Bij het beeld van Michiel de Ruyter sloeg de vonk over <Ör Super Voordeel! Speciale lessen voor slechthorende peuters Lustrum voor internationale Smokkeltochten De binnenstad van Terneuzen is weer een stukje mooier geworden 30 JAAR c 30% KORTING De allerscherpste prijs. 9.99 Graag gedaan. mm M éSk i PZC Donderdag 24 mei 2007 29 Echtpaar Dooms-Bakx uit Terneuzen zestig jaar getrouwd. door Joeri Wisse terneuzen - Hoge vlammen ver lichtten de boulevard van Vlissin- gen. Misschien was het vuur wel zo hevig dat de gietijzeren versie van admiraal Michiel de Ruyter er van gloeide. Vijftien augustus 1945 was er wel reden voor een flink vreugdevuur: [apan had gecapitu leerd; de Tweede Wereldoorlog was ten einde. Vlissingers stroomden massaal naar de boulevard om het einde van de oorlog te vieren. Zo ook de vijftienjarige Annie Bakx. In het feestgedruis ontmoette ze de man met wie ze gisteren zestig jaar ge trouwd was: Leo Dooms. De toen 23-jarige Terneuzenaar woonde tijdelijk in Vlissingen, op een marineschip dat de veerdienst tussen Breskens en Vlissingen had hervat. Twee jaar later trouwde het stel. Leo kon gaan werken bij stekene - Wandelclub De Smokke laars houdt komende zondag (eer ste pinksterdag) de 25e editie van de Smokkeltochten. De tochten vallen samen met de 'vijftig kilo meter van Stekene' die dit jaar voor de negende keer gelopen kan worden. Deelnemers aan de Smokkeltoch ten kunnen kiezen tussen afstan den van zes, twaalf, twintig, der tig, veertig en vijftig kilometer. Ook is er een rolstoelparcours van ongeveer zes kilometer uitgestip peld. De routes voeren door diverse bos gebieden en over de smokkelpa- den van weleer. De langste afstanden komen tot het grensgebied bij Koewacht. Bijna drieduizend wandelaars ver schenen vorig jaar aan de start. De wandeltochten beginnen tus sen 6.00 en 15.00 uur aan de sport hal aan de Nieuwstraat in Stekene. Leo en Annie Doorns zijn zestig jaar getrouwd. V foto Camile Schelstraete De Schelde. Een paar jaar later von den ze een nieuwbouwhuis in Sou burg. Ze woonden op Walcheren tot ze de kans kregen om café de Rijn vaart aan de Westkolkstraat in Ter neuzen over te nemen. Daarna ex ploiteerden ze café Neptunus op de Markt. Toen Leo kon gaan wer ken als conciërge op het Zelden- rustcollege, ging Annie werken in de gezinszorg. Het echtpaar Dooms-Bakx heeft twee kinderen, vier kleinkinderen en zes achter kleinkinderen. Zaterdag vieren ze het diamanten huwelijksjubileum. Auris Groep opent peutergroepen in Goes en Bergen op Zoom. door Gertjan Vis goes - Kinderen van anderhalf tot vijf jaar met gehoor-, spraak- of taalproblemen kunnen voortaan terecht in de peutergroepen van Koninklijke Auris Groep in Goes. Door de vestiging van Auris aan de Nassaulaan in Goes en in Ber gen op Zoom hoeven ouders niet meer met hun kind naar speciale klassen in Breda of Rotterdam. In Goes zijn twee groepen geves tigd. Samen met de vestiging in Bergen op Zoom kunnen nu 21 kinderen terecht. Die worden bege leid door zeven mensen: vier groepsleiders, een logopedist, een psycholoog en projectleider Wil- lian Heesters. „De groepen zijn nooit groter dan acht kinderen", vertelt Heesters. „Op deze manier ontstaat individuele aandacht en zorg." De groepen zijn speciaal voor kin deren die een ernstige achterstand hebben door hun beperking. Voor dat het kind bij de peutergroep komt, wordt daar onderzoek naar gedaan. Auris zorgt daarnaast ook voor ambulante begeleiding. In de eerste week na de geboorte wordt het gehoor van baby'tjes ge test. Bij problemen kan Auris zor gen voor gezinsbegeleiding. Na de peutergroep wordt gekeken of een kind naar een gewone basisschool kan of naar het speciaal onderwijs. Een kind kan eventueel met een zogenoemd 'rugzakje', extra bege leiding, goed functioneren op een gewone school. In Goes is er De Kring, met speciaal onderwijs, die ook onder Auris valt. Zo ontstaat een compleet begeleid traject van peuter tot kind tot jongere. door Joeri Wisse terneuzen - Kritische stemmen zullen altijd blijven klinken, ook in Terneuzen. Dus vergelijkt de één het nieuwe uiterlijk van de Scheldekade in Terneuzen met de Atlantikwall en vindt de ander de kronkelende muur van schanskor ven beter tot zijn recht komen als geluidswal aan een snelweg. „Voor de meesten is het op alle punten een Verbetering, hoor", zegt Jaap Swierenga, bewoner van de Scheldekade. Medebewoner Dirk Wilson is afwachtender. „Ik vind het niet lelijk. Maar het moet allemaal nog wel groeien, hè. Ik vind het wel een verbetering, want het was hier een rotzooi. Er lag altijd troep in de bosjes en die Fransen scheten en zeken hier." 'Toiletbezoekers' zijn niet meer ge signaleerd sinds de groenstrook ruim twee maanden geleden op de schop ging. „Ik was nog wel even bang dat er meer geluidsover last zou komen", zegt Swierenga. „Maar dat valt alles mee." Gisteren is de opgeknapte Schelde kade feestelijk geopend met een wandeling. De route liep verder naar het parkje van de Westelijke Stadsrand en de Groene Kerk, die ook zijn aangepakt. Hiddo de Hoon komt dagelijks door het parkje aan de Grenulaan. „Ik heb twee honden die ik drie keer per dag uitlaat. Het is hier een stuk op geknapt. Eerst was het een verrot paadje, met veel rommel. Gelukkig hebben ze de bomen laten staan, want die vind ik erg mooi." Kleine Markt 3, 4381 EJ Vlissingen tel.0118-41 31 66 Oplichters actief als schoorsteenvegers terneuzen - De politie waar schuwt voor schoorsteenvegersbe- drijf All Round uit Kerkdriel. Me dewerkers bieden diensten aan en presenteren dan hoge rekeningen. Zij maakten bij een 78-jarige Ter- neuzense de goten schoon en vroe gen daarvoor 2600 euro. Entrecote of Rib-eye per 500 gram actie-kiloprijs 9.98 Varkensfilet rollade per kile Jk^Ö Galia Meloenen per stuk Spa Fruit alle soorten, 3 flessen a 1.5 liter naar keuze actie-literprijs 0.55 rraiPa? 83-ca:7 Super Knakworsten of Cocktailworstjes 3 blikken 400 gram naar keuze A3T/2«7 De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 21 mei t/m zondag 27 mei 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P. 2&T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31