Zeeland PZC Extra voetbrug miljoenen duurder Mensenrechten in bibliotheek Auto vliegt in brand op A58 Stremming schepen WALCHEREN 34 25 31 Kokkerellen met kreeft Vertrouwen Grote namen uit de jazzwereld treden op in Middelburg Dinsdag 22 mei 2007 Studierichting Lobos houdt meer in dan alleen gymles geven Tip? redwalch@pzc.nl Provincie en gemeente houden vast aan extra voetgangersbrug. door Maurits Sep MIDDELBURG - De geplande voet gangersbrug langs de Schroebrug valt twee miljoen euro duurder uit dan provincie en gemeente had den gedacht. De brug komt er des ondanks wel, belooft gedeputeer de T. Poppelaars, maar hij hoopt wel nog 'iets van de prijs af te krij gen'. De brug zou 1,3 miljoen euro kos ten. Althans, dat dachten provin cie en gemeente op basis van ra mingen van diverse bedrijven. Daarna hebben zij zich nog laten voorzien van adviezen door een bureau waarmee de provincie va ker samenwerkt. Toen de inschrij vingen van bedrijven binnenkwa men bij de provincie, liepen de kosten echter op tot 3,2 miljoen eu ro. „Dat bureau heeft slecht werk gele verd", stelt Poppelaars vast. „We zijn niet adequaat geadviseerd, er is geen goede begroting gemaakt. Het is tenminste nogal een ver schil, 1,2 of 3,2 miljoen. Dat kun nen we niet zomaar accepteren. We gaan hierover nog een duchtig woordje spreken met dat bureau." De eerste signalen dat de brug zo veel duurder zou worden, ving de provincie vijf weken geleden op. Inmiddels is één keer overleg ge voerd met de gemeente Middel burg, zegt Poppelaars. Net als de gemeente is hij er nog steeds van overtuigd dat de voetgangersbrug er toch moet komen. „Bestuurlijk De voetgangersbrug langs de Schroebrug in Middelburg wordt twee miljoen duurder. Dat is te wijten aan verkeerde adviezen en hoge inschrijvingen. hebben we beide vastgesteld dat we die wel willen, dat die noodza kelijk is. Alleen, het moet nu wel binnen redelijke grenzen blijven. Het moet haalbaar en betaalbaar blijven." Dat benadrukt ook wethouder H. Kool-Blokland. „Dit is het druk ste fietsknooppunt van Zeeland. De brug is nodig in het belang van de veiligheid van de fietsers en de doorstroming van de auto's. Aan die noodzaak is niets veranderd. De vraag is alleen of we de brug tot elke prijs moeten willen. Daar gaan we nog over praten." Over de prijs zal onderhandeld moeten worden, kondigt Pop pelaars aan. „We laten nu een se cond opinion uitvoeren. We ho pen de resultaten voor de zomer binnen te hebben. Dan gaan we opnieuw praten met de bedrijven die zich hebben ingeschreven voor de aanleg van de brug. We hopen dat er iets van de prijs afkan. Hoe veel wij nog aanvaardbaar achten, kan ik nu niet zeggen. Dat zou on ze positie verzwakken." De voetgangersbrug naast de Schroebrug had voor de zomer van dit jaar klaar moeten zijn. Pop pelaars verwacht dat dat nu een halfjaar later zal zijn. tatxuf i arnemuiden - Op de A58, ter hoog te van Arnemuiden, is maandag ochtend om tien voor negen een auto in brand gevlogen. De 31-jari- ge bestuurster uit de gemeente Goes merkte dat het brandstofpeil erg snel terugliep. Daarbij rook ze een brandlucht en verloor ze druk op het gaspedaal. Ze heeft haar au to aan de kant gezet en is uitge stapt. De auto vloog in brand. De brandweer heeft de brand geblust. vlissingen - Rijkswaterstaat stelt vrijdag 6 juli een aantal beperken de maatregelen in in verband met de vlootschouw die die dag plaats vindt bij Vlissingen. De strem ming geldt met name voor de Sar- dijngeul en het Oostgat. De stremming zal voor het uit gaande scheepvaartverkeer gelden van 10.30 tot 15.00 uur. Inkomen de schepen worden van 11.30 tot 15.00 uur niet toegelaten. Ook het ankergebied van de Rede van Vlis singen dient volgens Rijkswater staat vrijgehouden te worden. In het ankergebied van de Rede van Vlissingen is een ankerplan van kracht waarbij grote marinesche pen in de buitenhaven worden ge loodst. De kleinere schepen worden in de binnenhaven ondergebracht. Daar om geldt voor de Rede van Vlissin gen een ankerverbod voor alle schepen die niet deelnemen aan de vlootschouw op 6 juli van 12.00 tot 19.00 uur. Politie, marechaussee en Rijkswa terstaat houden hier die dag toe zicht op. door Ronald Huissen middelburg - De Zeeuwse Biblio theek Middelburg organiseert op donderdag 24 mei in samenwer king met de Maand van de Vrij heid en de Roosevelt Stichting een avondvullend programma over mensenrechten in Birma. In de aula van de bibliotheek wor den twee documentaires over de situatie in Birma vertoond. Daar na vindt er een forumdiscussie plaats met het publiek, waarbij de forumleden stellingen inbrengen. Deelnemers zijn oud-minister van Ontwikkelingssamenwerking Ag nes van Ardenne, coördinator Bur ma Center Nederland Peter Ras, ambassadeur mensenrechten bij Amnesty International Piet de Klerk en werelddeelcoördinator Azië Yvette Lawson van Amnesty International. Aanvang 19.30, entree is gratis. Kaarten zijn af te halen bij de in formatiebalie van de Zeeuwse Bi bliotheek of te bestellen via 0118- 654250. SCHUDDEBEURS - De kok van restaurant Vrien den van Jacob in Santpoort werkt aan zijn creatie met Oosterscheldekreeft. De jaarlijkse kreeft- kookwedstrijd, gisteren in De Hostellerie in Schuddebeurs, is gewonnen door Jarno Eggen, chefkok van Lindehof in Giethoorn. De jury vond zijn gepocheerde kreeft in botersaus met kamille en bospeen 'onberispelijk goed'. De beste Zeeuw se inzending kwam van De Campveerse Toren uit Veere. Xavier Aelterman maakte kreeft omwik keld met Italiaans spek met daarbij krokant stru- deldeeg en artisjokken. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De Vlissingse is al jaren gelukkig getrouwd. Naar eigen zeggen heeft ze echt een perfecte relatie. Afgezien van zijn verslaving aan voetbal op tv is hij volgens haar echt de ideale partner. Eind vorige week kwam ze, op zijn vrije dag, echter ongepland en onverwacht thuis. Ze had tij dens de lunch wat geknoeid en wilde even een schone broek aan trekken voor de volgende af spraak. Voor ze de sleutel in het slot stak moest ze wel even den ken aan de velefilmscenes waar in de ene partner de andere be trapt op overspel. Met een zekere spanning ging ze dan ook naar binnen. Beneden was echter nie mand te bekennen. Ze hoorde wat gestommel boven. Zachtjes liep ze naar boven. Daar zag ze dat hij haar slaapshirt aan het strijken was. Zachtjes liep ze weer omlaag om daarna hard de voordeur te openen en te sluiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27