Albert Voorn publiekstrekker Animo voor Stadsloop weer groot Tennisjeugd naar titelstrijd Terneuzen MÊ|MU FEESTEUJKE HEROPENING PZC Donderdag 24 mei 2007 4 5 Springruiter doet mee aan eventingwedstrijd Vrouwenpolder. door Koen de Vries goes - De eventingwedstrijden ko mend weekeinde op manege De Eendracht in Vrouwenpolder ken nen een bijzondere deelnemer. Het is Albert Voorn, zilverenme daillewinnaar op het springtoer- nooi van de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. De 51-jarige Voorn draait er niet omheen. Hij komt om commer ciële redenen naar Vrouwenpol der. Hij wil in de klasse M Now or Never aan de kenners tonen en het paard ervaring op laten doen. Zijn doel is de achtjarige merrie te verkopen om verder te kunnen bouwen aan zijn manege in het dorpje Evertsoord in de Peel. „Ik had twee springpaarden. De ene heb ik verkocht, maar voor Now or Never krijg ik niet de prijs die ik wil. Ik denk dat de merrie zeer geschikt is voor eventing en dat wil ik de komende tijd bewij zen. Ze is goed op alle drie de on derdelen, springen, dressuur en cross-country. Dat soort paarden kom je niet vaak tegen. Vaak is het zo dat één onderdeel minder is. Dan ben je bij voorbaat kansloos voor de zege." Voorn heeft drie jaar geleden een stuk grond gekocht om een mane ge te bouwen. Twee woonhuizen, de ene voor hemzelf en zijn vrouw en de andere voor zijn zoon Vincent, zijn klaar. Net als de bak en de stapmolen. Nu moeten de stallen gebouwd, maar daar heeft Albert Voorn geld voor no dig. Dat hoopt hij onder meer te Albert Voorn won in Sydney zilver met zijn paard Lando. foto ANP verdienen via de verkoop van Now or Ne ver. Oudgedienden weten dat Albert Voorn geen nieuweling in de even- tingsport is. Hij was in 1992 ook al actief en vierde dat jaar verschillen de successen. Zo werd hij Bene- lux-kampioen. Dat jaar kwam hij echter ook ernstig ten val, waar door hij toch weer voor het sprin gen koos. Het enthousiasme voor de sport was bekoeld, maar die is na al die jaren terug. „Eventing is de mooiste tak van paardensport, indien goed uitgeoe fend", vindt Voorn.. „Het blijft bij zonder gevaarlijk, vooral als het ni veau stijgt. Er gebeuren nogal eens ongelukken. Je moet bereid zijn Albert Voorn is de bekendste deelnemer aan de eventingwed strijden in Vrouwenpolder. De springruiter won zilver op de Olympische Spelen in Sydney. dat te aanvaarden als je eraan be gint. En je moet je beperkingen kennen. Ik ging in 1992 in Saumur zwaar in de fout. In de jacht naar roem en eer ben ik de logica van de sport uit het oog verloren. Ze hebben me met de ziekenwagen uit het bos moeten halen." Voorn komt naar Vrouwenpolder om te winnen, maar beseft dat hij met een achterstand begint. „Ik zit voor mijn werk vaak in het buiten land, waardoor de dressuurtrai- ning wat achterloopt. Ik weet dat de kans op een zege niet groot is, maar ik kom niet als bladvulling." De succesvolle springruiter heeft in het buitenland een grote naam. Hij is net terug van een serie cli nics in de VS, Canada en Mexico. In Nederland is dat anders. On danks zijn internationale succes sen zijn er momenteel geen eigena ren die Voorn op hun toppaarden willen laten rijden. door Sven Bakker terneuzen - Vanaf vandaag tot en met pinkstermaandag worden op de banen van tennisvereniging Animo in Terneuzen de Zeeuwse jeugdkampioenschappen afge werkt. Zowel bij de jongens als bij de meisjes wordt gespeeld in het en kelspel in de leeftijdscategorieën tot en met acht, tien, twaalf, veer tien en zestien jaar. Tussen de favo rieten in de verschillende leeftijds groepen, staat een aantal hoog op de Nederlandse ranglijst. Zo is Milou Flohil de gedoodverf de favoriete bij de meisjes tot en met veertien jaar. De speelster uit Oostkapelle is de nummer twintig van Nederland. Een leeftijdscategorie lager is Lau- relle van Tilburg als eerste inge schaald. De Arnemuidse is num mer 24 van Nederland. Bij de jon gens komt de nummer drie van Nederland tot en met twaalf jaar in actie: Vincent Kommers. De Ka- pellenaar zette goede prestaties bij de jeugdranglijsttoernooien neer en kan de Zeeuwse titel eigenlijk niet mislopen. Vandaag wordt er om 16.30 ge start, evenals morgen. Zaterdag wordt er niet gespeeld. Zondag en finaledag maandag is het program ma goed gevuld. Zilver meerkamper Victor Besters goes - Tijdens de Open Brabantse meerkampkampioenschappen te Gemert behaalde Victor Besters uit Rilland de zilveren medaille bij de B-junioren. Hij scoorde 5050 punten. Met de de 3.70 meter op het polsstokhoogspringen realiseer de hij het vierde resultaat van de Nederlandse B-junioren dit sei zoen. Bij zijn starthoogte van 3.10 meter waren de overige 19 deelne mers al afgehaakt Yngling-trio leidt in Medemblik MEDEMBLIK - Na een zonnige en windflauwe dag op het IJsselmeer neemt het Ynglingteam van stuur- vrouw Renee Groeneveld de lei dende positie in. Het trio, met Ma- rije Faber en Floortje Hendriksen als bemanningsleden, zeilde giste ren een goede openingsserie tij dens de Breitling Regatta. De andere twee Nederlandse Yng- lingteams met olympische aspira ties kwamen minder snel vooruit. „In Nederland praat men maar twee dagen over successen. Na het succes in Sydney was heel Schip hol oranje. De dag erna gingen we naar de koningin en zag heel Den Haag oranje. De dag daarna was het voorbij. Alsof er niets gebeurd was. Op concoursen groeten ze je niet of zeggen ze heu tegen je. Ik zei vroeger goedemorgen meneer Ebben. Hoe is het met u? Dat ik zil ver gewonnen heb wordt in het buitenland enorm gewaardeerd. In Nederland ontmoet ik nauwelijks respect." Wellicht heeft het te maken met het feit dat Voorn nooit een blad voor de mond neemt. „Albert Voorn is iemand die zegt hoe de dingen zijn. Als mensen dat niet willen, dan houdt het wat mij be treft op. Ik wens als vakman be handeld te worden. In Italië noe men ze me maistro, maar in Ne derland ben ik niet populair." Eventing Vrouwenpolder De eventingwedstrijden in Vrouwenpolder worden geor ganiseerd door de stichting Pro moting SGW Zuidwest. Voor de wedstrijden rond ma nege De Eendracht worden ge houden heeft zich een record aantal van 250 deelnemers in geschreven. Ze starten in de klassen B-, L-, M- en Z, voor paarden en po ny's. Zaterdag staan vanaf 11.00 uur de hoogste klassen op het pro gramma. Zondag worden de la gere klassen en de oefencross gereden. middelburg - Met vijftig teams van vijf atleten* en nog minstens honderd losse lopers is de Middel burgse Stadsloop druk bezet. De start op de Markt is om 20.00 uur en de deelnemers lopen drie ron den van 2500 meter door de bin nenstad. Naast de vele recreanten hebben zich ook diverse toppers aange meld. Het Team Koole Sport 1 be staat uit Wim Padmos, Huub Maas (meervoudig wereld- Euro pees en Nederlands kampioen op de duatlon), Mauricio Gonzales en Cesar Beilo. Oud Nederlands kam pioene op de marathon Petra Sloots zorgt voor de verplichte vrouwelijke inbreng. De atleten die in januari op trai ningskamp in Kenia waren vor men een team. Het zijn Kevin de Pagter, Michel Schrier, Edwin Stolk en Remy Vasseur. De Russi sche Ludmilla Fourier voltooit het team. Verder moet rekening gehou den worden met Niels Koole die de wedstrijden in Nisse en Wemel- dinge won en uitkomt met zijn ei gen advocatenteam. De gemeenteraad van Middelburg wordt vertegenwoordigd door Mo nique Baltus, Piet Kraan, Hayati Akdag, Chris Simons en Edwin Is rael, waarmee ze in de voetsporen treden van burgemeester Schouwe- naar, die in voorgaande jaren twee maal deelnam aan dit spektakel. Ze kunnen hun stad eens op een andere manier bekijken. Voorafgaand aan de Stadsloop wordt er een jeugdloop gehouden voor basisschoolleerlingen RCS vernedert Zaamslag met 9-1 ZAAMSLAG - In een vriendschappe lijk treffen was zondag-tweedeklas- ser RCS twee maten te groot voor zaterdag tweedeklasser Zaamslag: 1-9. RCS heerste op alle fronten. De be zoekers konden het zich zelfs per mitteren om de assistent trainer en de trainer mee te laten doen. Zaamslag-trainer Dennis de Nooijer speelde bij RCS en was topscorer met vier treffers. UIT DAMMEN Hardenberg. WK mannen. Inhaalwed strijden: Ndjofang (Kam) - Samb (Sen) 1-1, Schwarzman (Rus) - Otgonbayar (Mon) 2-0. Stand aan kop na 10 ron den: 1. Tsjizjov (Rus), Podolski (Dui) 13, 3. Scholma (Ned), Georgiev (Rus), Schwarzman 12, 6. Van den Akker (Ned), Kouogueu (Kam), Amrillajev (Rus), Dom- cev (Lit), Samb, Ndjofang, 10. TENNIS Straatsburg. Vrouwen. Tweede ronde: Li Na (Chn/4) - Doesjevina (Rus) 6-2 6-3, Camerin (Ita) - Nakamura (Jap) 6-3 6-2, Mauresmo (Fra/1- Leptsjenko (Oez) 6-4 6-1, Medina Garrigues (Spa/6) - Molik (Aus) 6-2 6-4, Shaughnessy (VSt) - Afi- nogenova (Rus) 6-1 6-3, Radwanska (Pol/7) - Oprandi (Ita) 6-1 6-0, Schnyder (Zwi/3) - King (VSt) 6-4 6-1, Castano (Col) - Dzehalewitsj (WRu) 4-6 7-5 6-1, Vesnina (Rus) - Maes (Bel) 6-1 6-4, Loit (Fra/9) - Osterloh (VSt) 6-1 6-0. Pörtschach. Mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/2) - Pless (Den) 6-4 6-3, Monfils (Fra) - Lee Hyung-Taik (ZKo) 7-6 (5) 6-4, Davidenko (Rus/1) - Nicolas La- pentti (Ecu) 6-4 6-2, Monaco (Arg) - Rus sell (VSt) 6-3 6-1. WIELRENNEN Ronde van Catalonië. ProTour, derde etappe Perafort - Tarrega: 1Davis (Aus) 182,1 km in 4.29.26, 2. Cooke (Aus), 3. Bennati (Ita), 4. Eisel (Oos), 5. Scognamig- lio (Ita), 6. Kemps (Aus). Algemeen klas sement: 1. Erviti (Spa) 8.48.06, 2. Gut- tiérrez (Spa) 0.01, 3. Karpets (Rus), 4. Por tal (Fra), 5. Pereiro (Spa), 6. Brard (Fra). Ronde van Italië, ProTour, elfde etappe Serravalle Scrivia - Pinerolo: 1. Petacchi (Ita) 192 km in 5.46.59, 2. Balducci (Ita), 3. McEwen (Aus), 4. Hushovd (Noo), 5. Napolitano (Ita), 6. Furlan (Ita), 7. Fernan dez (Spa), 8. Oesov (WRu), 9. Förster (Dui), 10. Gasparotto (Ita). Algemeen klassement: 1Noè (Ita) 51.53.08, 2. Bruseghin (Ita) 1.08, 3. Ar royo (Spa) 1.15, 4. Javier Vila (Spa) 1.38, 5. Petrov (Rus) 1.48, 6. Sella (Ita) 2.04, 7. Jakovlev (Kaz) 2.06, 8. Di Luca (Ita) 2.58, 9. Pinotti (Ita) 3.11, 10. Rubiera (Spa) 3.22. AGENDA donderdag TENNIS Districtsjeugdkampioenschappen. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneuzen. Aanvang: 16.30 uur VELDKORFBAL Belissingswedstrijd eerste klasse: On- do-AII Ready. Locatie: terrein van kv Bol nes in Ridderkerk. Aanvang: 20.30 uur. ZWEMMEN Zeeuwse Zomer Zwemkampioenschap- pen (lange afstanden), 't Sasse Zwem bad, Sas van Gent. Aanvang 18.30 u. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl DHWier De Oude Smidse 0 Niewwlandseweg 2 - Arnemuiden 0118-60 II 98 7 0118 - 60 II 98 Trumpeter 5,45 per doos 29,95 wit, rood, rosé Ketel I 10,99 1 Itr. Caves d'Albret €4,79 6 4 wit, rood rosé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47