eeland het vieze kolenkot ging in „SieMatic Hulster kinderopvang De Kindervilla moet ook wijken voor nieuw vermaakcentrum PZC Donderdag 24 mei 2007 2 7 Sarie den Hamer, Francien Boeije, Ko Engels en Betsy Haak zaten alle vier in een andere periode op de lagere school in Driewegen, foto Camile Schelstraete Oude huishoudschool onderdeel van plan vermaakcentrum. door Harold de Puysseleijr HULST - De stadsvernieuwing in de omgeving van de onlangs gesloten bioscoop De Koning van Engeland aan het Cornelis de Vosplein in Hulst gaat een groter gebied be slaan. Projectontwikkelaar Rietbergen Concept Vastgoed betrekt met de aankoop van het pand van de voor malige huishoudschool ook dat ter rein bij zijn plan voor een nieuw vermaakcentrum. In de oude huis houdschool is nu kindercentrum De Kindervilla van Crea Stangi ge vestigd. Directeur Leny Hamelink van Crea Stangi laat weten dat de kinderopvang dit najaar sluit. „We stoten de kinderopvang af en gaan met onze keramiekactiviteiten ver der in Antwerpen." Wethouder Paul Weemaes is blij met de uit breiding van het stadsvernieu wingsproject. Volgens hem pro beert de projectontwikkelaar ook de oude pandjes naast de Kinder villa aan de Houtmarkt nog aan te kopen. Weemaes noemt het wel 'een zorg' dat een goedlopende kinderopvang uit de binnenstad verdwijnt. De gemeente wil er daarom bij de projectontwikkelaar op aandringen in het plan ruimte te scheppen voor een nieuwe kin deropvang. Projectontwikkelaar Karei Rietber gen zegt dat hij nog niet precies weet welke invulling de locatie van de voormalige huishoud school krijgt. Voor een deel zal het in elk geval gaan om woningbouw. De Nijmeegse projectontwikkelaar heeft ervaring met nieuwbouw in binnensteden. Zo heeft hij in hart je Oisterwijk een bouwproject ont wikkeld met woningen, een cultu re Gemeente Hulst hoopt dat de projectontwikkelaar extra ruimte schept voor een kinderopvang in het nieuwe multifunctioneel com plex. reel centrum, theater en horeca- voorzieningen. Een soortgelijk pro ject moet de komende jaren ook in Hulst van de grond komen. Het gebouw waar de bioscoop in ge huisvest was, moet met de naastge legen kapsalon en de voormalige KBC-bank wijken voor een nieuw complex waar een investering van tien miljoen euro mee gemoeid is. Daarin is ruimte gereserveerd voor twee bioscoopzalen en een theater zaal met 350 stoelen die dienst kan doen als filmzaal. De vestiging van een bowlingcentrum is nog in on derzoek. Verder zijn dertig huur- en koopappartementen en een par keerkelder voorzien in het com plex. Wisseling van de wacht bij Cargill Sas van Gent sas van cent - Francesco Faglia wordt de nieuwe directeur van de Cargiilvestigingen Sas van Gent en Bergen op Zoom. Faglia volgt Fons I)sebaert op, die na 33 jaar voor Cerestar en later Cargill te hebben gewerkt nu van zijn vrije tijd wil gaan genieten. I]- sebaert kreeg vijf jaar geleden de leiding van de vestigingen toen het Amerikaanse Cargill zetmeel- producent Cerestar overnam. Culinaire tocht met huifkar in Hulst HULST - De VW in Hulst houdt za terdag een culinaire huifkartocht 'Van Paal tot Perkpolder'. Café 't Verdronken Land is om 16.30 uur en ongeveer 22.30 uur zowel op stappunt als eindhalte van deze tocht langs de boorden van de Westerschelde. Onderweg wordt bij drie horecagelegenheden ge stopt voor het diner. George Spon- selee reist mee en vertelt onder weg streekverhalen. Nieuw-Namen in teken van jubileumbraderie nieuw-namen - In Nieuw-Namen wordt zondag 10 juni de tiende edi tie van de Kauterse braderie gehou den. Het dorpsfeest vindt plaats in en nabij de verkeersvrij gemaakte Hulsterloostraat. Er zijn diverse activiteiten opgezet, zoals een rommelmarkt, een Vlaamse kermis en op het Anto- niusplein zijn diverse oldtimers te zien. Een muziekgezelschap zorgt voor extra sfeer. Zwemvierdaagse in bad Kloosterzande kloosterzande - In zwembad De Honte in Kloosterzande wordt van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juni de jaarlijkse zwemvierdaag se gehouden. De deelnemers, veel schoolkinde ren maar ook volwassenen, laten zich sponsoren door familie en vrienden. De opbrengst van de zwemvierdaagse gaat naar Unicef en het kinderfonds zal het geld ge bruiken ter ondersteuning van de aidswezen in Mozambique. Zomermarkt op terrein schippersinternaat terneuzen - Het schippersinter naat in Terneuzen houdt woens dag 6 juni in samenwerking met de Stichting Ouderenzorg Kanaal zone een zomermarkt voor bewo ners van verzorgingshuizen, schip perskinderen en buurtbewoners. Er zijn aan de Van Steenbergen laan ook optredens van The Good, The Bad 8c Bart en volksdans groep De Grutmoole. De markt is van 14.00 tot 18.00 uur. Een klas uit 1948 van de voormalige lagere school in Driewegen. ■MÜÜ Mi 5 1 BeauxArts Collection GOES - Plieger B.V. Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a 0118-629522

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55