Zeeland zeldzaam in Z*eeland patsteiung Zo gedraagt de Europese toerist zich TOT 70% KORTING Brugman SHOWROOMUITVERKOOP Vakantiegangers in Zeeland en Europa Scheldeverdrag op agenda gezet ANTIEK GEVRAAGD OP BADKAMERS, BADMEUBELS EN ACCESSOIRES PZC Donderdag 24 mei 2007 3 Herkomstland vakantiegangers in Nederland -| COMMENTAAR Italië 4% Noord- en Zuid- Spanje 3% Amerika 12% overig wereld Duitsland 27% PZC Willem Adriaansens en Donja Odijk bron: Porter Novelli, CBS In Europese hotels zijn Japanners graag geziene gasten, hoteleigenaren zien Fransen liever gaan dan komen. Onze provincie moet het vooral hebben van Duitse vakantiegangers, zij staan nog net in de topvijf van beste hotelgasten. Herkomstland vakantiegangers in Zeeland overig wereld overig Europa 3% Duitsland 70% 1. Fransman 2. Indiër 3. Chinees 4. Rus 5. Brit Beste hotelgast in Europa 1. Japanner 2. Amerikaan 3. Zwitser Japanners worden in heel Europa gewaardeerd als de beste gasten. Zij zijn beleefd, rustig, stil, klagen niet en laten hun hotelkamer net jes achter. Zij zien er behoorlijk uit en willen ook nog wel wat spende ren. Als het gaat om lokaal eten, dan is een Japanner best bereid eens wat uit te proberen. De Europese hoteliers kenschetsen de Russen als grof Zij zijn van al le klanten het meest onbeleefd. Als het gaat om 'slecht' gedrag, dan gaan alleen de Britten hen voor. Na de Fransen, Britten en Ita lianen zijn Russen het minst be reid eens te proberen iets in de lo kale taal te zeggen. Engelsen zijn luidruchtig en slor dig maar toch beleefd. Opmerke lijk is dat zij wat dat betreft zelfs op nummer twee komen, na Ja panners. Juriaan Vergouw van onli ne reisbureau Expedia begrijpt niet goed hoe dit te rijmen valt met de eerste bevinding. Wellicht zijn zij normaliter enorm beleefd, maar springen zij af en toe vrese lijk uit de band, suggereert hij. De bereidheid een fooi te geven oogst lofj maar het valt de ondervraag den op dat Britten wat voedsel be treft van het type 'wat de boer niet kent, dat vreet-ie niet' zijn. Duitsers zijn de slechtste tippers. Ook spenderen zij volgens hotel iers het minst op hun vakantiebe stemming. Maar zij zijn wel schoon en zij proberen nog enigs zins de lokale taal te spreken of lo kaal eten uit te proberen. Fransen zien de meesten liever gaan dan komen. Zij zijn niet po pulair, worden onbeleefd gevon den en willen niet snel een andere taal spreken. Ook experimenteren zij niet graag met lokaal voedsel. Zij zijn wel weer stijlvol gekleed. Nederlanders staan in eigen land op vier in het rijtje van populaire hotelgasten Italianen zijn het best gekleed. Zij spreken niet graag een woordje over de grens. Amerikanen zijn berucht om hun (gebrek aan) stijl, zij zijn luid ruchtig, zijn veeleisend en klagen veel. Positief is dat zij van alle ho- Premier Balkenende heeft gisteren een poging gedaan om Europa dichter bij Nederland te brengen. Met vier wijzigingen wil hij een nieuw verdrag maken - het mag geen grondwet heten - dat mogelijk wél acceptabel is voor de Nederlandse bevolking. Als de reactie van de Europarle mentariërs maatgevend is voor de kwaliteit van zijn ideeën, dan haalde hij een zeperd. Verreweg de meeste van de afgevaardigden namen zelfs niet de moeite om de Nederlandse premier aan te horen. Tegenover de ondubbelzinnige afwijzing van de Europese grondwet door het Nederlandse volk staat nu een smalend Europees Parlement. Dat Balkenende pijnlijk confronteerde met EU-vlaggetjes als protest tegen de Nederlandse dwarsheid. Deze patstelling is waarschijnlijk niet te doorbreken. En zeker niet als de Nederlandse bevolking doorziet dat Balkenende eigenlijk gefaseerd alsnog veel macht aan Europa wil overdragen. Misschien had hij dat maar beter gewoon kunnen zeggen. Dan was er in elk geval in Straatsburg nog enige kans op succes geweest telgasten het meest bereid zijn de taal van hun gastland te spreken en lokale specialiteiten te probe ren. Bovendien zijn zij genereus als het gaat om het geven van een fooi. Alles bijelkaar brengt hen dat in de top drie van toeristen die zich gedragen. Zwitsers zijn op alle fronten goed bezig. Zij gedragen zich netjes, zijn beleefd én houden de hand niet te zeer op de knip. En de Nederlanders? Wij doen het best aardig en staan ook bij de Nederlandse hoteliers op nummer vier in het rijtje van populaire gas ten. Minpuntje: wij geven niet veel geld uit op het vakantieadres, maar daar staat tegenover dat we de bediening een fooitje gunnen. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren eindelijk de procedu re in gang gezet om de Scheldever- dragen goed te keuren. Vóór de zo mer kunnen Kamerleden hun schriftelijke vragen indienen over de akkoorden waarin onder meer de verdieping van de Westerschel- de en ontpoldering van landbouw grond is vastgelegd. Een Kamerdebat hierover zal op zijn vroegst in september plaats vinden. bloedkoraal, granaat, schilderijen, zilverwerk etc. Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Goes Marconistraat 34 Telefoon 0113-246080 www.brugman.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. 'Jf net alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3