Binnenland aangdiouden'n Europa van kleine stapjes Klink wil inkomen wanbetaler korten Enorme opslag drugs gevonden in Veldhoven 4 Donderdag 24 mei 2007 PZC Achterstallige zorgpremie met heffing incasseren. den haag - Minister Klink van Volksgezondheid laat uitzoeken of het mogelijk is het inkomen te kor ten van mensen die hun zorgpre mie niet betalen. De overheid zou voor de achterstallige premie recht streeks een heffing kunnen opleg gen op het inkomen. Dat heeft Klink gisteren geschre ven aan de Kamer. De achterstalli ge premies die de overheid op de ze manier int, gaan dan weer naar een fonds waaruit de zorgverzeke raars compensatie ontvangen. Dit geldt alleen voor betalingsachter standen van meer dan zes maan den. Voor het eerste half jaar van betalingsachterstand moeten verze keraars hun best blijven doen de premies zelf te incasseren. De wanbetaler die een heffing krijgt opgelegd, is dan geen pre mie meer verschuldigd aan zijn zorgverzekeraar, die dan niet meer achter de oplopende schuld aan hoeft. Klink schrijft nog niet te we ten hoe hij de heffing moet gaan uitvoeren. Het CBS gaat de samen stelling van de groep wanbetalers in kaart brengen. Minister Klink denkt er ook over geen zorgtoeslag aan wanbetalers meer uit te keren. De zorgverzeke ring van een wanbetaler mag overi gens niet worden opgezegd. [J* Minister Klink van Volksgezond- heid wil met een heffing op het inkomen van wanbetalers achter stallige zorgpremies alsnog pro beren te incasseren. VELDHOVEN - Agenten verzamelen de drugs die zijn gevonden in een loods in Veldhoven. De loods is de grootste drugsopslagplaats ooit in Nederland ontdekt. De politie ontdekte op een bedrijventerrein in totaal 800 kilo MDMA-poe- der, 2,5 miljoen MDMA-tabletten, 270 kilo amfe tamine en 210 kilo hasj in emmers en kisten. Van een kilo MDMA-poeder kunnen 10.000 XTC pil- len worden gemaakt. De straatwaarde van de drugs wordt geschat op enkele tientallen miljoe nen. De politie heeft nog geen verdachten aange houden. foto GPD arnhem - De politie in Arnhem heeft dinsdagavond een 21-jarige inwoner van die plaats aangehou den op verdenking van de aanval op een gezin in hun huis op 13 mei. De man stak toen om nog on opgehelderde redenen met een mes in op de vader, moeder en twee zoons van respectievelijk 15 en 17 jaar. Drie van de vier familie leden liepen wonden op aan hun handen. De gezinsleden verklaar den dat zij de man niet kenden. PETER Premier Balkenende ziet niets in reanimeren Europese grondwet. door onze correspondent Hans Gertsen straatsburg - Premier Balkenen de heeft er gisteren in het Euro pees Parlement voor gepleit om niet langer te proberen de Europe se grondwet nieuw leven in te bla zen. Dat project ligt in coma sinds de Ftanse en Nederlandse kiezers het in 2005 afwezen. In plaats van de grondwet kan vol gens Balkenende een relatief sim pel nieuw Europees verdrag, zoals voorheen het Verdrag van Maas tricht, volstaan om de Europese Unie verder te helpen en bestuur baar en slagvaardig te houden. Hij pleitte in de geest van EU-grond- legger Schuman voor een Europa van de kleine, maar concrete, voor de burger duidelijk stapjes voor waarts. Daar passen geen ronken de 'grondwettelijke verdragen' bij. Balkenende gaf aan dat Nederland een aantal goede onderdelen van de verworpen grondwet wil over nemen. Maar een nieuw verdrag mag er qua naam, vorm en in houd niet meer op lijken. De sym boliek die met de grondwet ver bonden is, speelde volgens hem een belangrijke rol bij het Neder landse 'nee', omdat de term 'grondwet' een Europese super staat suggereert. Daarnaast wil Nederland dat natio nale parlementen meer grip krij gen op Europese wetgeving. Als meer dan de helft van de nationa le parlementen tegen EU-wetge- ving op een bepaald gebied is, dan PW Minister-president gaf gisteren voor het Europees Parlement zijn visie op de toekomst van de EU. Geen grondwet, maar een simpel verdrag volstaat volgens hem. zou de Europese Unie zich ervan moeten onthouden. Nederland wil dat de EU slagvaar dig moet kunnen optreden op ter reinen waar Europa over gaat, maar tegelijk verzekeren dat de EU zich niet onnodig met typisch na tionale zaken zoals pensioenen, so ciale zekerheid en onderwijs be moeit. Ten slotte wil Nederland de criteria voor uitbreiding van de EU zwart op wit zetten. Volgens sommige parlementariërs stelt Ne derland vooral cosmetische veran deringen voor aan de oude grond wet. Maar het idee dat nationale parlementen een rode kaart kun nen trekken in een vroegtijdig sta dium van de Europese besluitvor ming, vond bij de Belgische chris tendemocraat Jean-Luc Dehaene geen genade. „Daar maak ik me grote zotgen over. De rol van natio nale parlementen is het controle ren van de eigen ministers", aldus de vroegere Belgische premier. "BEMjE AU T3>J WAAGL DIE TWEe. E-UkAAva. Vd>oi« HET EER5T aMTMütTEN Mol is bestverdienende jonge Nederlander amsterdam - Internetondernemer Michiel Mol (Lost Boys) staat bo venaan de lijst van jonge Neder landse miljonairs van het tijd schrift Quote. Het vermogen van de 37-jarige entrepreneur wordt ge schat op 149 miljoen euro. Quote keek naar mensen jonger dan 41. 'Klimaatverandering bedreigt Waddenzee' den hoorn - De klimaatverande ring is een zeer grote bedreiging voor de Waddenzee. Dat stelde di recteur H. van Kersen van de Wad denvereniging gisteren. Volgens hem zijn de gevolgen nu al merk baar in de stijging van de zeespie gel, stijging van de watertempera tuur en verzuring van de zee. Eurlings: overlast Duits rijverbod verminderen den haag - Minister Eurlings van Verkeer wil honderd extra parkeer plaatsen voor trucks aanleggen langs de Al op de grens met Duits land. Doel is vermindering van de overlast die wordt veroorzaakt door trucks die 's zondags wach ten tot zij de grens over kunnen. Mogelijk vijftig illegale adopties uit India hilversum - Ruim vijftig adopties in Nederland van kinderen uit In dia zijn mogelijk illegaal. Volgens de Indiase autoriteiten zijn name lijk alle 350 adopties die door het kindertehuis Malaysian Social Ser vice zijn geregeld onwettig, waar onder zo'n vijftig adopties naar Ne derland. Proef tegen vorming van zwarte scholen amsterdam - Staatssecretaris Dijksma (Onderwijs) begint in de vier grote steden een proef waarin 'witte' ouders hun kinderen naar 'zwarte scholen' brengen. Zo kan worden voorkomen dat allochtone kinderen oververtegenwoordigd blijven op bepaalde basisscholen. Amsterdam verbreekt contact met Milli Cörüs amsterdam - Amsterdam ver breekt voorlopig de banden met de Turkse beweging Milli Görüs die de bouw van de Westermos kee nastreeft. De raad wil geen contacten onderhouden totdat een financieel onderzoek is afge rond. Ook moet Milli Görüs het ge bruik van geweld afwijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4