Kim in senaat kinderjury 4 Veldzigt opent de deuren Hastens Mega Store Breda 2e Pinksterdag geopend! Gezellige drukte bij Weelzicht 0800 - 54626766 IIOCÖRNO www.liocorno.nl Wij geven u *5^ de helft cadeau! Hastens SPZC Maandag 21 mei 2007 1 7 Van ons zult u niet horen dat we de goedkoopste hypotheek hebben. Van onze klanten wel! NOORDGOUWE - Bloemen, confiture, boeren kaas of sfeerspulletjes voor in huis of tuin: op de meimarkt van Groei en Bloei afdeling Schou- wen-Duiveland was van alles te koop. Het weer zat bijzonder mee en het was dan ook gezellig druk bij buitenplaats Weelzicht in Schud- debeurs. Op het erf, rondom de historische schuur stonden de stands opgesteld. De meeste mensen kwamen in eerste instantie vooral voor de bloemen en planten, maar ook de andere kra men hadden niet te klagen volgens een van de deelnemers. foto Ronald den Dekker Scholiere Kapelle bepaalt mede wie prijs beste kinderboek wint. door Rob Paardekam KAPELLE - Kim Herselman (10) uit Kapelle is gek op lezen. En welke schrijver vindt ze het best? Carry Slee natuurlijk! „Maar", zo zweert ze plechtig. „Als ik straks in de kin derjury zit, zal ik alle boeken eer lijk beoordelen, ook als er één van Carry bij zit." Tot haar grote verrassing kreeg de Kapelse scholiere een paar weken geleden te horen dat ze is gekozen in de Senaat van de Nederlandse Kinderjury, waarin uit elke provin cie één kind zitting heeft. Ze was daar helemaal niet meer mee be zig, en eigenlijk al een beetje verge ten dat ze überhaupt had 'gesollici teerd'. Desondanks is Kim erg blij met haar uitverkiezing. Ze gaat nu mede bepalen welke Nederlandse schrijver later dit jaar naar huis gaat met de prijs voor het beste kinderboek. Kim reist vandaag af naar Amster dam waar ze met haar elf collega's officieel wordt geïnstalleerd in de boardroom van het hoofdkantoor van ABN Amro. Daarna krijgt ze een stapel met de vijf genomineer de boeken, die ze aandachtig moet gaan lezen. Werk aan de winkel, dus. Kim denkt dat het haar wel zal lukken om de boeken vóór 9 juni uit te hebben. Op die datum komen de twaalf senaatsleden weer bij elkaar om er over te pra ten. De Kapelse leest naar eigen zeggen meestal één boek in ander halve week, dus ze moet een tand je bijschakelen. „Maar ik lees ook wel eens op school", zegt ze. „Nor maal mag je daar alleen boeken uit onze eigen schoolbibliotheek le zen, maar ze maken nu vast wel een uitzondering." De vijf genomi neerde boeken zijn gekozen door kinderen uit heel Nederland die op de site www.kinderjury.nl hun stem hebben uitgebracht. Kim krijgt vanmiddag pas te horen wel ke vijf boeken tot de finaleronde zijn doorgedrongen. Ze verwacht eigenlijk wel dat er een boek bij zit van haar favoriete schrijver Carry Slee. „Die behan delt serieuze onderwerpen, maar kan het gewoon heel erg grappig opschrijven", vindt ze. Als favorie te boeken noemt Kim onder meer 'Verdriet met mayonaise', 'Markies Kattenpies', 'De Konijnenkeuteldrop- fabriek' en 'Afblijven'. Op dat laat ste boek heeft ze pas zelf nog ge- |T1 Kim Herselman zit in de kinderju- ry voor het beste jeugdboek. Vijf kinderboeken moeten voor 9 juni uit zijn. Haar favoriete schrij ver is Carry Slee. stemd. Straks hoort ze of het bij de vijf genomineerden zit. „Eigen lijk maakt het me niet zoveel uit, hoor. Het zou ook wel leuk zijn als het vijfhoeken zijn die ik nog niet gelezen heb." Kim leest trouwens niet alleen boe ken van Carry Slee. Ze vindt zo veel schrijvers goed. Mirjam Mous, Francine Oomen en Jacques Vriens, om er een paar te noemen. Dat ze *zo graag in de boeken duikt, heeft ze al van zodra ze kon lezen. Moeder bracht haar die lief de bij. „Die las vroeger vaak voor", vertelt Kim. „M'n vader (wethou der Jon Herselman, red) leest al leen gemeentestukken." Desondanks is pa beretrots dat z'n dochter in de jury is gekozen, dus hij reist vandaag mee naar Amster dam. Daar mag hij niet bij de beë diging van zijn dochter zijn: ouders krijgen op die tijd een rondleiding door het gebouw. Hoofdkantoor: Eindstraat 46 - 5801 CR, Venray Kleinschalige opvang voor gehandicapten in villa in Middelburg. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar heeft zaterdag het Thomashuis in villa Veldzigt in Middelburg geopend. Het Thomas huis is een kleinschalige woon vorm voor verstandelijk gehandi capten. Het Thomashuis in Middelburg is een initiatief van Hans en Marjo lein Rademaker. Samen met twee medewerkers zorgen ze voor zes bewoners. In juli komt er nog één bij en daarna is nog plaats voor één bewoner. Hans en Marjolein wonen zelf ook in de villa. De meeste bewoners komen uit Zee land, één komt uit Vlaardingen. Het Thomashuis in Middelburg is al bewoond vanaf augustus. Vol gens Marjolein Rademaker gaat het 'supergoed'. „Het was natuur lijk heel spannend toen we begon nen. Je werft cliënten en dan is het toch afwachten hoe het gaat. Maar het is een heel hechte groep gewor den, ondanks de verschillen in leef tijd en niveaus. Wij zijn geen ouders van de bewoners, maar we leven hier wel als een groot gezin." Het huis in Middelburg is het eer ste Thomashuis in Zeeland. In de rest van Nederland zijn inmiddels zo'n veertig Thomashuizen. Lande lijk initiatiefnemer van deze woon vorm voor verstandelijk gehandi capten is Hans van Putten. De hui zen zijn ook vernoemd naar zijn - inmiddels overleden - zoon. Van Putten zei tijdens de opening in Middelburg te streven naar zo'n honderd Thomashuizen in Neder land. SPAARPUNT Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! ^<>800-0231231. het alfabet van Zeeland Tochten gehandicapten vallen in de smaak vussiNGEN - In een lange colonne trokken zaterdag 88 motoren met zijspan over Walcheren en door Zuid-Beveland. In de zijspannen zaten gehandicapten. Het was voor de 21e keer dat deze Zeelan- diarun werd gehouden. De tocht begon 's ochtend op het Stadhuis plein in Vlissingen. Vanuit Goes was er zaterdag ook een gehandicaptenrit, maar dan in zo'n tweehonderd vrachtwagens.. De organisaties van beide evene menten hadden de routes op el kaar afgestemd. 00 uur 28 mei van 11.00 tot 17.00 i 100% natuurlijke materialen... Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 2^5 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57