Museum toch nog mogelijk in Sint Anna Bij het beeld van Michiel de Ruyter sloeg de vonk over OUTDOOR FITNESS Oude watertoren van Zelzate is onmisbaar element in skyline COLLECTIE 2007 Palingwedstrijd Vijfde lustrum voor internationale Smokkeltochten pasvorm •comfort kwaliteit www.wandelschoenen.nl Henk Fenijn Passende Schoenmode Brouwerijstraat 33 Oostburg Te. 0117-452726 z_ PZC Donderdag 24 mei 2007 29 Inwoners van dorp tekenen allemaal voor behoud 'gemeentehuis'. door René Hoonhorst SINT ANNA TER MUIDEN - WD'ster C. van de Vijver probeert haar col lega-raadsleden van Sluis van avond toch nog te overtuigen van het belang van het voormalige ge meentehuisje van Sint Anna ter Muiden. Het Sluise raadslid dient tijdens de raadsvergadering een motie in om het historische pand te kunnen be houden voor exposities en andere culturele en kunstzinnige doelein den. Van de Vijver weet dat de raad zelf opdracht heeft gegeven om het gebouw openbaar te verko pen. Maar zo lang het voormalige gemeentehuis niet aan een koper is gegund, kan de procedure wor den stopgezet, stelt de liberale. Als bewoonster van Sint Anna heeft Van de Vijver gemerkt dat al haar plaatsgenoten de teloorgang van de toegankelijkheid van het ge meentehuisje vrezen. De Brabant se M. van de Ven, die al ruim der tig jaar een huisje aan het markt pleintje heeft, haalde ruim vijftig handtekeningen op in het dorpje. Ze biedt de signaturen vanavond tijdens de raadsvergadering aan. „Iedereen heeft getekend, vooral de echte autochtonen gaat het aan het hart als het pand straks niet meer is te bezoeken." Het gemeentebestuur hoeft niet bang te zijn dat ze met het pand blijft zitten. Woongoed Zeeuws- Vlaanderen is bereid het gebouw aan te kopen om het veilig te stel len voor de lokale en regionale ge meenschap. Corporatiedirecteur C. Reinhoudt wil zich niet be moeien met de plaatselijke poli tiek. Maar aankoop van het voor malige gemeentehuisje zou passen het beleid om 'maatschappelijk vastgoed aan te kopen als daar door voorzieningen in de lucht kunnen worden gehouden'. „We hebben eerder aangeboden om mee te denken over een nieuwe bestemming voor het gemeente huis van Aardenburg, dat we dan ook willen aankopen." Schepencollege redt 'waterkasteel' na jaren praten over sloop. door Wout Bareman zelzate - In grensgemeente Zelza te ging gisteren de vlag uit. Want de oude watertoren langs de Sui- kerkaai mag niet worden afgebro ken. Het schepencollege stelde vast dat de toren samen met de schutterstoren en het gemeente huis aan de Markt de skyline van Zelzate bepaalt en dat dat zo moet blijven. Het bouwwerk dat dateert van 1952 en net als de watertorens in Nederland jaren geleden al z'n functie verloor, stond lang op de norr}inatie om gesloopt te worden. Het gebouw werd enkel nog ge bruikt als een soort zend toren voor radiozenders en telefoon maatschappijen. Tien jaar geleden al werd het plan geopperd een aan- SLUIS - Hengelvereniging Jantje van Sluis houdt op de vrijdagen 1 en 15 juni vrije viswedstrijden op paling aan de Sluisse Oostpoort in de boelenput. Inschrijven kan ter plaatse vanaf 18.00 uur. De wedkamp sluit om Echtpaar Doorns- Bakx uit Terneuzen zestig jaar getrouwd. door Joeri Wisse terneuzen - Hoge vlammen ver lichtten de boulevard van Vlissin- gen. Misschien was het vuur wel zo hevig dat de gietijzeren versie van admiraal Michiel de Ruyter er van gloeide. Vijftien augustus 1945 was er wel reden voor een flink vreugdevuur: Japan had gecapitu leerd; de Tweede Wereldoorlog was ten einde. Vlissingers stroomden massaal naar de boulevard om het einde van de oorlog te vieren. Zo ook de vijftienjarige Annie Bakx. In het feestgedruis ontmoette ze de man met wie ze gisteren zestig jaar ge trouwd was: Leo Dooms. De toen drieëntwintig-jarige Ter- neuzenaar woonde tijdelijk in Vlis- singen, op een marineschip dat de veerdienst tussen Breskens en Vlis- singen had hervat. Bij het legeron derdeel was hij als burger in dienst. Twee jaar later trouwde het Leo en Annie Dooms zijn zestig jaar getrouwd. foto Camile Schelstraete stel. Léo kon gaan werken bij De Schelde en na wat jaren vonden ze een nieuwbouwhuis in Souburg. Ze woonden op Walcheren tot ze de kans kregen om café de Rijn vaart aan de Westkolkstraat in Ter neuzen over te nemen. Daarna ex ploiteerden ze café Neptunus op stekene - Wandelclub De Smokke laars houdt komende zondag (eer ste pinksterdag) de 25e editie van de Smokkeltochten. De tochten vallen samen met de 'vijftig kilometer van Stekene', die voor de negende keer gelopen kan worden. Deelnemers aan de Smokkeltoch ten kunnen kiezen uit afstanden van zes, twaalf, twintig, dertig, veertig en vijftig kilometer. Ook is er een rolstoelparcours van onge veer zes kilometer uitgestippeld. De routes voeren door diverse bos gebieden en over de smokkelpa- den van weleer. De langste afstan den komen tot het grensgebied bij Koewacht. Bijna drieduizend wan delaars verschenen vorig jaar aan de start. De wandeltochten beginnen tus sen 6.00 en 15.00 uur aan de sport hal aan de Nieuwstraat in Stekene. Zonder watertoren is Zelzate Zelza te niet meer. tal koopappartementen in de to ren in te richten, speciaal bedoeld voor mensen in de lagere inko mensgroepen. Maar dat plan bleek uiteindelijk fi nancieel niet haalbaar. Buurtbewo ners kregen vervolgens te horen dat bovenin de toren een koffie shop zou worden gevestigd. Ze rea geerden verontwaardigd, maar uit eindelijk bleek het om een 1 april-grap te gaan. Het toenmalige schepencollege oordeelde vervol gens dat de toren dan maar moest wijken voor woningbouw. Na jaren heen en weer praten is nu de knoop doorgehakt. Het 47 meter hoge 'waterkasteel' wordt te koop aangeboden, maar wel onder strikte voorwaarden. Wie het bouwwerk koopt, dient er een woonbestemming aan te geven. Kantoren en horeca zijn ook toege staan. Volgens burgemeester F. De Vilder heeft zich al één kandi daat-koper gemeld. Die zou er een sportcentrum in willen vestigen met een klimwand. De verpauper de toren gaat vermoedelijk van de hand voor zo'n 150.000 euro. de Markt. Toen Leo kon gaan wer ken als congiërge op het Zelden- rustcollege, ging Annie werken in de gezinszorg. Het echtpaar Dooms-Bakx heeft twee kinderen, vier kleinkinderen en zes achter kleinkinderen. Zaterdag vieren ze het diamanten huwelijksjubileum. Nuvolo XCR Lo Ls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57