Veel reeën doodgereden PZC Hastens Mega Store Breda 2e Pinksterdag geopend! Krachtpatsers in Krabbendijke 0800 - 54626766 LIOCORNO www.liocorno.nl Hastens 7^ Meer ruimte in trekkermuseum Wij geven u de helft cadeau! VÉ B PZC Maandag 21 mei 2007 1 7 KRABBENDIJKE - Met twee enorme gewichten liep Gert-Jan Houtekamer zaterdagmiddag over het terrein van de Ijs- en skeelervereniging aan de Nieulandestraat in Krabbendijke. Met een stel andere krachtpatsers deed hij mee aan de sterk ste man/vrouw-competitie. Het was één van de vele activitei ten die de vereniging had opgezet tijdens haar jaarlijkse evene mentendag, want ondanks de zachte winters van de laatste ja ren is de vereniging, die elf jaar geleden als ijsvereniging be gon, nog springlevend. Er waren zaterdag onder meer spelle tjes en een vrijmarkt voor de kinderen, een rondrit van oude bromfietsen, een modelbotenshow, een fietstocht en een skeelerpuzzeltocht. foto Willem Mieras Aantal reeën in de Kop van Schouwen opnieuw flink gedaald. door Melita Lanting zierikzee - Vorig jaar zijn vijftig reeën en drie damherten op de Kop van Schouwen doodgereden in het verkeer. Dat blijkt uit de cij fers van de Wild Beheereenheid Schouwen-Duiveland. Daarbij gaat het uitsluitend om geregistreerde gevallen, benadrukt woordvoerder H. Bode. „Niet iedereen meldt een aanrijding." Dat de meeste verkeersslachtoffers reeën zijn is verklaarbaar. De die ren worden steeds meer verdron gen uit de natuurgebieden door de sterke groei van de populatie dam herten. „Ze trekken de polder in en kruisen dan wegen." Uit de cijfers blijkt ook dat in de Kop van Schouwen een paar plaat sen zijn waar ongelukken met ree ën vaak voorkomen (zie kaartje), maar ook op andere wegen wor den dieren aangereden. Het gevaar lijkst is de Rampweg tussen Renes- se en Scharendijke. Daar waren vo rig jaar tien aanrijdingen. Ook gevaarlijk is het op de N57, bij Serooskerke. Ter hoogte van de Schelhoek en voormalige vuilstort zijn vorig jaar zes dieren gesneu veld. Afgelopen vrijdag sneuvelde op die route ook nog een ree. Berucht zijn ook de Kraaijensteinweg, de aanzet van de Oosterscheldekering en de Stoofweg richting Renesse. De WBE heeft ook de cijfers be kendgemaakt van de jaarlijkse voorjaarstelling. Daaruit blijkt dat het aantal reeën in de Kop het afge lopen jaar opnieuw flink is ge daald. Tijdens de telling zijn 259 reeën gezien, 122 minder dan het jaar daarvoor. Voor een deel is dit volgens Bode toe te schrijven aan de verkeersslachtoffers. Doodgereden herten Plaatsen op de Kop van Schouwen waar in 2006 de meeste ongevallen met herten en reeën voorkwamen. Van ons zult u niet horen dat we de goedkoopste hypotheek hebben. Van onze klanten wel! Hoofdkantoor: Eindstraat 46 5801 CR, Venray Defecte slagbomen stremmen brug bij Kats kats - Automobilisten hebben gis termiddag een paar uur lang maar één van de twee bruggen bij de Zandkreekdam kunnen gebruiken. Dat kwam doordat de slagbomen van de hoofdbrug niet omhoog gingen. Er was geen overlast. 28 mei van 11.00 tot 17.00 uur 100% natuurlijke materialen... I je er ontspannen m ligt te slapen ademt Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 nisse - Het vernieuwde Trekker museum in Nisse is zaterdag offici eel in gebruik genomen. Het pand aan de Palmboomseweg heeft er driehonderd vierkante me ter bij gekregen en is daarmee on geveer twee keer zo groot als voor de verbouwing. In het museum staat een groot aantal tractoren van minimaal 35 jaar oud. Ook kunnen stationaire motoren wor den bekeken. In vitrinekasten staan miniatuurmodellen. Het mu seum is elk weekend geopend. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69