Cadzand-Bad na twintig jaar uit de wachtkamer Bedevaart naar Oostakker Aardenburg wil zwembad als grote attractie Zpzc Maandag 21 mei 2007 1 5 Zeeuws-Vlamingen lopen en fietsen naar Onze Lieve Vrouw. door Gino van den Broecke westdorpe - Een bedevaartstocht naar Onze Lieve Vrouw van Lour- des in Oostakker te voet of per fiets, op dezelfde manier zoals die in 1966 is geëindigd. Zestig Zeeuws-Vlamingen vertrokken za terdagnacht op verschillende tijd stippen vanuit Westdorpe naar het 'Lourdes van Vlaanderen'. Der tien wandelaars, 22 fietsers en vij fentwintig met de auto. „Ik heb in 1966 ook aan de wandeltocht mee gedaan. Daarna vond die niet meer plaats en ik wilde die traditie in ere herstellen. Ik had gehoopt op tien mensen, maar dat we met zestig Zeeuws-Vlamingen die vroegmis zouden bijwonen is prachtig", zegt initiatiefnemer Carl de Hulsters. Rond midder nacht vertrok hij wandelend rich ting Oostakker om daar rond de klok van zes uur in de ochtend te arriveren. De wandelaars hadden wel alle maal wat trainingskilometers in de benen. „Ik heb inderdaad geoe fend om uiteindelijk ook eens een afstand van vijfentwintig kilome ter te wandelen. Een wandelaar Zestig Zeeuws-Vlamingen ver- trokken zaterdagnacht op ver schillende tijdstippen vanuit Westdorpe naar het 'Lourdes van Vlaanderen'. moest vanwege blaren de voet tocht voortijdig te staken." Gingen de wandelaars rond middernacht op pad, de fietsers begonnen hun bedevaartstocht om half vijf 's nachts en arriveerden rond hetzelf de tijdstip in Oostakker. Daar woonden ze de eucharistieviering bij die door pastoor Miel Erpelin- ck werd voorgegaan. Volgend jaar keert de tocht zeker terug. „Als ik zie wat een succes het nu al was, dan kunnen we niet anders. De mensen kwamen uit heel de Zeeuws-Vlaamse regio en dat is leuk." Volgend jaar is het honderd vijftig jaar geleden, dat Bernadette in Lourdes verscheen en dat wordt gevierd. „In Lourdes Oostakker dus ook en daar moeten we na tuurlijk bijzijn", aldus De Hulsters. Badplaats aan de vooravond uitvoering ontwikkelingsplan. door Frank van Cooten cadzand-bad - De gemeenteraad van Sluis hakt donderdagavond de knoop door over het ontwikke lingsplan 'Natuurlijk Stijlvol' voor Cadzand-Bad. Als het licht op groen wordt gezet, zijn alle voorbe reidingen voorbij en begint na een ruime twintig jaar de daadwerke lijke uitvoering. De badplaats moet op de schop. Daar is iedereen het over eens. De bebouwing langs boulevard De Wielingen is gedateerd en ook de sfeer laat te wensen over. Vaststel ling van het ontwikkelingsplan is echter nog geen gelopen race, bleek vorige week in de vergade- 'Het is niet mogelijk in de beeldkwaliteit alles per kavel te regelen' ring van de raadscommissie ruim te, die tot diep in de nacht duurde. Ook onder ondernemers in Cad zand-Bad is enorm veel frustratie. Ze wachten al jaren op uitvoering van hun eigen plannen maar moe ten wachten. De woede is groot omdat de Ter- neuzense aannemer Van der Poel ruim baan krijgt van de gemeente om met de bouw van het apparte mentencomplex aan het Duinhof te beginnen. „Wij worden aan de kant geschoven en op een onaccep tabele manier geschoffeerd", zegt Tini van de Luijster van de gelijk namige frituur en namens onder nemers van het dagjescentrum. Ook is volgens haar niet duidelijk hoeveel geld Van der Poel stopt in de fmancieringspot, bedoeld voor onrendabele projecten. „Iedere on dernemer moet zeshonderd euro per appartement afdragen, bij Van der Poel is dat niet duidelijk." Zij pleit daarom voor een onafhan kelijke commissie die die financie ringspot gaat beheren. Van de Luijster maakt zich ook Vlietstraat 15,Terneuzen Tel. 0115-614.082 Bij ziekenhuis "De Honte" boos over het mogelijk verdwijnen van disco loy en de parkeerproble men die ontstaan bij de bouw van de 140 appartementen. Eerst moet Sander de Putter zijn parkeerter rein aan de Vlamingpolderweg (de kikkerput) aanleggen alvorens Van der Poel kan beginnen, vindt ze. Maar De Putter moet net als alle andere ondernemers wachten. Haar bittere woorden zeggen veel over de relatie tussen onderne mers van Cadzand-Bad en het ge meentebestuur. Om de communi catie te verbeteren is een ontwikke lingsplatform opgericht met onder meer een delegatie van onderne mers. Deze club komt vanavond voor de eerste keer bij elkaar. De raad krijgt voor donderdag een verslag van deze vergadering. Er zijn echter meer vragen. Waarom moet bijvoorbeeld de ventweg langs de boulevard weg en waar om zijn er zoveel verschillen in bouwhoogten tussen de verschil lende nieuwe appartementenvil la's in Normandische stijl. Raadsle den zien de bui al hangen. Als een verhuurkantoor een gebouw mag neerzetten met vier verdiepingen en zijn buurman mag maar tot drie hoog bouwen, zet dat natuur lijk kwaad bloed. Ondernemer André de Nijs van het gelijknamige verhuurkantoor is verwonderd over het schrappen van de ventweg. „Op de boulevard zijn nooit ongelukken gebeurd." Stedenbouwkundige Kees Stegen- ga, een van de archtitecten van het beeldwaliteitsplan, waarschuwt voor te eng denken. „Bouwen aan het nieuwe Cadzand-Bad is een proces van vijftien jaar. Het is niet mogelijk alles per kavel te regelen, in het beeldkwaliteitsplan gaat het om het scheppen van een bepaal de sfeer. Vandaar de wisselende rooilijnen en verschillende bouw hoogtes zoals bij de Normandi sche villa's langs de Franse kust. Ook de boulevard moet mooi en sfeervol worden. Laat de raad zich daarom niet te veel vastpinnen op die ventweg. Binnen de sfeer is nog van alles mogelijk. Laat de te kenaar iets moois maken van de boulevard." aardenburg - Ondernemers in Aardenburg willen samen met de gemeente Sluis nog meer bekend heid geven aan het gerenoveerde en vorige week heropende zwem bad in Aardenburg. Naast pogingen om het zwembad een monumentenstatus te geven en Europese subsidie aan te vra gen voor de jaarlijkse exploitatie, moet het bad volgens hen een 'top attractie' worden. Dat moet onder meer gebeuren met een folder in vier talen, een groot attractiebord aan de Herendreef, vermelding op toeristische bewegwijzering en op nemen in toeristisch/culturele rou tes. Ook moet er weer een terras komen met een kleine kaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61