8oo zorgwerkers gezocht HR Dubbelglas KRAS.IML Prins Willem-Alexander brengt bezoek aan Afghanistan Delta verkwanselt netwerk niet 41 yU,21° HET WEER: Veel zon Duizenden op de vlucht voor geweld in Libanon Woensdag 23 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 120 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 Zeeland heeft in 2011 te weinig verzorgenden en opvoedwerkers. door Claudia Sondervan goes - Als er niets wordt gedaan, dan heeft Zeeland over vier jaar een tekort van achthonderd wer kers in de zorg. Nijpend wordt het tekort aan verzorgenden in de ver- pleeg- en verzorgingssector en in de gehandicaptenzorg. Onderzoek gaat uit van vijfhonderd onvervul de vacatures. ViaZorg, het dien stenbureau voor arbeid in de zorg en OVDB, het centrum voor prak tijkleerplaatsen in de zorg, baseren dat op het aantal leerlingen dat nu voor zorgopleidingen kiest en de verwachte personeelsvraag in de Zeeuwse zorg. Zeeland kijkt aan tegen jaarlijkse tekorten van 75 tot oplopend 255 medewerkers. In de jeugdzorg en kinderopvang is sprake van een toekomstige schaarste van sociaal pedagogisch werkenden (spw'ers). De hbo-opleiding tot sociaal-peda gogisch hulpverlener moet als eni ge over vier jaar zeker honderd leerlingen per jaar voor een baan buiten de provincie sturen. In de thuiszorg voorspellen de onderzoe kers de komende vijfjaar daarente gen een overschot aan werkne mers. Oorzaken van het tekort zijn de ge ringe belangstelling voor de zorg - |RN Instellingen vragen deeltijdwer- kers, terwijl jongeren een volledi ge baan willen. De sector kan ook duidelijk maken dat werken in de zorg wel degelijk loont. met name voor de opleiding ver zorgende - en een groot gebrek aan stageplaatsen. Door vergrij zing en een toename van klein schalig woonvormen zijn er juist steeds meer verzorgers nodig. Ook de gehandicaptenzorg moet meer stageplaatsen vrijmaken. Enkel alle nieuw benodigde spw'ers hebben keus te over aan stages. ViaZorg-di- recteur J. Naafs en regiomanager OVDB voor Zeeland P. Smeets wil len maatregelen om meer leerlin gen te interesseren voor de zorg en het aantal zorgwerkers dat af valt - vooral tijdens hun middelba re beroepsopleiding - te beperken. Ook is er weer ruimte voor herin treders en moeten werkgevers be ter zorgen voor hun oudere werk nemers. Instellingen kunnen hun stage- en vacatureaanbod beter af stemmen op jongeren aan het be gin van hun loopbaan. Contracten in de zorg zijn zelden voltijds, ter wijl jongeren wel een volledige baan willen. Wat ook helpt is ver duidelijken dat de diverse toesla gen op het kale zorgloon wel tot een aantrekkelijk inkomen leiden. Zeeland: 2, 3, 25 t/m 35; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Beurs: 14; Economie: 15 en 16; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 38; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. super isolerend! Glashandel MELIESTE Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Holiday Inn Porte de Clichy en ontbijt. Aankomstdata: vrijdag van 8/6 t/m 5/10 3 dagen 4 dagen Juni-aug. v.a.€95 v.a.€129 Sept.-okt. v.a. €99 v.a.€139 Toeslag: reserveringskosten 15 per boeking. Prijzen zijn per persoon, geba seerd op een bezetting van 2 personen. Reisnr. AUTO 73.627, zie www.kras.nl/73627 Werken in de zorg is onaantrek kelijk reageer op www.pzc.nl Het kabinet heeft 100 dagen verspild 55% oneens 45% waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 -i tSt Zeeland is goed voor 28 Blauwe Vlaggen goes - In Zeeland wapperen deze zomer 28 Blauwe Vlaggen. Dat is er één meer dan vorig jaar. Het Banjaardstrand op Noord-Be veland heeft het internationale keurmerk nu ook in de wacht we ten te slepen. Daarmee mag de ba nier hier dit seizoen op zeventien stranden in top en is de hele Noordzeekust gedekt. De andere vlaggen gingen naar elf jachtha vens. pagina 2 en 3: het blauw wappert Ontdek Parijs! U boekt al een 3-daagse autovakantie, vanaf slechts 95, inclusief ontbijt! Dat wordt dus koffers pakken.. holiday inn porte de clichy Dit nieuwe hotel ligt bij de bekende schil derswijk Montmarte en het openbaar ver voer bevindt zich op slechts ca. 500 m. kabul - Prins Willem-Alexander heeft gisteren in Kabul een bezoek gebracht aan de Afghaanse pre sident Karzai (I). De afgelopen twee dagen was de prins in Afghanistan. Hij deed onder meer het hoofdkwartier van de internationale vredesmacht Isaf aan in Kabul. Ook heeft de prins een bezoek gebracht aan de Nederlandse militairen in de Zuid-Afghaanse provincie Uruzgan. Dat heeft een woordvoerder van de Rijksvoorlichtingsdienst ge meld. Het is voor het eerst dat iemand van het Koninklijk Huis de troepen in Kamp Holland be zocht. foto Ruud Mol/ANP j prijsknaller'. door Jeffrey Kutterink middelburg - Delta verkwanselt het onderhoud van elektriciteits- en gasleidingen in Zeeland niet. Het energiebedrijf heeft het net werk niet als onderpand gebruikt voor de aankoop van Indaver. Dat concludeert toezichthouder DTe. Zij stelt vast dat de overname op geen enkele wijze invloed heeft gehad op het Netwerkbedrijf In opdracht van minister Van der Hoeven (CDA, Economische Za ken) heeft de DTe de aankoop van de Belgische afvalverwerker onder zocht. De minister vindt dat Delta zich met de overname niet heeft gehouden aan de voorwaarden die de Eerste Kamer vorig jaar stelde om splitsing te voorkomen. Zij wil dat het commerciële energiebedrijf wordt losgekoppeld van het be heer van de elektriciteitsnetten. Voordat zij Delta daartoe dwingt wilde zij eerst het rapport van DTe afwachten. Daarna velt zij een eigen politiek oordeel. Directeur P. Boerma van Delta: „Ik kan niets doen aan wat de T\veede Kamer denkt en beslist. Dit rap port bevestigt dat Delta op een ver antwoorde manier bezig is." Clarence Seedorf aast op vierde Europa Cup www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1