Spaans Kwartier van start Theater verbouwt vanaf juni Brochure voert wandelaar langs jonge jaren van Michiel de Ruyter 33 WALCHEREN Bouwlocatie Sloelijn open Wedstrijd best versierde kraam Vislucht Boeren zijn tegen hoger peil Veerse Meer tijdens wintermaanden Tip? redwalch@pzc.nl foto Ruben Oreel Bezoekers verdiepen zich in de informatie over de te bouwen huizen en appartementen in het Spaans Kwartier. Herbouw Vlissingse Bonedijkebuurt liet even op zich wachten. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het braakliggende ter rein aan de Bonedijkestraat in Vlis singen is binnenkort verleden tijd: gisteren is de eerste paal voor het Spaans Kwartier geslagen. Eindelijk, verzucht Vlissingen. Ei genlijk zou de bouw van de nieu we wijk al in het laatste kwartaal van vorig jaar begonnen zijn. Mid den in de lokale discussie over wo ningbouw kon de stad geen bouw- vertraging gebruiken. Hoe dat toch kwam? De voorberei ding liep niet volgens plan, laat Walter Vael van de gemeente we ten. „Dat verloopt altijd trager dan je zou willen. Tegenwoordig moet Historisch loopje door Vlissingen duurt al gauw anderhalf uur. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voor wie het nooit ge daan had: slingeren langs mogelij ke geboortehuizen van Michiel de Ruyter. Een brochure legt uit hoe. Het is een fikse wandel, die de ma kers op papier hebben gezet, maar je zo veel uitzoeken voordat de spa in de grond gaat. Fijnstof, geluids hinder, archeologie, of er bommen in de grond zitten..." En dan waren er nog geen bezwa ren. Gelukkig, voegt Vael toe, „en begrijpelijk; iedereen weet dat de wijk wel een opknapbeurt kon hebben. Nu moet de buurt alleen nog een negatief imago van zich af weten te schudden. Het klopt dat de verkoop van de huizen tegen valt. Daarom is het belangrijk om gewoon te beginnen. Als de bouw eenmaal bezig is, verkoopt de wijk zichzelf wel. Dat moet haast wel, op zo'n mooie plek in de stad." Als eerste worden de starterswo- ningen aan de Hogeweg neergezet. Die zijn alle elf verkocht. Tegelij kertijd gaat de eerste woontoren aan het Gaudipark, ter hoogte van de President Rooseveltlaan, bij het dan zie je ook wat. Vanaf de Com- mandoweg te voet naar de Spui straat; door de Oude Stad, bijna de hele binnenstad met alle hofjes en een stuk boulevard. De wandeling zou een uur of anderhalf duren. Het was burgemeester Anneke van Dok die gisteren de eerste brochu re kreeg. 'Enig' noemde ze het ini tiatief „Het is een mooie wande ling, zoals ik die graag maak door de stad. En het leuke is dat burgers bruggetje, de lucht in. Eind dit jaar volgen de huurwoningen aan het Picassoplein, vroeger het school plein van de Ravensteinschool, en de zorgwoningen. Rond die tijd is ook de Beatrixlaan aan de beurt. En volgend jaar volgt, als laatste, de tweede woontoren. De inschrijving voor de huurwo ningen is nog niet begonnen. De gemeente en woningcorporatie l'Escaut willen daar ouderen uit de buurt warm voor maken. „Daar voor hebben wij instrumenten als huurgarantie; dus dat nieuwe be woners niet extra huur hoeven te betalen", verklaart Vael. „Hun ou- Nieuwbouw en een brede school moeten het negatieve imago van de Bonedijkebuurt in Vlissingen doen vervagen. De bouw van het Spaans Kwartier is begonnen. zelf met het idee zijn gekomen." Die burgers zijn de mannen achter Brain Management en Van Steen- kiste Uurwerken. Bij dat laatste be drijf is de brochure aan de Coosje Buskenstraat too in Vlissingen te verkrijgen, zondag op de pinkster- markt en later ook bij winkeliers. De brochure kost een euro vijftig. Op vertoon ervan krijgt de koper een consumptie bij bepaalde hore cabedrijven langs de route. de huizen zijn geschikt voor star ters. Ouderen krijgen er een nieu we woning mét lift voor terug." De boven- en benedenwoningen aan de noordzijde van de Bonedij kestraat zijn genomineerd om ge sloopt te worden. Die aan de zuid zijde, met de erkers, willen de ge meente en l'Escaut gaan samenvoe gen, renoveren en verkopen. De Open Wijkschool komt er ook. Alleen dan minder opzienbarend dan de bedoeling was. „Gevarieer de bouwlagen bleken een brug te ver. Toen koos het college voor het sobere model, maar nu gaat ze toch voor een bijzondere uitstra ling: twee ronde modellen tegen el kaar in de vorm van een acht. Het zelfde cijfer als we de kwaliteit van het centrum willen toekennen." De raad beslist volgende maand of ze daar extra geld voor reserveert. lewedorp - Wie achter de scher men van de aanleg van de Sloelijn wil kijken, kan zaterdag 2 juni te recht bij de bouwkeet naast het Frans Monument aan de Postweg bij Lewedorp. Tijdens deze Dag van de Bouw zijn in het hele land 200 projecten open voor het pu bliek. Bij Lewedorp kan publiek te recht van 10.00 tot 16.00 uur. De sector houdt deze open dag ook om de belangstelling onder jonge ren voor de bouwwereld te vergro ten. middelburg - Twee dagen nadat de Middelburgse Turnvereniging de laatste voorstelling in de Mid delburgse schouwburg heeft gege ven, begint de verbouwing van het theater. Op 4 juni vangt de Bouw- groep Peters aan met het werk. Op 10 november kan er weer worden opgetreden. Die dag staan De Egels op het toneel, een band die een hommage brengt aan de mu ziek van The Eagles. De verbouwing is nodig om het theater te laten voldoen aan de ei sen van de arbo-wetgeving en van de brandveiligheid. Er wordt ge werkt aan de ventilatie, de recep tie wordt aangepast en de stoelen worden vervangen. De trekkers- wand waarmee decorstukken naar boven worden gehesen, wordt ge mechaniseerd. Ook komen er extra vluchtwegen. Daarvoor moet de keuken worden verplaatst. Aan de buitenzijde komen een laad- en losperron en een hellingbaan. Het kantoor van de schouwburg wordt tijdens de verbouwing on dergebracht in tijdelijke gebouw tjes op de parkeerplaats voor Mi niatuur Walcheren. Het attractie park stelt parkeerruimte beschik baar voor de auto's van de aanne mers, zodat mensen uit de buurt voldoende parkeerplaatsen over houden. middelburg - Op het Southpark Festival in Middelburg valt zater dag 23 juni een kraam terug te ver dienen, door hem zo mooi moge lijk te versieren. De sfeer moet pas sen bij het thema 'de wereld in je achtertuin'. Er zijn nog kramen be schikbaar voor verkoop van eten, als het maar speciaal is en niet commercieel. Kramen kosten vijf tien euro, en een tientje voor stroom. Aanmelden: 06-21403024 of info@southparkfestival.nl Tip? redactie@pzc.nl De zaken gingen goed en dus be sloot de vishandelaar een meisje in dienst te nemen om zijn wa ren nog beter aan de man te kun nen brengen. Ze was mooi, en thousiast en spontaan, maar veel werk kwam er niet uit haar han den. Bovendien had ze een uitge sproken hekel aan de lucht die vis nu eenmaal verspreidt. Na een paar weken constateerde de ondernemer dat het met deze werkneemster niets zou worden in de visbranche. Hij liet haar we ten dat ze maandag maar niet te rug moest komen. „O wat heer lijk", reageerde het meisje opgeto gen, „tot dinsdag dan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27