De Dolly Dots gaan er lekker van genieten 11 rf PZC Donderdag 24 mei 2007 1 9 De Dolly Dots, ooit de populairste meidengroep van Nederland, doen deze week Ahoy' aan voor een reeks reünieconcerten. Voor de shows is geen kaartje meer te krijgen. „Dat we nog zoveel fans hebben, is echt waanzinnig." door Harry de Jong foto David van Dam/GPD De zes veertigers maken zich op voor drie avon den Ahoy' op rij. Op dit moment worden alle grote hits uit lang vervlogen dagen nog eens afgestoft en opgepoetst. Een lol dat de Dots daarbij heb ben. „Maar wat wil je ook", stelt Angela Groothuizen. „We hebben ons nooit een echte popgroep ge voeld, veel meer een vriendinnen- club. Toen we destijds besloten te stoppen, ging dat heel informeel bij de koffie. We zeiden: jongens, we kappen met de Dolly Dots. Wil er nog iemand koffie?" De plannen voor een reüniecon cert waren aanvankelijk niet al te serieus. De Dolly Dots hadden zich laten overhalen voor een paar korte optredens bij de concertserie Vrienden van Amstel. Die waren echter zo succesvol dat besloten werd een avondvullend concert in Ahoy' op touw te zetten. Aange zien het concert binnen een paar uur was uitverkocht, kwam er nog een tweede... én een derde. Met als gevolg dat de Dolly Dots, bijna twintig jaar nadat ze uiteen gin gen, voor 30.000 fans optreden. Die huidige populariteit is niet zo heel vreemd, want de meiden groep heeft een duidelijk spoor in de geschiedenis van de Nederland se popmuziek achtergelaten. De Dolly Dots bestonden officieel van 1978 tot 1988 en ontketenden met hun onbezorgde popmuziek in die tien jaar een ware gekte. Ze kregen een eigen televisieserie en zorgden voor een nieuwe trend door hun eigen barbiepoppen op de markt te brengen. Ondertussen scoorden ze de ene hit na de andere met nummers als All the roses, Roller- De Dolly Dots twintig jaar later: Anita Heilker, Esther Oosterbeek, Ria Brieffies, Angela Groothuizen, Angela Kramers en Patty Zomer (vlnr). skating, Do you wanna wanna en Love me just a little bit more. Dat terwijl bij hun oprichting alleen Angela Groothuizen en Ria Brief fies zangervaring hadden. Anita Heilker, Esther Oosterbeek, Patty Zomer en Angéla Kramers kwa men uit de danswereld, maar on der leiding van producers Peter van Asten en Richard Dubois transformeerden ze snel tot Neder lands populairste zangeressen. De carrière van de Dolly Dots ken de minstens evenveel hoogte- als dieptepunten, maar zo vlak voor hun drievoudige reünieconcert kunnen de meiden constateren dat ze er zonder al te veel kleer scheuren doorheen zijn gerold. „Toen we uit elkaar gingen, had den we toch een derde van ons le ven met elkaar doorgebracht, een substantieel deel van ons leven", rekent Angela Groothuizen uit. „Ik zeg wel eens tegen mijn broer: ik heb meer tijd met de Dolly Dots doorgebracht dan met jou." „Ik beschouw de Dolly Dots als een huwelijk dat tien jaar heeft ge duurd", vindt Anita Heilker. „Lan ger was het ook niet vol te hou den. Ons leven was zo hectisch en er gebeurden de meest waanzinni ge dingen. We waren eens op weg naar Tiel voor een optreden toen we halverwege werden aangehou den door de politie. De agenten zeiden: jullie kunnen echt de stad niet in, het is te gevaarlijk met die mensenmenigte. Toen had je nog geen bewaking en dranghekken." Andere anekdotes over 'waanzinnige' ervaringen volgen. Groothuizen: „We moesten eens de opening van een modezaak in Alkmaar opluisteren en dat liep helemaal uit de hand. Ik heb anderhalf uur tegen een gla zen ruit gedrukt gestaan, terwijl het bloed uit mijn hoofd liep, om dat de mensen stukken haar uit mijn hoofd trokken. De rest van de meiden stond aan de andere kant en was bang dat het glas zou versplinteren. Pas toen de brand weer kwam, werd ik ontzet. Toen de Dolly Dots net waren doorgebroken, had Groothuizen een 'echt traumatische ervaring'. „Ik ging na een bespreking met on ze manager in Utrecht alleen terug naar de trein en toen ik tussen een groep dronken mannen doorliep, begonnen die te roepen: 'He, een Dolly Dotje. Wat is ze klein!'. Ze grepen me vast en begonnen me van de een naar de ander te gooien. Het was pure aanranding. Ik heb het nooit aan iemand dur ven vertellen, zo vernederend vond ik het. Ik was 19 en wist abso luut niet hoe ik met zoiets om moest gaan. Toen we met de Dolly Dots gestopt waren, had ik een beetje straatvrees." De pret die het zestal had als het samen was, vergoedde veel, vindt Groothuizen. „Sterker nog, dat stelde ons in staat het alle maal te overleven." Brieffies: „We bleven ook altijd onszelf maar naarmate we bekender werden, ging iedereen om ons heen anders doen. Zelfs onze oude vrienden waren niet meer zichzelf En de fans lieten ons geen moment met rust." Heilker: „Ik kreeg kinderen van een jaar of 16 helemaal uit Limburg aan de deur. Ik kon ze toch niet buiten laten staan." Brief fies: „Sommigen reisden ons over al achterna. Het leek op het laatst alsof we elke dag voor dezelfde mensen optraden." Heilker: „Een tijdje stond er elke avond een fan met z'n auto bij mij op de oprit. Dat was toch wel beangstigend." Brieffies: „Je kunt niet constant in zo'n wereld leven en ik denk dat we net öp tijd de stekker er uit hebben getrokken. We zouden in 1987 een plaat maken met de toen zo succesvolle producers Stock, Ait- ken en Waterman. Maar we kregen het Spaans benauwd bij de gedachte dat het hele circus weer van voren af aan zou beginnen. Dus zijn we ge stopt." Het is niet waarschijnlijk dat de drie reünieconcerten in Ahoy' de zelfde gekte van destijds teweeg zullen brengen. „We gaan er voor al lekker van genieten", stellen de Dots eensgezind. CV De Dolly Dots staan op morgen, overmorgen en zondag in Ahoy'. De concerten zijn uitverkocht. ALLEMENSEN Vader wil boek schrijven over Oprah De vader van Oprah Winfrey schrijft een boek over zijn doch ter. De talkshowpresentatrice zegt dat ze overstuur was toen het nieuws haar ter ore kwam, al dus het Amerikaanse tijdschrift People. Het verhaal werd eerder dit jaar naar buiten gebracht door de krant New York Daily News, maar Oprah ontkende het gerucht. Toen ze later haar vader belde, bleek het toch waar te zijn. „De laatste persoon die een boek over me zou moeten maken is Vernon Winfrey", zegt Oprah. De presentatrice zegt ove rigens een 'goede relatie' te heb ben met haar vader. Angelina tatoeëert coördinaten op arm Angelina lolie heeft een nieuwe, tatoeage. Op haar bovenarm staan vier regels met de geografi sche coördinaten van de landen waar haar kinderen zijn gebo ren. Dat meldde de Australische krant The Daily Telegraph giste ren. De bovenste zin vermeldt de lengte- en breedtelocatie van Cambodja, waar zoon Maddox (5) vandaan komt. Daaronder volgen de coördinaten van de ge boortelanden van de 2-jarige Za- hara (Ethiopië), de 10 maanden oude Shiloh (Namibië) en de 3-jarige Pax Thien (Vietnam). Francois Boulangé even terug bij 'Lingo' Francois Boulangé keert voor even terug bij Lingo. De oud-pre sentator is vanaf komende zon dag vijf weken lang jurylid bij de Lingo Bingo Show. Dat liet de TROS, de omroep die het spelle tjesprogramma uitzendt, giste ren weten. Francois Boulangé presenteerde Lingo van 1992 tot 2000. De huidige presentatrice Lucille Werner speelt in de spe ciale afleveringen met vier kop pels bekende Nederlanders Lin- een nieu we polikli niek voor het VUmc Cancer Center Amster dam. Francois Boulangé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19