn teleurgesteld in de uitspraak. Zij vrezen een enorme hoeveelheid zwaar verkeer door de toegangs straat van hun wijk. Uit het oog punt van verkeersveiligheid vin den ze de Werflaan niet geschikt als bouwweg. Hun bezwaren zijn echter door de rechter naar de prullenbak verwezen. Wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke ordening) is in zijn nopjes over het nieuws. Hij ver wacht op korte termijn te kunnen beginnen om de Werflaan ge schikt te maken voor het bouwver keer. Aan het eind van de straat komt een plateau dat moet verhin deren dat het vrachtverkeer de wijk in kan rijden. Dat zou de ver keersveiligheid ten goede komen. Ook komt er een verbod voor fiet sers en gehandicaptenvoertuigen zonder motor. Bewoonster E. van den Bos, die na mens de bezwaarmakers uit de Noordhoek spreekt, is er nog niet zo zeker van. „Voor kinderen is het toch juist geweldig leuk om over zo'n plateau heen en weer te fietsen? Bovendien, je kunt tegen je kinderen wel zeggen: 'rij niet door de Werflaan', maar je weet Bewoners van de Werflaan me nen dat bouwverkeer hun straat onveilig zal maken. Pas als de ver bindingsweg zuidelijk van Man nee af is, wordt hun wijk ontlast. zelf ook hoe ze zijn. Daar heb je niet de hele dag controle over." Nu de ontsluiting voor het bouw verkeer naar Mannee mogelijk wordt, komt ook de bouw van de wijk een stap dichterbij. Zo ver is het echter nog niet. Er lopen nog meer procedures, bijvoorbeeld te gen het bouwrijp maken van de grond zelf Daarover verwacht de gemeente pas na de zomer een uit spraak. Ook loopt er nog een procedure van bewoners uit Wilhelmina- dorp, Tervaten en Goese Meer te gen de aanleg van een verbindings weg tussen de Oranjeweg (oostelij ke ringweg Goes) en de Mannee- weg. Dat moet de toegangsweg tot de nieuwe wijk worden. Ook zou daar uiteindelijk het bouwverkèer over moeten gaan rijden. De bewoners van de Noordhoek zijn juist met deze procedure niet zo blij. Van den Bos: „Omdat deze mensen bezwaar maken, moet het verkeer nu door onze straat. Ze kunnen niet winnen, maar wel de boel enorm vertragen. Dat is verve lend voor ons, want we kunnen niet eens verhuizen. Wie wil ons huis kopen, nu het ernaar uitziet dat de komende jaren er bouwver keer door onze straat raast?" GOES - De gemeente Goes kwam aanzetten met het thema sport, kunstenaar Gayan de Muynck uit Goes voegde daar mode en trends aan toe. De fietstunnel onder Ringbaan Oost bij Sport- punt Zeeland krijgt een nieuwe muurschildering. „Aan de ene kant komen aardkleuren. De andere kant krijgt een blauwe tint; lucht en water.Door de lichte kleuren moet de tunnel een veilige uit straling krijgen. Gayan is deze week bezig met de achtergrond en de grote lijnen van het kunst werk. Vrijdag en zaterdag komen graffitikunste naars Stefan, Gabrielle en Marcel hem helpen. Ze zijn gespecialiseerd in graffitiletters, cartoons en realistische afbeeldingen. Als het werk zaterdag klaar is, komt er een beschermende coating over heen. Bang dat vandalen op zijn kunstwerk klad deren, is Gayan niet. „Echte kunstenaars spuiten niet over eikaars werk." foto Willem Mieras Opvang 's-Heer Abtskerke worstelt met bezoekersminimum. door Harmen van der Werf NISSE - In Borsele is een lobby op gang gekomen om peuterspeelza len ook in kleinere dorpskernen te handhaven. De dorpsraad Nisse, de ouderraad van de peuterspeelzaal Nisse, de dorpsraad 's-Heer Abtskerke en het dorpshuisbestuur Nisse heb ben er bij de gemeente op aange drongen alles in het werk te stel len om de peuterspeelzaal in Nisse te behouden. De peuterspeelzaal - ook voor kinderen uit 's-Heer Abtskerke - schommelt rond de tien bezoekers, het minimum-aan tal. Dit speelt ook in Borssele, Hoede- kenskerke en in iets mindere mate in Driewegen. „Valt de peuterspeel zaal weg", geeft W. Walhout van de dorpsraad Nisse aan, „dan valt een poot onder het kleine kernen- beleid weg." Verlaging van het mi nimum-aantal peuters is volgens haar een optie. „Of nog even af wachten hoe het nieuwe kinderop- vangbeleid landelijk wordt gere geld." De Borselse gemeenteraad discussieert vanavond over de peu terspeelzalen. GOES - De aanleg van de verlengde Nansenbaan in Goes-Zuid begint dit jaar na de bouwvakantie. De ge meente mocht deze week het be stek voor de weg ontvangen. De verlengde Nansenbaan gaat een nieuwe rondwegverbinding vor men tussen de rotonde vlakbij Mc Donald's en de 's-Gravenpolderse- weg bij het ziekenhuis. Dit moet bedrijventerrein De Poel 2 een be tere ontsluiting geven en bestaan de wegen als de A. Fokkerstraat en 's-Gravenpolderseweg ontlasten. MIDDELBURG - Een 20-jarige Goese naar is gisteren tot een celstraf van vijftien maanden veroordeeld voor het uitvoeren van een gewapende overval op een tabakszaak in Goes. Het Openbaar Ministerie vroeg veertien dagen geleden de man voor een periode van twee jaar op te sluiten. De man kent het leven in de ge vangenis reeds. Recent heeft hij nog enige maanden binnen geze ten voor diefstal met geweld. De overval op de tabakszaak vond december 2005 plaats. De 13e stap te hij 's morgens, gemaskerd en ge wapend met een mes, de zaak aan de Wijngaardstraat binnen en eis te geld. De eigenaar maakte hem direct duidelijk dat hij veel te vroeg was omdat op dat tijdstip de kassalade nog nauwelijks iets bevatte. Daar op eiste de overvaller sigaretten. Op het moment dat hij die pro beerde te pakken, stortte de eige naar zich op hem en ontstond er een worsteling waarbij de eigenaar werd mishandeld waarna de over valler zonder geld en sigaretten verdween. Volgens de rechtbank heeft de man een ernstig misdrijf gepleegd en verdient hij daarom straf. Tip? redactie@pzc.nl De zaken gingen goed en dus be sloot de vishandelaar een meisje in dienst te nemen om zijn wa ren nog beter aan de man te kun nen brengen. Ze was mooi, en thousiast en spontaan, maar veel werk kwam er niet uit haar han den. Bovendien had ze een uitge sproken hekel aan de lucht die vis nu eenmaal verspreidt. Na een paar weken constateerde de ondernemer dat het met deze werkneemster niets zou worden in de visbranche. Hij liet haar we ten dat ze maandag maar niet te rug moest komen. „O wat heer lijk", reageerde het meisje opgeto gen, „tot dinsdag dan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59