PZC 41 Milan heeft fortuin nu aan zijn zijde Seedorf geniet van explosie 43 Donderdag 24 mei 2007 Massale valpartij ontsiert finish van elfde etappe Giro Hockeyster uit Middelburg gaat naar Verenigde Staten Tip? sport@pzc.nl Filippo Inzaghi viert zijn tweede en beslissende doelpunt in de finale van de Champions League met de Milanese aanhang. foto Ivan Sekretarev/AP Filippo Inzaghi beslist eindstrijd in Italiaans voordeel: 2-1. door Leon ten Voorde ATHENE - De club die via de achter deur de Champions League bin nensloop, liet zich gisteravond op het balkon fêteren als de beste van Europa. AC Milan nam in de Griekse nacht eindelijk wraak op Liverpool voor een van de meest legendarische nederlagen die de trotse club ooit leed. Wat in de euforie na de 2-1-zege voor het gemak even werd verge ten, was dat de schlemiel van 2005 in het Olympisch stadion van Athene lange tijd een waardeloze Europese cijfers AC Milan AC Milan was voor de zevende keer de beste. Real Madrid is recordhouder met negen. Met tien doelpunten is Kaka (AC Milan) dit seizoen topsco rer van de Champions League. Ruud van Nistelrooy is twee de met zes doelpunten. Paolo Maldini en Alessandro Costacurta wonnen hun vijfde Europa Cup 1/Champions Lea gue. Alleen Paco Cento (Real Madrid) won er meer: zes. AC Milan startte gisteren met de oudste basiself ooit in de fi nale: gemiddeld ruim 31 jaar. wedstrijd speelde. Ironisch genoeg werd dat misschien nog wel het meest treffend uitgebeeld door de man van de avond, Inzaghi. De spits raakte eigenlijk maar twee ballen goed, waarvan één puur per toeval. Maar die momenten beslis ten wél de finale. De treffer van Kuijt, zijn eerste in de Champions League, kwam te laat om het duel alsnog die verrassende wending van twee jaar geleden mee te ge ven. Dat Milan de beker gisteravond voor de zevende keer in de histo rie ophaalde, was om nog een an dere reden wonderlijk, want de grootmacht kreeg vanwege haar aandeel in de Italiaanse fraudezaak aanvankelijk helemaal geen toe- Kuijt beleeft weinig vreugde aan eerst goal Champions League. door onze sportredactie DEN HAAG - Dat de Cham- pions-Leaguefinale tussen AC Mi lan en Liverpool weinig sprankel de, kwam door de bizarre wed strijd van twee jaar geleden, zei verliezend finalist Boudewijn Zen den na afloop. Daar leidde Milan bij rust met 3-0, maar wonnen de Engelsen uiteindelijk toch nog de gang tot het toernooi. Maar na een overwinning achter de groene ta fel volgde een hele serie zeges op het veld. Het gouden slotakkoord kwam vervolgens in Athene waar Milan nota bene uit een van haar slechtste duels uit de Europese tournee het optimale rendement haalde. Wat de eindstrijd in het sfeervolle Athene ontbeerde, was niet alleen de heroïek en dramatiek, ook de klasse van de spelers was veel te weinig zichtbaar. Dat mochten de AC Milan wint voor de zevende keer de belangrijkste Europese hoofdprijs. Twee doelpunten van Filippo Inzaghi beslissen de Champions League-finale. beker. „Je weet hoe die finale is ge lopen, ik denk dat beide teams daarom waakzamer waren dit keer." Dirk Kuijt beleefde weinig vreugde aan zijn eerste Champions-League- doelpunt. „Je komt zover zonder te scoren. Nu scoor je en heb je niks. We hadden de wedstrijd re delijk onder controle, hoewel je te gen een ploeg als Milan nooit hele maal kan domineren, daar zijn ze veel te goed voor. Ie moet ook ge luk hebben en dat hadden zij meer dan wij. Ik hoopte na mijn beide oefenmeesters zich aanre ken, want zowel Milan (Inzaghi) als Liverpool (Kuijt) trad aan met één spits, waardoor alles samen kwam op het middenveld. Ruimte om te excelleren was er daardoor nauwelijks. Illustratief voor de zwakke eerste helft was de manier waarop Milan op slag van rust de wedstrijd openbrak. Inzaghi had werkelijk nog geen bal geraakt toen hij na een vrije trap van Pirlo wegrende en de bal toevallig tegen zich aankreeg, waardoor Liver- pool-doelman Reina kansloos was (1-0). Eigenlijk een goal van niks, maar 0 zo typerend voor de spits Inzaghi, die ondanks zijn vele be perkingen nog altijd van enorme waarde is. doelpunt een paar minuten voor tijd nog op een wonder als twee jaar terug." Clarence Seedorf pronkte in het Olympisch Stadion van Athene uit gebreid met zijn vierde Cham- pions-Leaguebeker. „Het was een lastige wedstrijd. Liverpool is een stugge ploeg. Maar dit hele jaar was ongelooflijk moeilijk voor ons. Vooral mentaal De explosie die daarna volgt bij iedereen die heeft moeten vechten om uit het gat te komen waar we in zaten, is geweldig." Omdat Liverpool na de pauze alle risico's moest nemen, kwam er wel eindelijk wat leven in de wed strijd. Uitgerekend de man die Li verpool al zo vaak aan de hand heeft genomen kreeg na een uur ook een prachtige kans, maar al leen voor Milan-goalie Dida faalde Gerrard. Op basis van de werklust en over wicht verdiende Liverpool de ge lijkmaker, maar het fortuin had nu eens een verbond gesloten met Mi lan. Tien minuten voor tijd maak te Inzaghi ook nog een normale goal, waardoor de eindstrijd defini tief van alle spanning was beroofd. Daar kon zelfs het doelpunt van Kuijt in de slotfase niets meer aan veranderen. Karakteristiek r AC Milan (Ita) - Liverpool (Eng) 2-1 (1-0). 45. Inzaghi 1-0, 82. Inzaghi 2-0, 88. Kuijt 2-1. Sch: Fandel (Dui). Gele kaart: Gattuso, Jankulovski (M), Mascherano, Carragher (L). AC Milan: Dida; Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski (80. Kalad- ze); Gattuso, Ambrosini, Pirlo, Seedorf (90. Favaili); Kaka, In zaghi (88. Gilardino). Liverpool: Reina; Finnan (88. Aberloa), Agger, Carragher en Riise; Pennant, Mascherano (78. Crouch), Alonso, Gerrard en Zenden (59. Kewell); Kuijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43