Economie Goedkoper mobiel bellen Het is tijd voor een bank waar alles om u draait. Spyker heeft merknaam verpand Herstel voor meubelbranche Het is tijd voor een bank die het anders doet. WPZC Donderdag 24 mei 2007 1 5 Tarieven telefoneren in en naar het buitenland vanaf augustus lager. door onze correspondent Hans Gertsen STRAATSBURG - Mobiel bellen in of naar het buitenland, het 'roaming', wordt vanaf augustus een stuk goedkoper. Het Europees Parlement stemde gisteren in gro te meerderheid in met een voor stel om de tarieven die telefoniebe drijven de consument in rekening mogen brengen aan banden te leg gen. Wie zelf in of naar het buitenland belt met zijn mobieltje, mag straks niet meer dan 49 cent per minuut VOORBURG - De omzet van meubel zaken is in 2006 met 8 procent ge groeid ten opzichte van het voor gaande jaar. Dat maakte het Cen traal Bureau voor de Statistiek gis teren bekend. De branche herstelt zich daarmee na een aantal mage re jaren waarin de omzet fors daal de. Volgens het CBS kende de ge hele detailhandelssector vorig jaar een flinke omzetgroei. Er werden voornamelijk meer duurzame goederen verkocht. kwijt zijn. Wie in of vanuit het buitenland gebeld wordt, moet daarvoor maximaal 24 cent per mi nuut betalen. Die maximumtarie ven gaan de komende twee jaar verder omlaag naar respectievelijk 46 en 43 cent voor wie zelf belt en naar 22 en uiteindelijk 19 cent voor ontvangers van buitenlandse ge sprekken. Het Europees Parlement en Euro pees Commissaris Reding van Tele communicatie vierden het besluit gisteren als 'een grote overwin ning voor de Europese consu ment'. Die hoeft; niet langer voor torenhoge telefoonrekeningen te vrezen na een vakantie in het bui tenland. De kosten van grensover schrijdende mobiele telefoonge- ZEEWOLDE - De rechten op het prestigieuze automerk Spyker lig gen sinds begin deze maand bij de Friesland Bank. De in financiële moeilijkheden verkerende autopro ducent heeft het merk verpand aan de bank om aan geld te ko men. Het in Zeewolde gevestigde Spy ker Cars bevestigt dat de verpan ding onderdeel is van de krediet- overeenkomst die vorig jaar met de Friesland Bank is gesloten. De Friesland Bank erkent dat Spyker sprekken in de EU kunnen nu nog oplopen tot maximaal 12 euro voor een gesprek van vier minu ten, afhankelijk van het land van waaruit gebeld wordt, het land van de ontvanger en het netwerk. De nieuwe Europese maximumta- rieven worden, als ook de Europe se ministers van Transport begin volgende maand instemmen, eind juni van kracht. De telefoniebedrij ven krijgen dan een maand de tijd om hun klanten te informeren. Die krijgen vervolgens twee maan- De EU stelt maximumtarieven vast voor grensoverschrijdende mobiele telefoongesprekken. Er zou nog genoeg ruimte zijn voor verdere prijsverlagingen. Cars een zakelijke klant is. Woord voerder Saskia Noteboom wil niet ingaan op de details. De verpanding van het merk maakt onderdeel uit van de kre dietovereenkomst met Spyker Cars. De Friesland Bank heeft vo rig jaar de rol van huisbankier overgenomen van ABN Amro. In totaal zou Friesland Bank negen miljoen euro lenen. De autofabrikant verkeert al enige tijd in problemen. Vorige week be sloot oprichter Victor Muller terug den de tijd om te kiezen of zij in aanmerking willen komen voor de nieuwe tarieven. Maar wie nu al een goedkoper roamingtarief heeft via een speciale aanbieding, kan daaraan vasthouden. Consumen ten die niet kiezen, komen na die termijn automatisch voor de nieu we Europese maximumtarieven in aanmerking. Reding verwacht dat de tarieven de komende jaren beduidend on der de nu vastgestelde maxima zul len zakken. „We hebben een pla fond vastgesteld. Daaronder is nog genoeg ruimte voor verdere prijs verlagingen." Volgens Reding kan de consument die er snel bij is, al vanaf begin augustus van de nieu we maximale tarieven profiteren. te treden als bestuursvoorzitter. Zijn plaats is voorlopig ingenomen door Michiel Mol. Voorts heeft het bedrijf problemen met de produc tie en met betaling aan leveran ciers. Muller kocht in 1999 de rech ten van het ooit roemruchte Spy ker, dat in 1929 ten onder was ge gaan. Vanaf 2000 bouwde hij op een bedrijfsterrein in Zeewolde handmatig sportauto's onder dat merk. Kortgeleden verkocht Spy ker voor twee miljoen euro (koers: 15 euro) aan nieuwe aandelen. Fors meer orders voor industrie eurozone LUXEMBURG - De dertien landen van de eurozone hebben in maart fors meer orders binnengesleept dan in de maand ervoor. De om vang steeg met 2,7 procent, waar die in februari nog met 0,6 pro cent was gedaald. Dat blijkt uit cij fers van Eurostat, het statistisch bu reau van de EU. Vooral Polen, Spanje en Portugal kenden grote stijgingen. Energieopslag onder de grond in Limburg ARNHEM - Een consortium, waaron der de twee grootste Nederlandse energiebedrijven Essent en Nuon, wil in Limburg een ondergrondse energieopslag aanleggen. Het plan is om in Zuid-Limburg een boven gronds meer te verbinden met een ondergronds bassin. Volgens het plan kan 1400 megawatt stroom worden opgewekt, voldoende voor 1,5 miljoen huishoudens. Invoer Duitse goederen is flink toegenomen VOORBURG - De Nederlandse in voer uit Duitsland is in de eerste twee maanden van 2007 met 12 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De waarde van de import van Duitse goederen bedroeg 9,5 mil jard euro. Vergeleken met de eer ste twee maanden van 2006 nam de export naar Duitsland met 6 procent toe tot 13,1 miljard euro. Bel nu voor een afspraak Rabobank Beveland, Eric de Jong, tel. (0113) 23 92 68 of (tot 21.00 uur) 06 10 79 06 71 Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, CeesVerhage, tel. (0118) 42 80 00 of (tot 21.00 uur) 06 51 53 0081 Het is tijd voor de Rabobank. Kijk op rabobank.nl Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15