Donateursconcert Muziekpodium Spelen met porselein pzc Dinsdag 22 mei 2007 3 5 AGENDA OP PAD Wandelen De Wandel Sport Club Vosmeer houdt de 26e wandelvierdaagse van Oud-Vosse- meer. Start bij café Hof van Holland in Oud-Vossemeer. Aanvang 18.00 uur. p- Oosterschelde in vogelvlucht IVN De Bevelanden houdt een tocht per fiets en boot langs de Oosterschelde. De tochten worden begeleid door IVN- en Oosterscheldegidsen. Reserveren kan bij IVN: 0113-301883 of per e-mail: ivn@zeelandnet.nl. MUZIEK Popconcert Popkoor Seaside Rendez-Vous geeft een concert. Vlissingen, Zorgcentrum Ter Reede, 20.00 uur. THEATER Bestevaer Opera over de rivaliteit tussen admiraal De Ruyter en Cornelis Tromp in de Gou den Eeuw. Brouwershaven, Het Tonnen- magazijn, 20.00 uur; EXPOSITIES Het volmaakte rood Kunstuitleen De Bevelanden in Goes heeft een expositie ingericht: Het vol maakte rood. Hoeden en Hoofddecora ties van Monique Dommanschet, t/m 3 juni. De openingstijden zijn woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl film WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel: Spider-man 3: 20.00 uur; Wild Hogs: 20.00 uur; Mr. Bean's holiday: 20.00 uur; The last king of Scotland: 20.30 uur; GOES 't Beest, La Mome: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Paris je t'aime: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater: Agate e la tempesta: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Pirates of the Caribbean deel 2 en 3: 20.00 uur; Pirates of the Caribbean, At world's end (deel 3): 23.00 uur; Spi der-man 3: 20.00 uur; Fracture: 20.00 uur; Next: 20.00 uur; Spider-man 3: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Pirates of the Caribbean, At world's end (deel 3): 23.00 uur; The Hoax: 19.30 uur; Blades of Glory: 14.00 en 19.00 uur; Bridge to Terabithia: 13.45 uur; Epic movie: 16.15 uur; Fracture; 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Haaibaai: 14.00 en 16.00 uur; Mr. Bean's holiday: 14.00 uur; Next: 22.00 uur; Perfect stran ger: 22.00 uur; Spider-man 3: 13.15, 16.00, 18.45 en 21.45 uur; Teenage mu tant Ninja turtles: 14.00 uur; The number 23:16.00,19.00 en 21.45 uur; The Queen: 16.15,19.00 en 21.00 uur; The reaping: 16.15 en 21.45 uur; VEERE - Het Nieuw Ensemble en het Nederlands Kamerkoor verzor gen vrijdagavond in de Grote Kerk in Veere het traditionele concert voor de donateurs van Muziekpo dium Zeeland. Met dit optreden richt de organisatie zich speciaal op de Zeeuwse koren als voor proefje van het vocale repertoire dat door het jaar heen bij Muziek podium Zeeland te beluisteren is. De samenwerking tussen Nieuw Ensemble en Kamerkoor onder lei ding van Ed Span jaar leidt tot een bijzonder programma. Daarin zit onder meer de laat-klassieke mu ziek van Dallap icola en Bartok met invloeden uit de volksmuziek. Verder biedt dit concert ook nieu we muziek van Scelsi, Rehnqvist en Kyburz. Het concert begint om 20.00 uur. Film by the Sea door het jaar presenteert vanavond de film The Hoax van regisseur Lasse Halström naar het scenario van Willi am Wheeler in Cine City in Vlissingen (19.30 uur). The Hoax is gebaseerd op waar gebeurde feiten uit het leven van Clifford Irving, de schrijver die bijna een van de meest roeke loze stunts in de geschiedenis uithaalde toen zijn 'autobiografie' van Howard Hughes werd gepubliceerd. Irving beweerde dat het boek gebaseerd was op interviews met de miljonair, terwijl het eigenlijk allemaal onzin was. Clifford Irving is de wanhoop nabij als hij er al in geen jaren in is geslaagd een succesvol boek te schrijven. Ten einde raad over tuigt hij zijn uitgever - en later ook zichzelf - ervan dat hij is ver kozen om de officiële biografie over Howard Hughes te schrij ven. Wat begint als uitweg voor een schrijver die op het randje van de vergetelheid staat, eindigt in een schandaal dat uiteinde lijk zelfs reikt tot aan het Witte Huis. Overmand door hebzucht en vurig verlangen naar succes, weet Clifford de wereld te over tuigen, maar op de weg daar naartoe verliest hij uiteindelijk meer dan hem lief is. De hoofdrollen worden vertolkt door Ri chard Gere, Alfred Molina, Stanley Tucci en Hope Davis. MIDDELBURG - Nog veertien dagen, dan gaat het Zeeuws Museum weer open. Zeven jaar was het dicht, maar de voorbereidingen voor de heropening zijn in vol le gang. De PZC laat de komende weken in de krant van dinsdag en vrijdag de vorderingen zien. De collectie porselein staat al in de vitrines op de zol der van het museum, in de zaal achter die met de wand tapijten. Alle beelden, vazen en borden staan door el kaar, niet gerangschikt op jaartal, verzameling, kleur, stijl of wat voor kenmerk dan ook. En dat is bewust ge daan. Niet om er een rommeltje van te maken, maar om mensen te dwingen goed te kijken. „We hebben er mee gespeeld", legt Hesther van den Donk uit. „En er zijn al genoeg musea waar alles netjes bij elkaar wordt gezet." Wie niet alleen wil kijken, maar ook wil lezen, over de geschiedenis van de objecten, kan een compu terscherm raadplegen. Daar wordt in het Nederlands en het Engels uitleg gegeven. foto Lex de Meester Les Truttes verzorgt slotavond HZCuit vlissingen - De populaire Vlaam se band les Truttes treedt van avond op in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De show met muziek en acts geldt als slotavond van het cultuurseizoen van de Hogeschool Zeeland. Les Truttes was tijdens de Gentse feesten vorig jaar vooral voor jongeren een van de hoogte punten. Tijdens deze slotavond presenteert HZCuit ook het thema en de hoogtepunten voor het nieu we seizoen. Het concert in het Ar senaaltheater begint om 19.00 uur. Marcel Scherpenzeel treedt op in De Piek vlissingen - Marcel Scherpenzeel Band geven zaterdag een optre den in café De Piek in Vlissingen. De formatie brengt in haar mu ziek invloeden uit de rock, texas blues, soul en rock 'n roll samen. Scherpenzeel heeft vier albums uit gebracht, maar blijft toch vooral een live performer. Hij speelde on der meer met Dave Gonzales (Pala dins), Tineke Schoenmaker (Barrel- house), The Hoax en trad op ver schillende grote festivals op. Het optreden begint om 21.30 uur. Presentatiedag bij Jeugdtheaterschool goes - Jeugdtheaterschool Zeeland houdt woensdag voor alle cursus groepen een openbare presentatie dag in Podium 't Beest in Goes. Het programma begint om 14.00 uur met twee voorstellingen met als titel Sprookjes maar dan anders door de negen-plus groepen. Daar na komen de groepen spel, zang en dans met een circusvoorstel ling. Vanaf 19.00 uur brengen de twaalf-plussers een minimusical en de cursusgroep Middelburg geeft een presentatie teksttoneel. Grandpa Nick wuift Van Iwaarden uit middelburg - De Grandpa Nick Sessieband neemt met een optre den in Café 't Schuttershof in Mid delburg op eerste pinksterdag, zon dag, afscheid van Marjon van Iwaarden als vaste zangeres van de band. Van Iwaarden maakte tien jaar lang deel uit van de band. Zij heeft met haar muzikale talent en inzet de Grandpa Nick Sessieband een grote impuls gegeven. Het laatste optreden met deze zangeres in 't Schuttershof begint om 17.00 uur. UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37