Sport Schijn bedriegt bij Zeeuwse topscorer noodzaken tot improvisatie Ronde van Hulst prooi voor Van der Klooster PZC Dinsdag 22 mei 2007 41 Robin de Pagter wil zich komende jaren verder ontwikkelen. door Barry van der Hooft nieuwdorp - Hij oogt soms wat houterig en kan een tegenstander daarmee op het verkeerde been zetten. Want schijn bedriegt bij Robin de Pagter. Hij is fysiek sterk, gezien zijn gestalte onverwacht snel, heeft een functionele tech niek en beschikt over een dodelijk schot. De topscorer van Zeeland moet alleen aan één aspect nog wel hard werken. „Ik kan absoluut niet koppen." Niemand die hem dat in het afge lopen seizoen kwalijk heeft geno men bij GPC. Want mede dankzij de 25 doelpunten van De Pagter is de Vlissingse club naar de eerste klasse gepromoveerd. De aanval lende middenvelder (20) zal de en tree op dat niveau niet meemaken, want hij gaat normaal gezien naar Kloetinge. Alleen als Helmond Sport besluit hem in te lijven, kan hij nog afzien van een overgang naar de hoofdklasser. Bij de eerste-divisieclub, die ko mend seizoen wordt getraind door Jan Poortvliet, werkte hij onlangs een drie dagen durende stage af „Tegen Arnemuiden scoorde ik drie keer", vertelt De Pagter. „Na die wedstrijd hoorde ik dat )an Poortvliet me mee zou willen ne men, als hij weer bij een profclub aan de slag zou gaan. Leuk, maar het zijn allemaal praatjes, dacht ik toen. Toen hij bij Helmond Sport had getekend, belde hij nog echt ook!" In zijn eerste oefenwedstrijd bij Helmond Sport liep het nog niet naar behoren. „Ik moest even wen nen en iedereen wilde zich laten zien. Veel spelers gingen alleen voor eigen succes en dan begin ik me te ergeren. Maar als je daar net bent, ga je ook niet even vertellen wat je er allemaal van vindt. De volgende dag, op de training met het eerste, ging het best lekker. En in de oefenwedstrijd die we daar na speelden, stonden we bij rust met 5-0 voor. Bij alle goals was ik betrokken en ik scoorde zelf twee keer. Zelfs een keer met een kop bal. Poortvliet was tevreden, maar andere mensen binnen de dub vonden me te wisselvallig. Ik wacht het daarom allemaal nog even af" Het was niet de eerste keer dat een profclub naar zijn diensten hengel de. „Op mijn elfde kon ik naar Feyenoord", vertelt De Pagter. „Ik zat net op de middelbare school en de afstand was ook een pro bleem. De trainers bij Feyenoord adviseerden me om van GPC naar RCS te gaan, vanwege de goede jeugdopleiding. Maar bij die club heb ik eigenlijk nooit mijn draai gevonden. Individueel hadden we heel aardige spelers, maar het was niet echt een team. Ik heb er tot en met de A-junioren gespeeld, kon ook blijven, maar voelde geen vertrouwen." Samen met drie ploeggenoten stapte hij over naar GPC. Vanaf dag één voelde hij zich op ztijn plaats. De Pagter: „Ik was heel gre tig, speelde goed en kreeg dat lek kere gevoel weer terug. Dat kwam door het team en de mensen erom heen. Ze hadden vertrouwen in me en lieten dat ook merken. Dat heb ik nodig. Als ik twee wedstrij den slecht speel, moet je mij niet meteen op de bank zetten." Daar hebben ze bij GPC ook geen Robin de Pagter: 'Ik wil mezelf bij Kloetinge verder ontwikkelen' moment aan hoeven denken. De Pagter scoorde in de eerste wed strijd tegen Heinenoord, bleef droog staan tegen Rillandia, maar scoorde daarna negentien we ken op rij. „Ik vond het zelf ongelo felijk, zeker omdat het pas mijn eerste seizoen bij GPC was." De beslissing van de nuchtere mid denvelder om de overstap naar Kloetinge te wagen, werd bij GPC betreurd maar tegelijkertijd ook ge respecteerd. „Het bestuur wilde me graag houden, maar ze snap pen het wel", zegt de cios-student. „Ik heb er met veel mensen over gesproken en ze adviseerden me al lemaal om naar Kloetinge te gaan. Ik heb ook een gesprek met trai ner Diederik Hiensch gehad. Daar sprak veel vertrouwen uit en ik hoop dat dat zo blijft. Ik wil me zelf bij Kloetinge verder ontwikke len." top mm.. mm mm Robin de Pagter komt als winnaar van het PZC-topscorersklassement in het bezit van de wisseltrofee. Die wordt op een later tijdstip uitgereikt. Daarnaast krijgt hij een waar- decheque van 340 euro. De nummer twee krijgt 227 euro, de nummer drie 113 euro. klasse goals factor totaal 1 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E 25 1,5 37,5 2 Jan Huygens Hoek HB 18 2 36 Marinus Baas Arnemuiden 2E 24 2,5 36 4 Rene-Michel Gerritsen Veere 3A 20 1,5 30 5 Ewout de Graaf SVD 4A 27 1 27 Levi Waisapy Jong Ambon 5B 27 1 27 7 Evert Eikenhout Zeelandia Middelburg 3A 17 1,5 25,5 8 Erik van Haaften Smerdiek 4B 25 1 25 9 Frank Allaart Serooskerke 3A 16 1,5 24 10 Dave Bout Colijnsplaatse Boys 4A 23 1 23 Arjan Smalheer ZSC'62 4B 23 1 23 den, dan op basis van prestaties uit het verleden. Er zijn altijd nog spelers die je tijdens zo'n voorbe reiding verrassen. En er kan nog van alles gebeuren. Neem de bles sure die Urby Emanuelson zondag tegen AZ opliep. Het schijnt mee te vallen, maar dat risico lopen we in deze fase nog steeds." De bondscoach benadrukte nog maar eens geen voorstander te zijn van de play-offs. Het maakt zijn situatie namelijk verre van ide aal. Maar zijn Belgische collega Jean-Fran^ois de Sart heeft het misschien nog wel moeilijker. Acht spelers die op het EK met Jong België mogen uitkomen, zijn door René Vandereycken ook gese lecteerd voor het nationale team. Op 2 en 6 juni speelt België twee kwalificatieduels voor het EK. De kans is bijzonder groot dat enkele spelers uit de eredivisie (Vermae- len, Martens, Dembélé, De Mul, Vertonghen) zich pas drie dagen voor de start van het jeugd-EK bij (ong België kunnen melden. De Haan: „Dat lijkt me niet verstan dig. Veel van die jongens staan in de basis bij België en moeten daar na nog een EK spelen. Dat is denk ik niet in ons nadeel." De Belgen zijn de laatste tegenstan der van Jong Oranje in de poule. Na de opening, op 10 juni in Hee- Bondscoach Foppe de Haan heeft de selectie van Jong Oranje gro tendeels in zijn hoofd. Hij ge bruikt twee oefenwedstrijden om definitieve keuzes te maken. renveen tegen long Israël, is Portu gal de tweede opponent. „Israël speelt geen oefenwedstrijden meer voor het EK", aldus De Haan. „We hebben inmiddels een aardig beeld van dat team. Het is een mili taire ploeg. Fysiek sterk, met ze ven, acht man achter de bal." Toch kijkt de coach in eerste in stantie vooral naar zijn eigen spe lers. „Ik heb veel vertrouwen in on ze ploeg. Ja, ik weet dat ik met jon gens als Huntelaar, Castelen, Hofs, De Zeeuw en Luirink veel kwali teit heb ingeleverd. Maar veel spe lers van de huidige selectie hebben zich sterk ontwikkeld. Daarom zie ik het EK als een enorme uitda ging. Het grote doel is het bereiken van de halve finale, want dan gaan we naar de Olympische Spelen." door Wim de Vos hulst - Superbenen, noemen ze zoiets. Johnny van der Klooster kan er over meepraten. De cou reur uit Lewedorp heeft ze op het moment. Na zijn overwinning za terdag in de Ronde van Noord-Be veland deed hij het gisteravond in Hulst nog eens dunnetjes over. „Ik heb het gevoel dat ik op dit mo ment alles kan. Als ik bij de elites mee zou rijden, denk ik dat ik het daar ook aan flarden zou rijden. Zo sterk voel ik me. Ja, ik heb echt superbenen", merkte de winnaar na afloop op. Bij de eerste de beste demarrages was Van der Klooster er bij en dat bleef maar doorgaan. Halverwege de wedstrijd over 80 kilometer gaf hij ook de aanzet tot de beslissen de ontsnapping. Met zijn tienen kwamen ze vooruit. Van der Kloos ter kreeg onder meer de Zeeuwen Peter Mol en Wim de Waal (dit jaar al goed voor twaalf zeges bij de Waod) mee. Nog vond Van der Klooster die groep te groot. Daar om demarreerde hij opnieuw, waarbij alleen Peter Mol en de Belg Geert Ceulemans konden vol gen. Het slotakkoord was ook voor de Lewedorpenaar. Nogmaals zet te hij aan en zijn medevluchters wisten zich geklopt. Van der Kloos ter is klaar voor meer succes en za terdag de absolute favoriet voor de Zeeland Classic in Heinkenszand. Robin de Pagter speelt volgend seizoen bij hoofdklasser Kloetinge, tenzij de eerstedivisionist Helmond Sport hem alsnog wil inlijven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43