KRA5.NL 1149 Rosan van Eijkelenburg gaat in Amerika hockeyen en studeren Terneuzenaar Tom Boere mag zich definitief Ajacied noemen m Ontdek BULGARIJE Authentiek PORTUGAL Highlights van MAROKKO BALTISCHE STATEN PZC Donderdag 24 mei 2007 43 Middelburgse (18) staat voor grootste uitdaging uit haar leven. door René van Stee middelburg - Het was haar vurige wens om een jaar of iets langer in de Verenigde Staten te studeren. Voor Rosan van Eijkelenburg (18) uit Middelburg wordt die droom werkelijkheid. Op 5 augustus ver trekt ze voor vier jaar naar de Vir ginia Commonwealth University (VCU) in Richmond, in de oostelij ke staat Virginia. De hockeyster van het vrouwen team van MHCV uit Vlissingen en de meisjes Al van MMHC in Mid delburg gaat in 'The States' niet al leen een managementopleiding volgen, ook gaat ze spelen voor de VCU Rams, het hockeyteam van de universiteit. Rosan van Eijkelenburg, afkomstig uit een echte hockeyfamilie, heeft een studiebeurs voor vier jaar be machtigd. De vwo-eindexamen- kandidate aan de stedelijke scho lengemeenschap Nehalennia spreekt over een kans uit duizen den. „Want wie kan nou gratis in het buitenland gaan studeren en tegelijkertijd heel intensief met zijn of haar favoriete sport bezig zijn. Bijna niemand toch?", aldus de enthousiaste Middelburgse. Rosan van Eijkelenburg, meestal centrale middenvelder of rechts half; had voldoende talent voor het hoogste meisjesteam van Den Bosch. Dit bleek echter niet te combineren met school. Ze was ook al regelmatig gevraagd voor de Zuid-Nederlandse selectie en Jong Oranje. Daardoor viel er wel eens een foldertje in de brievenbus. Zo als van Lancon, een organisatie die onder meer talentvolle basketbal lers en hockeysters bij Amerikaan se universiteiten onderbrengt. „Toen ik die folder onder ogen kreeg, was ik meteen verkocht. Vo rig jaar juni was er in Zwolle een selectiedag. Daar was een Ameri kaanse hockeycoach aanwezig. In -feite was het allemaal redelijk vlot geregeld. Er waren dik vijftig kan didates. Ik ben samen met nog vijf Rosan van Eijkelenburg: „Wie kan nou gratis in het buitenland gaan stude ren en tegelijkertijd heel intensief met zijn of haar favoriete sport bezig zijn. Bijna niemand toch?" foto Ruben Oreel andere meisjes gekozen. Uiteinde lijk gaan er vier naar een Ameri kaanse universiteit", legt ze uit. Het niveau van de VCU Rams ligt iets onder dat van de hoofdklasse in Nederland. Aangezien het presti ge van universiteiten in Amerika ook wordt afgemeten aan sport prestaties, zoeken ze vaak kwali teitsinjecties in het buitenland. Het fieldhockeyteam - zoals dit in de VS heet - van de VCU doet dit door op gezette tijden Nederland se meisjes over te laten komen. Een bezoek aan Richmond heeft Van Eijkelenburg nog niet ge bracht. Ze heeft er wel veel over ge lezen. Zo weet ze onder meer dat de VCU zo'n dertigduizend stu denten heeft en dat ze op een ge zellige campus gaat wonen. Ze heeft inmiddels toelatingsexamen voor de VCU gedaan. Een lastige klus, omdat alles in het Engels was. Nu moet nog het vwo-diplo- Rosan van Eijkelenburg uit Mid delburg vertrekt in augustus naar de Verenigde Staten om daar op de universiteit te hock eyen en studeren. ma worden gehaald. En dat komt volgens haar ook wel goed. De Middelburgse staat voor de grootste uitdaging in haar leven. Ze beseft dat de combinatie van een universitaire studie en sporten in het buitenland zwaar wordt. Ook door praktische zaken zoals reistijden. Want tegenstanders lig gen in Amerika niet op rijafstand, maar eerder op vliegafstand. Daar bij worden de thuis- en uitwed strijd tegen dezelfde opponent in drie dagen afgewerkt. „Het is inderdaad allemaal niet niks. En ook best wel spannend. Maar ik weet zeker dat ik het aan kan", zegt ze vol zelfvertrouwen. Getwijfeld heeft ze dan ook geen moment. Dit ondanks het feit dat ze haar ouders, twee zusjes, broer tje, vrienden, vriendinnen en ver dere familie voor lange tijd achter laat. „Aan de ene kant vinden ze het jammer dat ik vertrek. Maar tegelij kertijd gunt iedereen het me van harte. Ze weten dat ik dit dolgraag wil. En waarschijnlijk vertrek ik niet voorgoed. Hoewel, dat weet je eigenlijk maar nooit." Veertienjarige voetbalt volgend seizoen in B2 van Amsterdamse club. door Barry van der Hooft terneuzen - De overstap van Tom Boere naar Ajax is definitief De veertienjarige jeugdinternational van AA Gent zal vanaf komend sei zoen in de B2 van de Amsterdam se club spelen. De overgang nam nogal wat tijd in beslag, omdat een arbiter van de Fifa zich over de zaak moest buigen. Dat was no dig, omdat het om een internatio nale overschrijving ging. De aanvaller speelt al sinds zijn achtste voor de Belgische club. Ook zes jaar geleden had zijn over gang van Terneuzen naar AA Gent een internationaal karakter, alleen leverde dat destijds geen proble men op. De regels van de wereld voetbalbond staan namelijk toe dat spelers die in de grensstreek wonen, naar een club in het bui tenland mogen. Nu was dat echter anders en daarom moest de Fifa zich over de overgang buigen. „Ajax heeft een verzoek bij de Fifa ingediend, dat door ons is onder steund", legt vader Diel Boere uit. „De arbiter heeft alles bekeken en zijn goedkeuring gegeven." De spits speelt komend weekeinde al als gastspeler met de C-junioren van de Amsterdamse club mee op een driedaags toernooi in Venlo. Daarna draagt hij tijdens een toer nooi in Groenlo eveneens het shirt van Ajax. De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint op 26 juli. Zijn trainer heeft toevalli- De overstap van Terneuzenaar Tom Boere van AA Gent naar Ajax is definitief. De benodigde toestemming van een Uefa-arbi- ter was de laatste horde. gerwijs dezelfde naam als de huidi ge keeper van Ajax, Maarten Steke lenburg. Tom Boere zal worden onderge bracht in een gastgezin. Dat lijkt een behoorlijke stap voor een jon gen van veertien. Diel Boere: „Dat klopt, maar Tom wil dit heel erg graag. Hij heeft daar al eens een week in een gastgezin gezeten en is toen door die mensen en de club heel goed opgevangen. Met het Nederlands jeugdteam is hij ook al eens naar Ierland geweest en van heimwee heeft hij geen last. Het is zijn ambitie bij Ajax te voetballen en wij staan er ook vol ledig achter. Het is een goede oplei ding, waarbij ook school heel be langrijk is. De schoolopleiding staat op de eerste plaats, daarna komt het voetballen. Want bij Ajax realiseren ze zich terdege dat niet iedereen het haalt. En dan moet je wel een diploma hebben." Vertrekdata: 21 /7,4-18/8 en 1 -15/9 Bossen, bergen, rivieren, overheerlijke wijnen, robuuste kloosters, een indrukwekkende geschiedenis én de gastvrije bevolking maken Bulgarije tot een absolute aanrader. Reist u mee naar het hart van de Balkan? Hier wacht u een kennismaking met onder meer de museum plaatsjes Trjavna en Arbanassi en deThracische tombe in Kasanluk, opgenomen op de UNESCO werelderfgoedlijst. Ook bezoeken we de fraaie historische centra van Plovdiv en Bansko, waar we een flinke stap terug in de tijd zetten! Door naar Melnik. de stad van de zandpiramiden en het Rila-klooster. We eindigen in de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Een verrassende reis! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.076, zie www.kras.nl/24076 Vertrekdata: vrijwel iedere dinsdag van 29/5 t/m 30/10 Ontdek het echte Marokko! Dat staat centraal tijdens deze rondreis die u al boekt vanaf slechts 819. De bekende koningssteden Fès, Marrakech, Meknès en Rabat laten u de rijk dommen in alle glorie zien; van schilderachtige straatjes en middeleeuwse overdekte soeks tot imposante Moorse paleizen en prachtige toegangspoorten. Tijdens onze tocht door het Midden-Atlasgebergte en de Sahara maakt u uitgebreid kennis met de prachtige cederwou den en de mooiste oases van Marokko.Geniet van het alledaagse leven, de hectiek in de steden, de rust op het platteland en de schoonheid van de natuur. Marokko zal u absoluut verrassen! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 14 x ontbijt en 11 x diner. Reisnummer EZ 74.727, zie www.kras.nl/74727 Vertrekdata: 1 -15/8,5-19/9 en 3/10 Graag vragen wij uw speciale aandacht voo*jfcze meer dan bijzondere rondreis naar Estland. Letland en Litouwen! Hoewel zij met elkaar veroonden zijn door de geschiedenis, bieden zij ieder toch een geheel eigen cultuur, landschap en taal. Hier vindt u een verrassende mengelmoes van stijlen, stoere vestingen en middeleeuwse stadjes die veelal tot de best bewaarde van heel Europa behoren! Natuurlijk bezoeken we ook de pracht en praal van de paleizen en zien we de vele kerken en handelshuizen uit de tijd van de Hanzebond.Deze kennismaking met de bijzondere lan den aan de Oostzee boekt u al vanaf 1149! Hier hoeft u toch niet lang over na te denken7 Inclusief luchthaven- en toeristenbelasting en 11 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.125, zie www.kras.nl/24125 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 4 8 dSt: 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Plovdiv, Melnik, Rila en Sofia Super voordelig' vanaf 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Lissabon, Sintra, Coimbra, Porto, IMazaré en Óbidos 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Casablanca, Meknès, Fès, Marrakech en Rabat Scherp geprijsd'. vanaf Vertrekdata: 13-27/7,10-24/8,7-21 /9 en 5/10 Met KRAS vanaf slechts 669 naar het land van traditie, rijke cultuur en historie, prachtige natuur en een zeer aangenaam klimaat... Portugal! De rijke geschiedenis van dit land komt uitgebreid aan bod in onder meer de universiteitsstad Coimbra en de ommuurde middel eeuwse plaats Óbidos. We bezichtigen de religieuze kunstuitingen in Alcoba^a en gaan genie ten van een heerlijke portwijn in de gelijknamige stad. Uiteraard ontbreekt ook de Portugese hoofdstad Lissabon, met de ruïnes van het Sao Jorge kasteel, de Toren van Belém en de oude volkswijk Alfama, niet op ons programma. Een zeer veelzijdige reis die u niet mag missen! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.027, zie www.kras.nl/24027 JICGlrt.-.1 voordeel'. vanaf 12-daagse rondreis Estland, Letland en Litouwen Met o.a. Vilnius, Tallinn en Riga, het 'Parijs van het oosten' Nergens goedkoper! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45