jvdüiriei uiii 11111 ycouicK jÉ4 W Satelliet helpt boeren f Bedrijf zoeken?! Terneuzenaar opgepakt voor gijzeling Knokke Tweede aanslag in Beiroet binnen etmaal "V" 7" 1 1 1**14 I een bomaanslag. Zeker zes men- 12 en 13 www.ilocal.nl Word ook abonnee! KNOKKE-HEIST - Justitie in Brugge heeft vier Nederlandse mannen aangehouden wegens bedreiging en gijzeling van een vrouw in Knokke-Heist. Eén van de man nen is volgens een politiewoord voerder in Knokke-Heist afkom stig uit Terneuzen. De vier hadden de vrouw zaterdag in haar appartement opgesloten en eisten 8000 euro. Dat bedrag zou een drugsschuld zijn van haar onlangs overleden man. De vrouw werd bedreigd met een strijkijzer en liep lichte verwondin gen op. Zij slaagde erin haar be dreigers af te leiden en kon ontko men. Zij waarschuwde de politie, die het viertal in de buurt van haar woning arresteerde. De man nen worden vandaag voorgeleid aan het parket in Brugge. Premier Balkenende praat in de Jaarbeurs met een aantal 'gewone' burgers. foto Marcel Antonisse/ANP BEIROET - Voor de tweede keer bin nen een etmaal is de Libanese .«s hoofdstad Beiroet getroffen door IO r^"f I r> 1 1 I I -f VI C1 sen raakten gewond. De bom ont- J C 7 I wijk Verdun. Zondagavond kwam bij een aanslag in een winkelcen trum in een christelijke wijk van Beiroet een vrouw om het leven. pagina 9: einde strijd Libanon nog niet in zicht Politie snakt naar meer personeel r~~ ffl/7 f, .www.pzc.nl Dinsdag 22 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 119 - los nummer 1,30. zaterdag 1,85 HET WEER: Buien Arabisch bedrijfkoopt GE Plastics Balkenende IV sluit 'eerste honderd dagen' af met 250 burgers. door Erwin Buter en Jeroen Hoorn UTRECHT - De dialoog met de sa menleving vindt plaats op barkruk ken. Alle 21 aanwezige bewindsper sonen hebben hun eigen hoge, wit te tafel in Hal 10 van de Jaarbeurs, met daaromheen een slordig do zijn krukken, eveneens wit. Op die krukken in totaal 250 burgers. Aan hen stellen de ministers en staatssecretarissen dezelfde vragen die ze al bijna honderd dagen stel len: wat zijn volgens u de belang rijkste problemen, en hoe kunnen we die volgens u oplossen? Bijna zijn ze ten einde, de honderd da gen, en de avond in de Jaarbeurs moet de climax vormen. In de Jaarbeurs is Thomas Been een van de 'gewone mensen' die mag plaatsnemen aan de tafel van staatssecretaris Nebahat Albayrak (Justitie). Eerder heeft hij deelge nomen aan een discussiebijeen komst met minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie over veiligheid. „Toen bleef het bij algemeenhe den. Ik ben bang dat het vanavond ook niet erg concreet gaat wor den." Bij die eerste bijeenkomst kwam Been terecht doordat hij zich ooit had opgegeven als panel lid voor bedrijven die willen we ten wat mensen van nieuwe pro ducten vinden. „Kreeg ik voor een uurtje vier tien tjes betaald. Vanavond niet, hoor. Dit is voor het goede doel." Emrah Aydogdu is in de Jaarbeurs beland nadat hij bij een onderzoeksbu reau met acht anderen had gedis cussieerd over veiligheid, zonder dat hij wist dat de overheid op zoek was naar gesprekspartners. Als monteur bij Carglass ziet Ay dogdu hoeveel er in auto's wordt ingebroken. De daders zijn meest al jong en de politie weet precies wie zij zijn, aldus Aydogdu, die zegt SP te hebben gestemd. En zo is het met meer problemen: „Het is bekend wat er fout gaat in Ne derland, dat hoef je toch niet aan burgers te gaan vragen? Volgens mij gaat dit vooral om de publici teit." 'Het is bekend wat er fout gaat, dat hoef je toch niet aan burgers te vragen?' Caroline Princen is minder nega tief Volgens Princen, directeur bij staalbedrijf Nedstaal, is het in het bedrijfsleven heel normaal om de eerste honderd dagen te gebruiken om de problemen te inventarise ren. Zijzelf praat vanavond met staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken) over econo mie en opleiding. Princen: „Scho ling is heel belangrijk. Mijn bedrijf zit te springen om goed personeel. Goede elektromonteurs zijn niet meer te vinden." Wat het kabinet aan deze en andere problemen gaat doen, is aan het einde van de avond nog onduidelijk. De pers wordt lange tijd op afstand gehou den, en premier Jan Peter Balken ende legt in zijn toespraak nog maar eens uit dat de concrete voor nemens van het kabinet pas duide lijk worden als op 14 juni het 'be leidsprogramma' wordt gepresen teerd. En ook daarna blijft het kabi net met de burger praten, belooft de minister-president. „De dialoog stopt natuurlijk niet. Dit is iets unieks." Carglass-monteur Aydogdu houdt zijn twijfels. „Wat zijn we hiermee opgeschoten?" vraagt hij zich na af loop van het gesprek af „Ik heb niets gehoord wat het kabinet niet zelf had kunnen bedenken." GOES - In de nabije toekomst kun nen boeren met hulp van satellie ten precies bepalen wat hun gewas sen nodig hebben. Moet er ge sproeid worden of hebben de plantjes behoefte aan extra stik stof? De Zuidelijke Land- en Tuinbouw organisatie (ZLTO) gaat verder met het in 2005 begonnen proef project met satellietbeelden van aardappel- en graanpercelen. On der de naam Precisielandbouw 8c Geo-informatie wordt uitgezocht, hoe de informatie van de satelliet foto's van de percelen bij de boe ren terecht kan komen. De foto's moeten als het ware gelezen en vertaald worden. Zij geven niet al leen informatie over bodemgesteld heid, temperatuur en vochtigheid, maar ook over groei en kwaliteit van de planten op het perceel. Zo komen de telers te weten wanneer en hoe zij moeten ingrijpen en kunnen zij de opbrengst van het perceel voorspellen. Agrarische on dernemers krijgen op termijn onli ne toegang tot de via satelliet ver kregen gegevens. Het kabinet heeft 100 dagen verspild reageer op www.pzc.nl UW Dikkertje Dap moet verplichte lesstof zijn op de basisschool 34% eens 66% EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5, 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Agenda: 35; Buitengebied: 36 en 37; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1