de ziekenhuizen blijven stil Garantie op de operatie als rem op missers Korpschef schorst hoofdagent WD Terneuzen oppert plek voor koffieshop Succes voor j eugdbrandweer Vlissingen PZC Maandag 21 mei 2007 3 bandje de juiste spullen bij de juis te patiënt krijgen, net zoals ser veersters op terrassen al jaren hun klanten bedienen. De landelijke in voering staat op de rol voor 2008, maar dat lijkt eerder 2010 te wor den. Direct contact met de pa tiënten hebben de com missies niet, maar ze zien er op toe dat de melder de patiënt en familie op de hoogte stelt. Ver tel, leg uit en laat zien dat je er werk van maakt, maant Branden burg. „Dan behoud je de verge vingsgezindheid van de patiënt." De dreiging van patiënten die fi nanciële genoegdoening eisen bij fouten is er, maar bepaalt het den ken in de ziekenhuizen nog niet, stellen Van der Heide en Branden burg. „Ik kan me niet voorstellen dat we in onze Rijnlandse cultuur met elkaar zullen omgaan als in Amerika. Zolang alles respectvol wordt uitgevoerd met inacht neming van de Wet op de Genees kundige Behandel Overeenkomst neemt de patiënt een berekend ri sico," vindt de laatste. Kinderarts L. Gerling van de Goese commis sie: „Ik wil niet werken op een ma nier waarbij ik maar extra onder zoeken voorschrijf" Brandenburg: „Er is een trend naar het 'blamefree' melden. Vroe ger werden meldingen wel ge bruikt om een zwart schaap weg te werken. Maar het gaat niet om de verwijtbaarheid maar om de vermijdbaarheid." Elke melding is een kans op verbetering van de zorg, pleit Hameeteman: „Denk al tijd: eens ben ik zelf patiënt. Dan wil ik dat het goed zit." Een aantal ziekenhuizen in Nederland wil garantie op operaties gaan geven. Dat blijkt uit onderzoek van BNR Nieuwsradio. De kosten van de behandeling van complicaties binnen de garantiepe riode zijn dan voor het ziekenhuis en niet voor de verzekeraar. Voor zitter loan Leemhuis van de Neder landse Vereniging van Ziekenhui zen (NVZ) zei tegen het radiosta tion dat verscheidene ziekenhui zen erover denken een garantie regeling in te voeren.Uit onder zoek bleek vorige maand dat jaar lijks ruim 1700 patiënten onnodig in ziekenhuizen sterven. Tot de oorzaken behoren fouten bij opera ties. Minister Klink van Volksge zondheid stelt zich ten doel dat de instellingen het aantal fouten over vijf jaar hebben gehalveerd. In de Amerikaanse staat Pennsyl vania heeft een aantal ziekenhui zen goede resultaten bereikt door een garantie van negentig dagen op een operatie te geven. Minder patiënten kwamen op de intensie ve zorg terecht en het gemiddeld aantal dagen dat iemand in het zie kenhuis lag, nam af. MIDDELBURG - Korpschef F. Gouds waard van de politie Zeeland heeft zaterdag een 38-jarige hoofdagent in het district Walcheren ge schorst. De agent wordt valsheid in ge schrifte bij een getuigenverklaring verweten. Justitie moet nu beslis sen of de agent moet worden ver volgd. Een woordvoerder van de politie kon niet zeggen of de schorsing verband houdt met het onderzoek dat gaande is naar mogelijke on zorgvuldigheid van de politie in een Vlissingse zedenzaak. De politie zou fouten hebben ge maakt tijdens het verwerken van de verhoren van een Vlissinger die verdacht werd van seksueel mis bruik en van het minderjarige meisje dat de man hiervan beschul digde. GOES - Het jeugdbrandweerteam van Vlissingen heeft zaterdag in Goes de eerste plaats bereikt bij de kwalificatiewedstrijden in de klas se aspiranten lage druk. De Vlissingers hebben zich hier mee geplaatst voor de landelijke halve finale op 16 juni in Terneu- zen. De jeugd van verschillende brand weerkorpsen uit heel Nederland liet zaterdag in Goes zien dat het met de toekomst van de brand weerzorg wel goed zit. Er waren wedstrijden in drie klassen: naast aspiranten lage druk waren dat ju nioren lage druk en aspiranten ho ge druk. Voor de junioren (twaalf tot zes tien jaar) was in samenwerking met jeugdcircus Hogerop een op dracht bedacht. In dat circus dien den de deelnemers een brandje te blussen. De aspirantenteams (zes tien tot en met achttien jaar) ruk ten uit voor een zogenaamde brand in het Buys Ballot College. Bij de aspiranten hogedruk ging de winst naar het team uit Oud-Beijerland. Bij de junioren won Moerdijk. Overigens presteerde ook de jeugd brandweer van Bruinisse erg goed. Het tweede team werd derde bij de junioren en ook bij de aspiran ten hogedruk werd een plek in de halve finale afgedwongen. Fractie wil teelt wiet op dezelfde wijze gedogen als handel. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De WD in Terneu zen pleit voor verplaatsing van één der beide koffieshops van het centrum naar het buitengebied om de verkeers- en parkeerproble men te beperken. De liberalen opteren voor een kof fieshop ter hoogte van de Zwarten- hoek ten oosten van de Tractaat- weg en tussen de Langeweg en de Eversdam. De WD vindt een plek in de buurt van kleine dorpen, bij bedrijfsterreinen en op de grens met België niet verstandig. Fractie voorzitter Erik Beumer reageert hiermee op het onlangs versche nen rapport 'Onderzoek koffie shops Terneuzen' van het bureau Intraval. De nieuwe locatie zal volgens Beu mer ook in de toekomst bij een eventuele verbreding van de Trac- taatweg of de aanleg van een spoorlijn niet of nauwelijks over last veroorzaken, terwijl een res pectabele afstand met de Belgische grens wordt gehandhaafd. Het drukke verkeer en de aanver wante problemen in het centrum van Terneuzen nemen dan af. Verder moet volgens Beumer draagvlak worden gecreëerd bij an dere grensgemeenten en steden De WD-fractie in Terneuzen wil een van de twee koffieshops ver plaatsen naar het buitengebied, om problemen in het stadshart te verminderen. die te maken hebben met soft- drugsproblematiek. Gezamenlijk kan druk worden uitgeoefend op de regering om een nieuw gedoog beleid af te dwingen. „Het is een probleem van de hele grensregio." De WD pleit er voor de productie van wiet op dezelfde wijze te gedo gen als de verkoop van softdrugs. „Daarmee kan controle worden uitgeoefend op de teelt en daar mee op de kwaliteit van het pro duct. Ook is de teelt dan niet meer interessant voor de illegale (thuis-) kweker." BIJ NADER Het concert waarmee Gerda Joos- se maandag het muziekexamen van de Roosevelt Academy aflegt is niet, zoals eerder gemeld, op pia no maar op orgel. In de vermelde naam van haar docente was een 'e' te veel geslopen: zij heet niet Mar- greeth de Jonge, maar Margreeth de Jong. Op de pagina Auto van afgelopen vrijdag is een verkeerde foto te rechtgekomen bij het artikel over de Triumph Tiger. De afgebeelde foto was een Harley Davidson Night Rod. Minister Klink van Volksgezondheid wil dat het aantal missers in instellingen als ziekenhuizen over vijfjaar is gehalveerd. foto Niels Westra/CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3