„Vooral de beeldjes zijn van zeldzame kwaliteit." Professor Harco Willems, egyptoloog PZC Donderdag 24 mei 2007 1 3 Zo werd de tombe aangetroffen nadat alle rotsblokken waren verwijderd. Op en naast de kist de verschillende beelden. Bovenop de kist lag bovendien een paar witte sandalen. Ze zijn nooit gedragen. Het schoeisel is speciaal voor deze gelegenheid gemaakt en meegegeven in het graf. Witte sandalen werden in die tijd alleen gedragen door priesters. Uit afbeeldingen is bekend dat doden als priesters in het dodenrijk ronddolen, vandaar de witte sandalen in het graf, zodat de overledene zich op de juiste manier zou kunnen kleden. Naast de kist staat het beeld van Henu rechtovereind. Het was gebruikelijk om in het graf een beeltenis van de overledene te plaatsen. Voor hem beelden van vrouwen die bier en brood ma ken. Dat de graftombe in de loop der eeuwen nog niet eerder is gevonden (en vervolgens ge roofd) is te danken aan een grote hoeveelheid rotsblokken, afkomstig uit een steengroeve die er in de oudheid al was. Daardoor bleef de ingang van het graf lange tijd verborgen. De ingang werd twee jaar geleden al ontdekt, maar men vermoedde geen gave graftombe. De boot met tien roeiers (hier op ware grootte afgedrukt) is een bekend thema in Egyptische graven. Hiermee kon de overledene naar het dodenrijk worden gevaren. De roeispanen van de boot lagen bij de vondst naast de boot in het smalle graf. Pas in het opgravingshuis van de Katholieke Universiteit Leuven in Egypte, waar alle beelden en de mummie worden be waard, kon de boot met de roeispanen en twee roeren in volle glorie worden opgesteld. Vooral de heldere kleuren van de beelden zijn van zeldzame kwaliteit. Henu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13