Zeeland PZC De Groene Parel slijpt de messen Middenstand Sint-Niklaas mikt op Zeeuws-Vlaamse consument ZEEUWS-VLAANDEREN 25 33 Woonstichting in de race voor postkantoor Vislucht Waarschuwing voor veegbedrijf Ook de kleintjes mochten meedoen Kameropera Bestevaer beleeft première in Brouwershaven Donderdag 24 mei 2007 Boeren zijn tegen hoger peil Veerse Meer tijdens wintermaanden Tip? redtern@pzc.nl P"T~stdorps comité eidt nieuwe acties en kassen voor. aoor Conny van Gremberghe westdorpe - Het actiecomité De Groene Parel uit Westdorpe be reidt nieuwe acties voor tegen de voorgenomen bouw van een kas sencomplex in de Kanaalzone. De belangengroepering heeft de voor bije maanden in den lande aanslui ting gezocht bij andere actiegroe pen tegen glastuinbouw. Door bundeling van krachten en kennis hopen de groepen sterker verweer te kunnen bieden tegen overheden en projectontwikke laars die nieuwe glastuinbouwcom- plexen van de grond willen tillen. Woordvoerder G. de Braai: „Toen enkele jaren geleden de plannen voor vestiging van glastuinbouw in de streek vorm kregen, zijn we spontaan als bewoners van de Bat terij en omgeving bij elkaar gaan zitten. Wij wilden geen kassen vlakbij ons buurtschap. In eerste instantie was er sprake van glas tuinbouw in de Autrichepolder. Die is nog steeds in beeld, maar eerst richt Terneuzen zich op kas sen in de Smidsschorrepolder. De voorbije tijd hebben we als comité weinig van ons laten horen, maar dat betekent niet dat we niets heb ben gedaan. Integendeel: we heb ben contact gezocht met diverse groepen die ageren tegen glastuin bouw. In Groningen (Op Goede Grond), West-Brabant (Glashard Nee) en andere plaatsen. We gaan proberen onze kennis en kracht te bundelen, vooral ook om de juridi- Krachtenbundeling moet belan- genclubs sterken in het voeren van de juridische strijd tegen overheden en projectontwikke laars in de glastuinbouw. sche strijd aan te kunnen." Die strijd komt er. Daar is De Braai van overtuigd. „Onze argumenten tegen deze vorm van tuinbouw met zijn licht- en luchtvervuiling blijft. Ook gaan we ervan uit dat de verkeersdruk op het polderge bied sterk toeneemt." Havenschap Zeeland Seaports heeft inmiddels 170 hectare van de gronden in de Smidsschorrepolder in bezit. Maar De Groene Parel ge looft niet dat met de aanleg van kassen nog dit jaar kan worden be gonnen. „De gronden zijn welis waar overgedragen, maar de boe ren hebben het vruchtgebruik tot november kunnen vastleggen. Dat betekent dat er dit jaar nog ge woon geboerd wordt. Seaports en gemeente moeten dan vervolgens nog alle planologische procedures opstarten. Dat betekent dat wij ons nog wel een paar maanden kunnen voorbereiden", zegt De Braai. Overigens wil het comité ook met de landelijke politiek in de slag om een verdere 'verglazing' van het landschap tegen te gaan. „In Zeeuws-Vlaanderen hebben we het over netto 220 hectare. In Dinteloord hebben ze het over 1000 hectare, dat is toch andere koek", aldus De Braai. hulst - Woonstichting Hulst heeft grote belangstelling voor de bouw van een woon- en winkelcomplex op de plaats van het voormalige postkantoor aan de Minderbroe dersstraat in Hulst. Het oude postkantoor, nu eigen dom van de gemeente Hulst, is op genomen in stadsvernieuwingspro ject De Nieuwe Bierkaai. Volgens de visie van architect H. ter Beek, van het door Hulst in de arm geno men stedenbouwkundige bureau Op ten Noort Blijdenstein, wordt het postkantoor gesloopt en komt er één gebouw of een 'ensemble van gebouwen' voor terug. Volgens Woonstichting-directeur J. Valckx is er plaats voor zo'n 53 appartementen, commerciële ruimte op de begane grond en een parkeerkelder. De historische kloostermuur blijft behouden. Valckx: „We zijn zeer geïnteres seerd. We voeren al gesprekken met de gemeente, maar het pro ject is ons nog niet gegund." Het is volgens Valckx ook nog afwachten of er goedkeuring komt van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg. „Er moet een bepaald volu-.- me aan appartementen gegaran deerd zijn, anders is het voor ons niet meer interessant." Tip? redactie@pzc.nl De zaken gingen goed en dus be sloot de vishandelaar een meisje in dienst te nemen om zijn wa ren nog beter aan de man te kun nen brengen. Ze was mooi, en thousiast en spontaan, maar veel werk kwam er niet uit haar han den. Bovendien had ze een uitge sproken hekel aan de lucht die vis nu eenmaal verspreidt. Na een paar weken constateerde de ondernemer dat het met deze werkneemster niets zou worden in de visbranche. Hij liet haar we ten dat ze maandag maar niet te rug moest komen. „O wat heer lijk", reageerde het meisje opgeto gen, „tot dinsdag dan." bedoeld voor de groepen 3 tot en met 8. En dus leerden de kleuters oversteken. Oudere kinderen leerden het belang van de autogordel en groep 7 en 8 trainde op een speciaal parcours op prakti sche trapvaardigheid. foto Camile Schelstraete ijzendijke - Of ze het leuk hadden gevonden, uurtjes praktische verkeerslessen opzitten, met vraagt de meester aan het eind van de morgen, behulp van het ANWB-verkeersprogramma 'Jaaaa', klinkt het op de katholieke basisschool Streetwise. Alle groepen móchten gistermorgen Molenbolwerk in IJzendijke uit tientallen kinder- meedoen, ook de allerkleinsten, hoewel het spe- ionden. Die kinderen hadden er zojuist een paar ciaal ontwikkelde verkeersonderwijs eigenlijk is Ondernemers zien nog groot klantenpotentieel over de grens. door Wout Bareman SINT-NIKLAAS - De middenstand in Sint-Niklaas richt de blik op het noorden. Uit onderzoek van de Ka mers van Koophandel naar de grensoverschrijdende bezoekers stromen blijkt dat daar nog een enorm klantenpotentieel kan wor den aangeboord. Voor de onderne mers in het heringerichte stadscen trum en in het Waasland Shop ping Center is dat aanleiding de jacht op met name de Zeeuws-Vlaamse klant te openen. Op dit moment shopt enkel een klein percentage Hulstenaren in het Waasland Center en in de stad. Centrummanager P. De Wil de: „We moeten vanuit Sint-Ni- klaas op publicitair vlak meer gaan mikken op Zeeuws-Vlaanderen in het algemeen en de Hulstenaren in het bijzonder. Daarbij kan regio nale televisie een belangrijke rol spelen." Het zou volgens hem hel pen als naast de Oost-Vlaamse re gionale televisiezender AVS (Gent-Eeklo) voortaan ook TV Oost (Waasland) wordt toegelaten op de kabel in Zeeuws-Vlaande ren. terneuzen - De Zeeuwse politie waarschuwt voor het schoorsteen- vegersbedrijf All Round uit Kerk- driel. Medewerkers van dit bedrijf bieden ongevraagd hun diensten aan en presenteren vervolgens ho ge rekeningen. Een 78-jarige Ter- neuzense weet daar alles van. Me dewerkers van All Round maakten haar goten schoon en presenteer den haar een nota van 2600 euro. De vrouw had dat niet in huis, waarop de twee met haar naar de bank gingen om het op te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53