Verkiezingen in Ierland worden nek-aan-nekrace mm Turken geven PKK schuld van bloedige aanslag in Ankara PZC Zware straffen moord Djindjic vodafone 1 O Donderdag 24 mei 2007 PZC Recreatie zomer 2007 23 juni 2007 Recreanten in de regio bereikt u met de PZC. Voor meer informatie neemt u contact op met uw J9r accountmanager of bel (0113) 315 520. Of kijk Ajop www.pzcadverteren.nl WGGGNGR dagbladen Regering Ahern kampt met groeiende weerzin tegen verkwisting. door onze correspondent Esther Gotink DUBLIN - Zo'n drie miljoen Ierse kiezers kunnen vandaag hun stem uitbrengen in de verkiezingen van het 166 zetels tellende parlement. De opiniepeilingen voorspellen een nek-aan-nekrace tussen twee blokken: de Fianna Fail en de Pro gressieve Democraten (FF-PD) te gen de alliantie van Fine Gael en Labour. De regering van FF-FD van Bertie Ahern is sinds 1997 aan de macht. Tot voor kort had hij geen tegen standers te duchten omdat het Ier land economisch voor de wind gaat. Er is echter groeiende onvre de over de manier waarop de rege ring met die voorspoed is omge gaan. Er zou te veel belastinggeld worden verkwist en te weinig wor den geïnvesteerd in de gezond heidszorg en Ierlands eeuwig Poetin waarschuwt voor wapenwedloop wenen - De gesprekken tussen de VS en Rusland over hetraket- schild in Oost-Europa hebben niets opgeleverd. Er dreigt een nieuwe wapenwedloop, zei de pre sident Poetin gisteren. Volgens de VS moet het raketschild tegen Iraanse raketten beschermen. Honderden huizen branden af in Jakarta jakarta - Een grote brand als ge volg van kortsluiting heeft in de In donesische hoofdstad Jakarta ze ker 700 woonhuizen in de as ge legd. Tweeduizend mensen wer den dakloos. De getroffen wijk Du- ri Selatan behoort tot de dichtbe- volkste van de metropool. Voor zo ver zijn er geen doden gevallen. kwakkelende infrastructuur. De vrees is dat de economische groei zal stagneren als het zorg- en het transportsysteem niet snel worden aangepakt. Ook gaan geluiden op dat er iets met de torenhoge grond- en huizenprijzen moet ge beuren, omdat het internationale bedrijven kan wegjagen en de le venssituatie van jonge Ieren be moeilijkt. Fianna Fails grote voordeel is Ber- Torenhoge huizenprijs kan internationale bedrijven wegjagen tie Ahern, hij wordt gezien als een kundig regeringsleider. Met name zijn bijdrage aan de Noord-Ierse vredesonderhandelingen wordt ge prezen. In een televisiedebat vori ge week toonde Ahern zich duide lijk sterker dan zijn tegenstander Enda Kenny van Fine Gael (FG). De FF-PD-coalitie krijgt in de pei lingen 43 procent van de stem- Tribunaal in Burundi voor oorlogsmisdaden Bujumbura - Burundi krijgt een tribunaal voor de berechting van verdachten van oorlogsmisdaden tijdens de burgeroorlog van 1993 tot 2005. Door het conflict tussen Hutu's en Tutsi's kwamen ruim 300.000 mensen om het leven in het Afrikaanse republiekje. Tientallen arrestaties na rellen in Zuid-China peking - De Chinese politie heeft bijna dertig mensen gearrresteerd wegens het aanzetten tot rellen in de zuidelijke provincie Guangxi. Daar waren in het afgelopen week einde protesten tegen de stringen te Chinese éénkindpolitiek. Die legt ouders hoge boetes bij een tweede kind. mers en FG-Labour 37 procent. Fianna Fail en Fine Gail zijn alle bei centrumpartijen en verschillen nauwelijks in hun verkiezingsbe- leid. Kenny's gebrek aan ministe riële ervaring kan de oppositiepar tij de das omdoen. Maar als Fianna Fail wint, is het nog niet zeker of de Progressieve Democraten vol doende scoren om haar te helpen met het vormen van een kabinet. De PD staat er in de peilingen be labberd voor. Lukt het Fianna Fail noch Fine Gael met hun beoogde coalitiepart ners een meerderheid te vormen, dan zullen ze de hulp moeten in roepen van kleinere partijen als de Groenen en Sinn Fein. Deze ho pen op hun beurt tien zetels te ha len, zodat ze het feitelijk voor het zeggen krijgen als de coalitieonder handelingen beginnen. Tot tien uur vanavond kunnen de Ieren hun stem uitbrengen. Morgenoch tend vanaf negen uur beginnen de tellingen, zodat voor het weekein de bekend moet zijn wie de ko mende vijfjaar mag regeren. Duitse regio verplicht test op varkenspest dusseldorf - Als eerste Duitse deelstaat heeft Noord-Rijnland- Westfalen een onmiddellijk onder zoek op varkenspest verplicht ge steld bij onduidelijke koortsver schijnselen of sterfgevallen. Met de test wil de deelstaat een uitbraak voorkomen. Noodweer treft centraal Spanje madrid - Uitzonderlijk hevige re gen in en ten zuidoosten van Ma drid heeft wegen en spoorwegen overspoeld. Het treinverkeer tus sen Madrid en het zuidoosten en oosten van het land kwam door de overstromingen dinsdagavond en in de nacht van dinsdag op woens dag stil te liggen k SAMSUNG Zeven aanhoudingen na explosie in Turkse hoofdstad. ankara - De bomaanslag dinsdag in de Turkse hoofdstad Ankara die naast de dader aan zeven mensen het leven kostte, was een zelf moordaanslag gepleegd door een vermoedelijk lid van de Koerdi sche afscheidingsbewging PKK. Dit zei gisteren de gouverneur van Ankara, Kemal Omal. De PKK heeft ontkend verantwoordelijk te zijn voor de bomaanslag. De recherche heeft op de plaats van de aanslag lichaamsdelen aan getroffen van een 28-jarige beken de van de politie. Hij zou tot de PKK behoren en de aanslag heb ben gepleegd. De Turkse autoriteiten hebben dinsdag zeven personen aangehou den in verband met de aanslag die ook circa honderd personen ver wondde. De explosie had plaats tij dens de avondspits bij een bushal te en bij de ingang van een druk winkelcentrum. Specialisten had den op de plek van de aanslag spo ren van het explosief A-4 aange troffen. De springstoffen wezen volgens de Turken al in de richting van de PKK. Hoewel de aanslag nog niet is opgeëist, wijst volgens de autoriteiten alles erop dat de ex tremisten van de PKK achter de bomaanslag zitten. De Turkse premier Erdogan ver oordeelde de terreuraanslag scherp. „We hebben een gemene, gewetenloze aanslag gezien op het drukste tijdstip in Ankara", aldus de regeringsleider. De ontploffing richtte veel schade aan. Een deel van de ingang van het winkelcen trum stortte in, ruiten van winkels werden eruit geblazen en puin lag verspreid over de straat. Dinsdagavond werd op een druk punt in Ankara een bom tot ont ploffing gebracht. De autoritei ten denken dat Koerdische sepa ratisten de daders zijn. Belgrado - T\vee voormalige le den van een beruchte Servische paramilitaire politie-eenheid zijn gisteren door de rechter in Belgra do veroordeeld tot de maximale straf van veertig jaar cel wegens de moord op de populaire premier Zoran Djindjic in 2003. De overige tien beklaagden in dit proces kregen woensdag gevange nisstraffen van 35, 30 en 8 jaar op gelegd. Allen waren eerder lid van een spe ciale eenheid van de Servische ge heime dienst ISO en/of lid van cri minele bendes uit de wijk Zemun in Belgrado. De voormalige commandant van de eenheid, Milorad Ulemek, en zijn ondergeschikte én medeplich tige Zvezdan Jovanovic werden tot veertig jaar veroordeeld als respec tievelijk het brein en de uitvoerder van de moord. Zij zouden hebben gehandeld in een samenzwering met de criminelen uit de bendes van Zemun. Bestel tussen 15 mei en 15 juni in onze nieuwe Online winkel en maak automatisch kans op deze unieke Vodafone Vespa t.w.v. 2.500! Alleen op www.vodafone.nl/shop Kijk voor de actievoorwaarden opwww.vodafone.nl/shop Make the most of now Samsung D900 3.1-megapixel foto- en videocamera MP3-speler i.c.m. 1-jarig abonnement De eerste 6 maanden van £^7r50 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10