i 3 éh ci Hoger peil Veerse Meer nekt boeren Jonge Arnemuidenaren eren Franse generaal Ergernis in Zeeuwse Staten over houding Delta-directeur Boerma Hartpatiënt uit Sint Jansteen wil niet terug naar cel Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? PZC Donderdag 24 mei 2007 33 VLISSINGEN - Rudi van Belzen (12) en zijn Arnemuidse bij de kranslegging in Vlissingen bij het monument voor vrienden hoorden vorig week oud-stoottroeper Co Fi- de Franse generaal Deslaurens die daar in 1940 sneuvel- lius vertellen over de Tweede Wereldoorlog. de. Filius nodigde hen ook uit om gisteren aanwezig te zijn foto Lex de Meester Provincie houdt onvoldoende rekening met agrarisch belang. door Ben Jansen ARNEMUIDEN - Boeren aan het Veer se Meer zijn tegen een hoger wa terpeil in de winter. Ze vrezen dat ze in het voorjaar later op hun land kunnen om te zaaien en te poten en dat ze in het najaar eer der moeten oogsten. Ook zijn ze beducht voor aantasting van de zoetwatervoorraden in de grond waaruit kan worden beregend. Het waterpeil van het Veerse\Meer is nu onnatuurlijk: 's winters lager dan 's zomers. Het streven is op den duur op een min of meer vast peil uit te komen van NAP -10 cm, de waterstand die nu in de zomer wordt gehandhaafd, 's Winters staat het water een halve meter la ger. Als tussenoplossing wil de pro vincie het winterpeil in drie stap pen van ïo cm per jaar verhogen. De boeren vinden dat deze plan nen onvoldoende rekening hou den met hun belangen. Ze menen dat de gevolgen voor hun bedrij ven worden onderschat, terwijl de voordelen voor de natuur worden overdreven. De kritiek van de boeren richt zich op het feit dat bij de beoorde ling van de effecten van het hoge re peil alleen naar het totale ge bied rond het Veerse Meer is geke ken. Schade voor individuele be drijven doordat beperkingen in het bouwplan gaan optreden, zijn De ontwikkeling van agrarische bedrijven rond het Veerse Meer staat op het spel als het winter peil, zoals de provincie wil, om hoog gaat. door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 67-jarige wegens oplichting en diefstal veroordeelde man uit Sint Jansteen zegt dat een nieuw verblijf in de gevangenis zijn gezondheid ruïneert. Door de stress zouden de stoornissen in zijn hartritme sterk toenemen. Via een kort geding tegen justitie probeerde de man gisteren bij de Haagse rechtbank te voorkomen dat hij opnieuw achter de tralies verdwijnt. Hij heeft aangeboden om in plaats van een gevangenis straf een werkstraf te verrichten. Ook is de man bereid tot huis arrest door elektronisch toezicht. De man is reeds vijf jaar geleden door Ben Jansen MIDDELBURG - Wie heeft het nou voor het zeggen bij Delta? De aan deelhouders toch, vindt de belang rijkste aandeelhouder, de provin cie. Het gaat dan ook niet aan dat directeur P. Boerma van Delta over de hoogte van het dividend dat de aandeelhouders van Delta ontvangen, in termen van 'onder handelen' spreekt. In de Statencommissie bestuurlij ke en financiële zaken klonk giste ren ergernis door over uitspraken van Boerma in een vraaggesprek met de PZC van woensdag. „Delta creëert een sfeertje waarin de pro vincie en de gemeenten als lastig worden weggezet", zei L. Harte (GL). „De directie van Delta heeft de aandeelhouders gewoon te res pecteren." M. de Koster (PvdA) ge waagde van 'ontsteltenis over het dédain' waarmee Delta de aandeel houders bejegent. Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, financiën en vertegenwoor diger van de provincie in de aan deelhoudersvergadering van Del ta) schatte de wrevel van de Staten leden goed in. „Ik heb morgen een gesprek met de voorzitter van de raad van commissarissen", zei hij. „Ik zal het signaal overbrengen. Het draait allemaal om geld. Voor de provincie en de Zeeuwse ge meenten vormt de winstuitkering van Delta een belangrijke en hoogst welkome inkomstenbron. Iets meer of iets minder dividend loopt al gauw in de miljoenen. De provincie (goed voor de helft van de Delta-aandelen en dus voor de helft van het dividend) rekent er op de komende vijf jaar bijna 150 miljoen euro van het nutsbedrijf te ontvangen. De Staten vinden dat niet de directie of de commis sarissen van Delta horen uit te ma ken of het een beetje meer mag of een beetje minder moet zijn. Dat bepalen de aandeelhouders zelf. niet in kaart gebracht. Aantasting van zoetwaterbellen kan door aan voer van elders via pijpleidingen worden gecompenseerd. In een brief aan het dagelijks provinciebe stuur wijzen de boeren er op dat in de berekeningen niet gelet is op de kosten van de aanleg van bas sins die in die situatie nodig zijn. Beregeningsinstallaties kunnen im mers niet rechtstreeks op een zoet waterleiding worden aangesloten. De landbouw betwijfelt of een ho ger winterpeil leidt tot meer toeris me. Het huidige zomerpeil is afge stemd op het toeristische seizoen, dat in april begint en tot het einde van de herfstvakantie duurt. De boeren waarschuwen dat een hogere winterpeil kan leiden tot een minder te beheersen groei van de Japanse oester en ze wijzen op de betekenis van 's winters droog gevallen platen voor vogels. door het Haagse gerechtshof ver oordeeld tot een half jaar cel. Na het uitzitten van deze straf hangt de man nog eens bijna vijf maan den extra boven het hoofd, omdat hij financieel niet in staat is de ge dupeerden schadeloos te stellen. De Haagse rechtbank doet volgen de week uitspraak. VAN DEN BERG MERTENS 'NOTARISSEN' VERKOOP BIJ INSCHRIJVING VAN HET VOORMALIG STADHUISJE TE SINT-ANNA TER MUIDEN notaris mr. J.M.C. Mertens te Oostburg, danwel diens plaatsvervanger, zal op verzoek van de Gemeente Sluis bij inschrijving verkopen: Het voormalig stadhuisje aan het Marktplein 12 te 4524 JR Sluis-Anna ter Muiden, kadastraal bekend gemeente Sluis, sectie P, nummer 61, groot 90 centiare. Het stadhuisje is een Rijksmonument (inwendig en uitwendig) en maakt tevens deel uit van een beschermd dorpsgezicht. Het pand beschikt niet over een eigen achteruitgang of een tuin. Het stadhuisje is krachtens mondelinge bruikleenovereenkomst als expositie ruimte in gebruik gegeven en is per 1 januari 2008 leeg en vrij van gebruik te aan vaarden. Het pand heeft thans de bestemming "Maatschappelijke Doeleinden" (o.a. edu catieve en sociaal-culturele voorzieningen dus geen woonbestemming). Indien koper het pand voor andere doeleinden wenst te gebruiken, dient hij zelf bij de gemeente Sluis op grond van artikell 9 WRO bestemmingswijziging aan te vragen. Op de verkoop zijn van toepassing - voor zover daarvan bij de bijzondere voor waarden niet zal worden afgeweken - de algemene voorwaarden voor de ver koop bij openbare inschrijving van fegistergoederen 1996, van de Koninklijke Notariële Broederschap. De Algemene en Bijzondere verkoopvoorwaarden kun nen bij het notariskantoor worden opgevraagd. Aandachtspunten: 1De inschrijving dient te geschieden door middel van een rechtsgeldig onder tekend inschrijfbiljet, dat op het notariskantoor is te verkrijgen. 2. De inschrijfbiljetten dienen uiterlijk op 21 juni aanstaande voor 14:00 uur ten kan tore vanop gemelde notaris te worden ingeleverd in een gesloten enveloppe met vermelding "Verkoop stadhuisje Sint Anna ter Muiden". 3. De zitting zal worden gehouden op 21 juni aanstaande om 14:30 uur ten kan tore van genoemde notaris, waarbij uitsluitend de-inschrijvers aanwezig kun nen zijn. 4. De opening van de inschrijvingsbiljetten geschiedt vervolgens door de notaris ter zitting. 5. Verkoper behoudt zich het recht van gunning voor. 6. Betaling kosten binnen 8 dagen na gunning; de koopsom dient uiterlijk op 12 juli a.s. te worden voldaan. Gelegenheid tot bezichtiging op de zaterdagen 26 mei en 9 juni a.s., telkens van 14:00 tot 16:00 uur. Nadere inlichtingen, inschrijfbiljetten en voorwaarden zijn te verkrijgen bij mw. mr. R. Land, notariskantoor van den Berg Mertens, Postbus 44, 4500 AA Oostburg, e-mail:r.land@vandenbera.mertens.knb.nl of telefoonnummer: 0117- 453851 Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA III the multl-utlllty comf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35