Sport lete renners op hogeschool voor junioren Keukenstutio DeLooff PZC Maandag 21 mei 2007 37 Driedaagse De Brit Adam Blythe had in de eindstand van de Juniorendrie- daagse een voorsprong van twintig seconden op de Duit ser Philipp Ries. - De 26e Driedaagse telde mee voor het klassement van de we reldbeker voor junioren en kreeg van de internationale ju ry een uitstekend rapport. De wedstrijd ging vrijdagavond van start met 177 renners. In Zottegem kwamen er gisteren na de laatste rit nog 79 over de finish. Op de slotdag vielen 61 renners uit. Adam Blythe won niet alleen het eindklassement. Hij was na drie dagen ook de leider voor de punten (groene trui), de tus- sensprints (rode trui) en het combinatieklassement. Peter Kennaugh, ploeggenoot van de eindwinnaar, was over drie dagen veruit de strijdlustig- ste renner. De tijdrit op zaterdag werd ge wonnen door de Duitser John Degenkolb, voor de Fransman Nicolas Boisson en de Duitser Philipp Ries. De Driedaagse werd gistera vond afgesloten met een heug lijke gebeurtenis. Jan en Bep Hollebek, met hun bloemen handel al vanaf het begin spon sor, werden in de koers gebeld met de mededeling dat ze opa en oma zijn geworden van een drieling: drie meisjes. van de Engelse renners maakte gro te indruk. Ploegleider Darren Tudor: „Deze jongens zijn opgeleid en geschoold op de weg, op de baan en in het tijdrijden, zodat ze in alle discipli nes sterker kunnen worden." Voor de nationale juniorenselectie staan bij de Engelse bond alle deu ren open. De kleine selectie wordt opgeleid in trainingskampen op de weg en op de baan en heeft in deze samenstelling zo'n honderd vijftig koersdagen per jaar. „We specialiseren ons ook in tijd ritten, omdat we er sterke ronde renners van willen maken, maak te de Britse coach duidelijk. Adam Blythe won in Axel in de eerste plaats dankzij zijn grote sprint kracht, maar zijn tijdrit op zater dag was voldoende om zich in de kop van het klassement te handha ven. De investering leverde in de wed strijd voor de wereldbeker het vol le rendement op. En niet alleen de Britten, ook de Duitsers, de Fran sen en een verdwaalde Amerikaan waren in Axel veel betere tijdrij- ders dan de Nederlanders in de koers. Jetse Bol was in de race te gen de klok de enige die zich in de toptien kon nestelen. Voor één Nederlander was er een klein succesje weggelegd. De don ker getinte Julian van Dijk, in Co lombia geboren maar als jongetje van zes maanden door een Neder lands gezin geadopteerd, gaf zater dagavond een prachtig sprintnum mertje weg. Hij klopte in de massa le aankomst de onverslaanbaar ge waande Adam Blythe, die op de slotdag revanche nam. In de laatste etappe kwam Blythe nog even in gevaar. Er was een kopgroep van zeven man die ont stond op de Berendries. Daarin zat de Fransman Delaplace, die op 15 seconden stond van Blythe. Het verschil liep op naar 1 minuut 30. De groep werd echter gegrepen. In de laatste kilometers moest Blythe alleen nog een ultieme poging van de Duitser Philipp Ries neutralise ren. Daarna kon hij met recht in de voetsporen treden van al die an dere grote winnaars van de Axelse driedaagse. „Rugbyers zijn geen kinderachtige jongens. Een builtje of wondje deert ze niet. Duim uit de kom? Even rechtzetten, tape erom en doorspelen. Dat is mentaliteit. Daar hou ik van." Darter Raymond van Barneveld in het Nederlands Rugby Magazine. „Het eerste wat ik zag toen ik in 2004 het veld van HRC kwam oplopen was een speler die met bloedende hoofdwond het veld afging. Ruw spelletje, dacht ik nog. De man in kwestie kwam uit Engeland. Toen hij me zag, herkende hij me gelijk en riep: Holy f***, it's Barney. De verzorging kon wel even wachten. Er moest eerst een hand worden geschud en een handtekening worden gescoord." Opnieuw Van Barneveld. „Engels is aan mij niet besteed. Daarin heb ik nooit les gehad' ik was met veertien jaar al van school. Ja, dat heb ik gemist, gelukkig wel." Erik Huizebosch, marathonschaatser en winnaar van de tv-show 'So you wanna be a popstar', in De Telegraaf. „Voor de wedstrijd tegen Heerenveen heb ik ook tegen Erwin Koeman gezegd dat als we zouden verliezen, ik niet op vakan tie zou gaan deze zomer. Dat kan ik niet. Ik kan niet naar Grie kenland gaan en daar lachend op het strand liggen, terwijl ik weet dat het een dramatisch seizoen is geweest." Spits Angelos Charisteas in de Feyenoord Krant. Ecclestone wil 's avonds racen Formule i-baas Bernie Ec clestone wil dat de Grote Prijs van Australië voortaan in de avond in plaats van 's middags plaatsvindt. Dat is beter voor de uitzendrechten, zei Ecclestone in de Australi sche krant Sunday Herald Sun. „Ik wil dat we de race in Euro pa en andere delen van de we reld op een respectabele tijd kunnen volgen in plaats van om drie of vier uur in de och tend." Australië organiseert sinds 1985 een GP. Die vond in Adelaide plaats, maar ver huisde naar Melbourne in 1996. Het contract met de stad loopt in 2010 af Veldrijder Nys kan ook mountainbiken Sven Nys. Kan ook moun tainbiken. De beste veldrij der van de wereld troefde gis teren de specialisten van het mountainbiken afin de derde race voor de Benelux Cup MTB in Apeldoorn. De Ra- bo-coureur versloeg na 56 ki lometer voormalig olympisch kampioen Bart Brentjens in de sprint. Rudi van Houts eindigde op enkele seconden als derde. Bij de vrouwen zegevierde Ariël- le van Meurs, voorheen een hardlooptalent. Ze had ruim drie minuten voorsprong op Laura Turpijn. Saskia Ele- mans was op vier minuten de nummer drie. RUG De Kazach Kairat Baigudinov reed in Axel drie dagen rond met het nummer 7 op zijn geleende ploegleidersauto. Met zes renners uit zijn land die al een paar weken spijbelen van school volgde hij de Juniorendriedaagse. „Ik hoop dat er een nieuwe Vinokourov bij zit", zei de ploeglei der kort voor de terugreis. Vadim Izotov is zo'n renner die veel zijdig is en tot een sterke prof kan uitgroeien. Hij werd negen de. Baigudinov speelde voor ploegleider, chauffeur, verzorger en mecaniciën. „Want we hadden maar zeven plaatsen in de auto hier naartoe. Voor zes renners en voor mij." ploeg had kennis gemaakt met de hogeschool van het wielrennen en kwam van een koude kermis thuis. Meegereden wel, maar mee gedaan? De renners waren zelden voorin te zien, waar de koers werd gemaakt en het gevecht voor het klassement zich afspeelde. De jon ge Nick Nieuwdorp kwam er vaak nog het dichtst in de buurt, maar miste kracht in inhoud om in één van de kopgroepjes mee te sprin gen. Het was hem als zestienjarige niet kwalijk te nemen. De Driedaagse bleek van een andere orde dan de klassiekers en criteriums in Neder land en België. Op de Molenberg, in de Paddestraat en op vrijdag en zaterdag op de Plattedijk werd het tempo zo hoog opgejaagd, dat Fer dinand Boogaard, Marco Min- naard, Niek Nieuwdorp en Sander Stiegelis alleen konden volgen. Niet op de eerste rij, wel kort daar achter. En voor Lorenzo Cardon, van de Zeeuws-Vlaamse ploeg, werd het door de problemen met zijn sleutelbeen al helemaal een lij densweg. „Het gaat allemaal net iets harder dan in een gewone wedstrijd", bekende Minnaard, die als kopman werd gezien. „Ze mis sen ook de durf om mee te sprin gen", vond Ko Blok. „Wat ze in de andere koersen doen, zie je hier niet. Het lijkt wel of ze bang zijn om te lossen." De tekortkomingen kon de ploeg leider moeiteloos signaleren. „We hebben geen sprinter die meekan in dit geweld. En we komen in de tijdrit twee tot drie minuten te kort. Dat kost je gelijk een mooi klassement. Want kijk maar naar de eindstand. We komen de minu ten van de tijdrit tekort en van de eerste etappe, toen er een kop- groepje wegreed. Maar op drie da gen is dat niet zo veel." Véél trainen en meer aandacht be steden aan tijdrijden. Dat moet de kloof kunnen dichten, verwacht Blok. „Kijk maar naar de Engelse renners, die hier zo sterk rijden. Ik heb in Engeland wel eens gezien dat ze op zondagochtend om zes uur een tijdrit reden. Die cultuur kennen we in Nederland niet. En daar worden we op afgerekend." Keukens in alle maten en kleuren Eigen inmeetservice en montagedienst Zeer korte levertijden 5 jaar garantie op keukens Rechtstreeks van de fabriek www.keukenstudiodelooff.nl Keukenstudio De Looff Bedrijfsweg 11 (bedrijventerrein Vrijburg) 4387 PD Vlissingen Telefoon: 0118 -491929 Fax: 0118 -491900 Email: lnfo@keukenstudiodelooff.nl foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39