leest alleen maar gemeentestukken M'n vader? Die Kleinschalige opvang voor gehandicapten in villa is een succes BPZC Maandag 21 mei 2007 1 5 Kim Herselman uit Kapelle krijgt plaats in landelijke kinderjury. door Rob Paardekam kapelle - Kim Herselman (10) uit Kapelle is gek op lezen. En welke schrijver vindt ze het best? Carry Slee natuurlijk! „Maar", zo zweert ze plechtig. „Als ik straks in de kin derjury zit, zal ik alle boeken eer lijk beoordelen, ook als er één van Carry bij zit." Tot haar grote verrassing kreeg de Kapelse scholiere een paar weken geleden te horen dat ze is gekozen in de Senaat van de Nederlandse Kinderjury, waarin uit elke provin cie één kind zitting heeft. Ze was daar helemaal niet meer mee be zig, en eigenlijk al een beetje verge ten dat ze überhaupt had 'gesollici- I Kim Herselman uit Kapelle heeft heel wat boeken op haar slaapkamer staan. Samen met elf andere kinderen uit heel het land gaat zij bepalen welke schrijver dit jaar de prijs voor het beste kinderboek wint. foto Willem Mieras 'Carry Slee kan over serieuze onderwerpen gewoon heel erg grappig schrijven' teerd'. Desondanks is Kim erg blij met haar uitverkiezing. Ze gaat nu mede bepalen welke Nederlandse schrijver later dit jaar naar huis gaat met de prijs voor het beste kinderboek. Kim reist vandaag af naar Amster dam waar ze met haar elf collega's officieel wordt geïnstalleerd in de boardroom van het hoofdkantoor van ABN Amro. Daarna krijgt ze een stapel met de vijf genomineer de boeken, die ze aandachtig moet gaan lezen. Werk aan de winkel, dus. Kim denkt dat het haar wel zal lukken om de boeken vóór 9 juni uit te hebben. Op die datum komen de twaalf senaatsleden weer bij elkaar om er over te pra ten. De Kapelse leest naar eigen zeggen meestal één boek in ander halve week, dus ze moet een tand je bijschakelen. „Maar ik lees ook wel eens op school", zegt ze. „Nor maal mag je daar alleen boeken uit onze eigen schoolbibliotheek le zen, maar ze maken nu vast wel een uitzondering." De vijf genomineerde boeken zijn gekozen door kinderen uit heel Ne derland die op de site www.kinder- jury.nl hun stem hebben uitge bracht. Kim krijgt vanmiddag pas te horen welke vijf boeken tot de finaleronde zijn doorgedrongen. Ze verwacht eigenlijk wel dat er een boek bij zit van haar favoriete schrijver Carry Slee. „Die behan delt serieuze onderwerpen, maar kan het gewoon heel erg grappig opschrijven", vindt ze. Als favorie te boeken noemt Kim onder meer 'Verdriet met mayonaise', 'Markies Kattenpies', 'De Konijnenkeuteldrop- fabriek' en 'Afblijven'. Op dat laat ste boek heeft ze pas zelf nog ge stemd. Straks hoort ze of het bij de vijf genomineerden zit. „Eigen lijk maakt het me niet zoveel uit, hoor. Het zou ook wel leuk zijn als het vijf boeken zijn, die ik nog niet gelezen heb." Kim leest trouwens niet alleen boe ken van Carry Slee. Ze vindt zo veel schrijvers goed. Mirjam Mous, Francine Oomen en Jacques Vriens, om er een paar te noemen. Dat ze zo graag in de boeken duikt, heeft ze al van zodra ze kon lezen. Moeder bracht haar die lief de bij. „Die las vroeger vaak voor", vertelt Kim. „M'n vader (wethou der Jon Herselman, red) leest al leen gemeentestukken." Desondanks is pa beretrots dat z'n dochter in de jury is gekozen, dus hij reist vandaag mee naar Amster dam. Daar wordt hij overigens al weer snel de boardroom uitgezet, want op het moment dat ABN Amro-topman Groenink de kinde ren beëdigt, krijgen de ouders een rondleiding door het gebouw. Ion: „Ik had er best bij willen zijn." Het deert Kim allemaal niet. Zij vindt het vooral leuk en heel spannend. Thomashuis in Middelburg officieel geopend. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar heeft zaterdag het Thomashuis in villa Veldzigt in Middelburg geopend. Het Thomas huis is een kleinschalige woon vorm voor verstandelijk gehandi capten. Het Thomashuis in Middelburg is een initiatief van Hans en Marjo lein Rademaker. Samen met twee medewerkers zorgen ze voor zes bewoners. In juli komt er nog één bij en daarna is nog plaats voor één bewoner. Hans en Marjolein wonen zelf ook in de villa. Het Thomashuis in Middelburg is al bewoond vanaf augustus. Vol gens Marjolein Rademaker gaat het 'supergoed'. „Het was natuur lijk heel spannend toen we begon nen. Je werft cliënten en dan is het toch afwachten hoe het gaat. Maar het is een heel hechte groep gewor den, ondanks de verschillen in leef tijd en niveaus. Wij zijn geen ouders van de bewoners, maar we leven hier wel als een groot gezin." Het huis in Middelburg is het eer ste Thomashuis in Zeeland. In de rest van Nederland zijn inmiddels zo'n veertig Thomashuizen. Lande lijk initiatiefnemer van deze woon vorm is Hans van Putten. De huizen zijn ook vernoemd naar zijn - inmiddels overleden - zoon. Van Putten streeft naar zo'n honderd Thomashuizen in Neder land. Bekeuring na racen op voormalig veerplein KRUININGEN - De politie heeft zater dagavond rond elf uur twee man nen uit Yerseke bekeurd, omdat ze op en rond het voormalige veerha venterrein in Kruiningen met hun auto's aan het racen waren. De mannen, 19 en 24 jaar oud, re den tijdens hun wedstrijd ook nog eens tegen de rijrichting in. Ze kre gen allebei een boete van tweehon derd euro. Zwarte zeekoet zwemt in Oosterschelde ZIERIKZEE - In haven De Val bij Zie- rikzee is zaterdag de zeldzame zwarte zeekoet gesignaleerd. Het dier zwom op ongeveer tien meter vanaf de wal en liet zich goed zien aan enkele tientallen vogelaars. Het gaat om een nog vrij jong exemplaar. De zwarte zeekoet komt zelden voor langs de Neder landse kust en als hij gezien wordt, is dat meestal in de winter en niet in het voorjaar. Dekzeilen vernield bij bedrijf in Krabbendijke KRABBENDIJKE - Op een bedrijfster rein aan de Zuidweg in Krabben dijke hebben onbekenden in de nacht van zaterdag op zondag on geveer vijftien dekzeilen van vrachtwagens, aanhangwagens en opleggers opengesneden. Uit één van de opleggers werd een printer gestolen. De schade bedraagt vol gens de politie enkele duizenden euro's. Cheque voor aanschaf aangepaste huifkar OOSTERLAND - De stichting paard rijden voor gehandicapten heeft af gelopen zaterdag een cheque gekre gen van 15.000 euro. De cheque wordt gebruikt om een huifkar te kopen waar ook rolstoe len in kunnen zodat gehandicap ten een rit over het eiland kunnen maken. De cheque werd zaterdag overhan digd tijdens het men-evenement bij Oosterland. VVV Renesse gaat naar transferium RENESSE - De VW Renesse ver huist definitief naar het informatie gebouw op het transferium. De toeristeninformatie zit nu nog in het dorp, maar wil daar weg. In het gebouw bij het transferium zit in het zomerseizoen nu al een VW-informatiepunt. De verhui zing zal naar verwachting ergens in het naseizoen zijn. Eerst moet het pand nog aangepast worden. Drankrijders gepakt tijdens alcoholcontrole MIDDELBURG - De politie heeft za terdagnacht drie Vlissingers aange houden wegens rijden onder in vloed. Een 47-jarige man werd rond 0.30 uur op de A58 bij Kapel le betrapt. Hij had meer dan drie maal de toegestane hoeveelheid al cohol op. Zijn rijbewijs werd inge nomen. De andere twee hadden elk zo'n twee maal de toegestane hoeveelheid gedronken. Zij kregen een rijverbod van vijf en zes uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67