Britten leiden comp! Driedaagse Onder de pet 36 Maandag 21 mei 2007 PZC VRAGEN AAN NICK NIEUWDORP De 16-jarige Nick Nieuwdorp maakte in de Juniorendriedaagse kennis met de interna tionale wielertop van zijn leeftijdsklasse. Hij werd 48e in de eindstand en veertiende in het jongerenklassement. Naam: Nick Nieuwdorp Woonplaats: Yerseke Leeftijd: 16 Studie: Vmbo aan Buys Ballotcollege door Frits Bakker Hoe was het in Axel en in Vlaanderen, als je terugkijkt op drie dagen fietsen tegen de wereldtop? „Het viel me eerlijk gezegd niet tegen, al heb ik me niet kunnen men gen in ontsnappingen. Maar als eerstejaars junior mag ik best tevreden zijn. Ik kon volgen op de kasseien en op de klimmetjes. En ik zit in het eindklassement niet zo ver achter de winnaar." Het kon zeker niet anders of jij moest ook wielrenner worden „Daar leek het altijd wel op, want ik groeide er mee op en ging al vroeg mee naar de koers als mijn vader ploegleider was. Ik reed zelf op mijn zevende jaar al wedstrijdjes bij de Dikkebanden. En mijn vader heeft me natuurlijk wel gestimuleerd." Weet je hoe goed hij is geweest als profrenner „Ja, ik heb er veel van gelezen, onder andere dat hij een etappe in de Ronde van Spanje won. En wat voor indruk hij heeft gemaakt. Vorige week hebben we een etappe van de Driedaagse verkend. Toen voor de brug van Sluiskil moesten wachten, werd hij gelijk herkend door een groepje trimmers." Je vader was niet van de snelste renners in de sprint, maar kon wel heel slim koersen. Ben jij hetzelfde type renner? „We lijken niet echt op elkaar, want ik ben juist wel een sprinter. Mijn vader zorgde altijd dat hij alleen of met een klein groepje naar de finish kon rijden. Ik gok meer op mijn spurt." Jij wordt dus een echte winnaar? „Dat is afwachten, want tot nu toe win ik meestal net niet. Ik ben vorig jaar vaak tweede, derde en vierde geweest, maar dit jaar heb ik mijn eer ste overwinning al op zak. Het gaat tot nu toe elk jaar iets beter." Rafaël Nadal blijkt dus toch een mens van vlees en bloed. De Spaanse tennisser verloor gis- teien op het gravel van Ham burg na eenentachtig achter eenvolgende overwinningen van 's werelds nummer één Roger Federer. Nadal gaf na zijn zeldzame ne derlaag aan dat hij mentaal niet helemaal optimaal in el kaar stak. Over de reden werd niets gemeld. Zou het iets te maken kunnen hebben met het nieuws dat de laatste da gen in sommige Spaanse kran ten staat en ook in het Franse l'Equipe? Daarin wordt heel voorzichtig gemeld dat de va der van Nadal een dossier over zijn zoon heeft opge vraagd bij de Spaanse doping- dokter Fuentes. Als dat waar is, zou het betekenen dat Rafael Nadal bij de arts is ge weest. Net als al die wielren ners van wie we de meeste namen niet kennen. Net als al die andere sporters die Fuen tes bezochten maar van wie we naam noch sport weten. Bij sommige mensen is een lampje gaan branden. Hoe kan het dat Nadal in zijn zes tiende en zeventiende jaar zo opmerkelijk veel sterker is ge worden? En hoe is het moge lijk dat hij een dag na een zware wedstrijd alweer over de baan racet alsof er niets ge beurd is? Een andere vraag: waarom wordt er zo weinig ruchtbaar heid gegeven aan het bericht? Bekend is dat de tennisorgani- satie ATP sterk is in het mas keren van dopinggevallen. Het is een publiek geheim dat André Agassi door de bond geschorst werd omdat hij op doping werd betrapt en dat hij zich in die periode mocht afmelden met de mededeling dat hij geblesseerd was. Maar de ATP staat niet alleen. We kijken even naar de KN VB. De voetbalbond doet geen onderzoek naar de be schuldiging dat Ajax elke spe ler van Excelsior 7000 euro in het vooruitzicht stelde als de ploeg AZ van de landstitel zou afhouden. Er zou te wei nig bewijs zijn. Da's natuur lijk wel erg gemakkelijk. Als je niets onderzoekt, zul je ook weinig bewijs vinden. Een ander geval. AC Milan speelt woensdag de finale van de Champions League tegen Liverpool. En dat terwijl de Italianen aanvankelijk hele maal niet aan het toernooi mochten deelnemen. De Itali aanse rechter en de Uefa wa ren echter mild. De rechter nam zijn beslis sing nadat de Milan-voorzit- ter, tevens minister-president en mediamagnaat, dreigde dat zijn mediabedrijf bij een negatieve uitspraak minder geld zou afdragen aan het Ita liaanse voetbal voor de tv-rechten. Alle mensen zijn gelijk, maar sommige blijken meer gelijk dan anderen. Koen de Vries Adam Blythe niet klein te krijgen in Axelse driedaagse. door Frits Bakker ZOTTEGEM/AXEL - De sprint van Adam Blythe, het temperamant van Peter Kennaugh en de team geest van de hele Engelse ploeg deed het peloton drie dagen lang verbleken. De Juniorendriedaagse van Axel werd gisteren gewonnen door de man die op de eerste en de laatste dag de snelste was in de sprint. De zeventienjarige Adam Blythe uit Sheffield was de exponent van het land waar complete wielren ners worden opgeleid. Het par koers van de Axelse driedaagse, met zijn kasseien en op de slotdag de Vlaamse heuvels, was lang niet selectief genoeg om de absolute heersers van de koers te verontrus ten. Twee keer schitterde de En gelsman in de sprint, één keer werd hij verslagen door de in Co lombia geboren Nederlander Julian van Dijk. Meer dan ooit gingen er gisteren stemmen op om de finale van de Driedaagse een totaal ander karak ter te geven. De Vlaamse heuvels, de Berendries, de Molenberg en de Vlamme, liggen nu nog in het begin van de slotetappe, die daar door al jaren eindigt in een massas print. Met die scherprechters in de finale zou de koers aan kwaliteit winnen. De geoliede Britse trein moest nu op de slotdag alleen een plaagstoot pareren en blonk zelf vooral uit in tactisch koersen. Peter Kennaugh, een klein, honds brutaal rennertje, was twee dagen lang de bliksemafleider voor de man die het op de streep mocht af maken. Zowat in elke vlucht zat Kennaugh mee, zodat Adam Bly the zijn krachten kon sparen voor de eindsprint. Het was niet alleen de tactiek die zegevierde, ook de veelzijdigheid De Engelsman Adam Blythe wint de Juniorendriedaagse van Axel. Hij legt de basis voor de eindze ge dankzij sprintzeges in twee etappes. Sander Stiegelis kon met zijn Zeeuwse ploeggenoten wel volgen, maar niet op de eerste rij. foto Camile Schelstraete Zeeuwen kunnen hoge verwachtingen niet waarmaken. door Frits Bakker ZOTTEGEM/AXEL - Het was nogal een gewaagde uitspraak, die Ko Blok deed op de dag dat de Junio rendriedaagse van Axel van start ging. „We gaan meedoen voor de prijzen", riep de oud-prof, die ploegleider is van Middelkamp en met zes talentvolle junioren de etappekoers inging. „Ik heb een mooie ploeg met jon gens die stuk voor stuk hard kun nen rijden", verzekerde hij ook. Drie dagen en vier etappes later wist hij wel beter. De Zeeuwse Geletruidrager Adam Blythe uit Engeland won gisteren in Strijpen de afsluitende etappe dankzij zijn vlammende eindsprint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38