Petacchi blijft glijpartijen voor 'We hebben allemaal gebruikt' Zelf eenvoudig digitale tv installeren? 42 Donderdag 24 mei 2007 p2c Skoda •ïtfrrprn- Achter winnaar Alessandro Petacchi ontaardde de finish van de elfde Giro-etappe in een chaos. foto Alessandro Trovati/AP Rabo-ploeg zet kaarten voor Alpen-etappe van vandaag op Rasmussen. door Gert Hendriksen pinerolo - Alessandro Petacchi heeft gisteren zijn derde ritzege be haald in de Ronde van Italië, zijn 22e in totaal. De Italiaanse wielren ner was in de elfde etappe van Ser- ravalle Scrivia naar Pinerolo over 192 kilometer de beste in de mas sasprint. De rappe Milram-coureur bleef landgenoot Gabriele Balducci en de Australiër Robbie McEwen net voor. De spurt werd andermaal ontsierd door een valpartij. Vlak voor de streep gleden veel renners, onder wie wereldkampioen Paolo Betti- ni, op het natte en beschilderde wegdek onderuit. De voorste cou reurs ontsnapten aan die misère. De schade viel overigens mee. De Spanjaard Aitor Hernandez brak het linkersleutelbeen. Petacchi achterhaalde met zijn ze ge op de winnaarslijst van de Giro de legendarische Fausto Coppi. Bei den delen nu de zevende plaats. Om aanvoerder Mario Cipollini te bedreigen, moet de 33-jarige Petac chi nog wel een tijdje doorgaan met fietsen. 'Mooie Mario' kwam in zijn rijke carrière tot liefst 42 rit- overwinningen, één meer dan Al fredo Binda. De 38-jarige Italiaan Andrea Noè mocht zich op het erepodium mel den voor een nieuwe roze leider strui. Hij heeft nog altijd ruim een minuut voorsprong op landgenoot Marzio Bruseghin en de Spanjaard David Arroyo. Alessandro Petacchi wint zijn 22e Giro-etappe, evenveel als zijn legendarische landgenoot Fausto Coppi. Na de finish gle den renners massaal onderuit. Na de twaalfde etappe zal het klas sement er anders uitzien. Vandaag is de karavaan voor het eerst te be wonderen in de Alpen. Tijdens de 163 kilometer route van Scarleng- he naar Briangon in Frankrijk moe ten de renners onder meer over de Colle dell'Agnells (2744 meter) en de Col d'Izoard (2360 m), bekend uit de Tour. Met de bergen in het vooruitzicht waagde het peloton zich gisteren niet aan grote avonturen. De Frans man Mickaël Buffaz ontsnapte bijna per ongeluk. Hij bemoeide zich onderweg met een premie sprint en zag, toen hij even later achterom keek, helemaal niemand meer. Veertien kilometer voor de streep stoven de knechten van de sprinters hem voorbij. Het Rabo-team rekent vandaag voorzichtig op Michael Rasmus sen. De Deen heeft aangegeven zich ter voorbereiding op de Tour de France in elk geval een keer echt te willen testen in Italië. Ras mussen, in de Giro tot dusver wa terdrager, liet tevens weten in au gustus in eigen land mee te doen aan het nationaal kampioenschap mountainbike. Hij wil op de Olym pische Spelen van Peking zowel op de weg als off-road starten. door onze sportredactie lubeck - Volgens de voormalige Duitse renner Dietrich (Didi) Thu- rau werd in het verleden in het pe loton door iedereen verboden mid delen gebruikt. De oud-coureur (52) heeft dit gisteren gezegd in een Duitse krant als reactie op de onthullingen door de ex-renners Bert Dietz en Christian Henn. „We hebben vroeger toch allemaal dope gebruikt." Thurau, in 1977 vijftien dagen dra ger van het geel in de Tour, zegt dat de huisarts de middelen voor schreef en dat hij ze kon ophalen bij de apotheek. Hij heeft in het verleden ook al eens onthuld zijn sport niet 'schoon' beoefend te hebben. Marcel Wüst, een andere oud-renner, vindt dat coureurs die doping bekennen, amnestie moe ten krijgen. „Het is nu niet meer belangrijk om mensen te straffen voor iets wat ze tien jaar geleden hebben gedaan. Het is belangrijker de renners van nu te helpen hun sport zuiver te beoefenen." Kijk naartelevisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ lilt the multi-utility company Sluiter en Tamaëla zijn al klaar in Parijs parijs - Raemon Sluiter is er op Roland Garros niet in geslaagd het hoofdtoernooi te bereiken. De Rot terdamse tennisser verloor giste ren in de tweede ronde van de kwalificaties. De Fransman Lau rent Recouder was hem in twee sets de baas: 7-6 (7-3) 6-3. Elise Tamaëla had evenmin succes in Parijs. Zij ging er al in de eerste voorronde uit tegen de Duitse Ka- thrin Wörle: 1-6 4-6. Albers moet wennen aan nieuwe banden monaco - Spyker Fi-coureur Chris tian Albers wijt zijn matige optre den in de eerste Formule i-races van dit seizoen aan de nieuwe Bridgestone-banden. De iapanse bandenleverancier heeft voor dit jaar een compleet nieuwe band geïntroduceerd en de 28-jarige Ne derlander zal zijn rijstijl flink moe ten aanpassen om efficiënter met het rubber om te kunnen gaan. Etappezege Allan Davis in Ronde van Catalonië tarrega - Allan Davis heeft giste ren de derde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen, onder deel van de ProTour. De Australi sche wielrenner was na een rit over 182 kilometer van Perafort naar Tarrega in de sprint sneller dan zijn landgenoot Baden Cooke en de Italiaan Daniele Bennati. De Spanjaard Imanol Erviti begint vandaag in de leiderstrui aan de Koninginnerit naar Andorra. Federer en Sampras spelen tegen elkaar kuala lumpur - De Zwitserse ten- nisser Roger Federer en de inmid dels gestopte Amerikaan Pete Sam pras treffen elkaar op 22 november bij een demonstratiewedstrijd in Kuala Lumpur. Het duel wordt on der de titel 'Clash of Times' ge speeld. Federer en Sampras heb ben één keer op de ATP-tour te genover elkaar gestaan: op Wim bledon in 2001. De Zwitser won. Cebrselassie loopt tien kilometer in Hengelo hengelo - Haile Gebrselassie is de extra attractie tijdens de FBK Ga mes zaterdag in Hengelo. De Ethio pische hardlooplegende heeft giste ren zijn start op de 10.000 meter aangekondigd. De tweevoudig olympisch kampioen op deze af stand wil vooral een 'lekkere wed strijd' lopen. Gebrselassie liep tus sen 1994 en 1998 vier keer een we reldrecord tijdens de FBK Games. In 2004 liep hij er voor het laatst. Li Yao in derde ronde op WK tafeltennis ZAGREB - Li Jiao heeft gisteravond de derde ronde bereikt van de WK tafeltennis in Zagreb. De Europees kampioene versloeg de Tsjechi sche Renata Strbikova in vijf ga mes: 11-3 11-7 11-9 6-11 11-8. Eerder op de dag had ze al probleemloos gewonnen van de Griekse Ekateri- na Ntoulaki heen (4-0). Elena Ti- mina en Danny Heister werden gisteren uitgeschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44