nederlaag tegen TOP Korfballers Stormvogels grijpen in laatste duel naast de titel Mieke Evertse wint met Tyara bij debuut Ondo degradeert na in de klasse ZZ-licht 1 1 De Pion schaakt en voetbalt het best Robur in vierde klasse na zege op Sluiskil w PZC Maandag 21 mei 2007 35 Wilma Salm pakt twee winstpunten in de klasse ZZ-zwaar. door Lucien Roeiandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met haar overwinning in de eerste proef van de klasse ZZ-licht met de merrie Tyara, kon Mieke Evert se gisteren in Nieuw- en Sint Joos- land op een goed debuut op natio naal niveau terugkijken. Wilma Salm uit Yerseke stuurde in manege Stal de Kroo de hengst Living Legend in de eerste man che van de klasse ZZ-zwaar naar een overtuigende zege. Mieke Evertse vormt met de zeven jarige Tyara een fraaie combinatie. De merrie is zuiver in de basisgan gen en scoort vooral in de vliegen de wissels hoog. Daardoor liep de score gisteren op tot 63.44%. Ruim voldoende voor het eerste winst punt op dit niveau. Evertse was zeer tevreden hoe de Farrington-dochter het werk op pakte. „Ze leert snel en gaat er al- Bij dressuurwedstrijden in Nieuw- en Sint Joosland grepen Mieke Everste en Wilma Salm de macht. Evertse won in de klasse ZZ-licht, Salm in de ZZ-zwaar. tijd voor. De wissels sprong ze als vanzelf. Ik wil de zaak niet force ren. Tyara is pas zeven en er zijn voorbeelden zat van paarden die al op jonge leeftijd zijn opgebrand omdat ze te zwaar worden belast." Ook in de tweede proef ging Tyara ervoor. Met de score van 63.39% eindigde de Zuid-Bevelandse com binatie op gelijke hoogte met Mar jolein Noordijk, die met Raoul in de eerste proef als tweede was geëindigd. Dankzij het beslissende cijfer van de juryvoorzitter ging de overwinning naar de amazone uit Werkendam. Met een fraai gereden proef trok Wilma Salm met de hengst Living Legend de opgaande lijn in de klas se ZZ-zwaar door. Met de score van 65.57% mocht 17-jarige amazo ne weer twee winstpunten aan haar totaal toevoegen. Ze liet Japke Kramer uit Oud Beijerland met Sa rina ruim drie procent achter zich. In de tweede proef stuurde Salm de Livinstone-zoon naar 64%. Dat was evenveel als Yoni de Vette uit Nispen met Kostendrukkers Jaster. De Zeeuwse combinaties hadden de juryvoorzitters blijkbaar niet op hun hand. Net als Mieke Evertse in de klasse ZZ-licht werd ook Wil ma Salm door het beslissende cij fer naar de tweede stek verwezen. Aanval laat ploeg in de steek in wedstrijd bij Oranje Zwart. door Pieter van Klinken WESTMAAS - De korfballers van Stormvogels uit Westkapelle heb ben zaterdag naast de titel in de derde klasse gegrepen. Ze verloren in Westmaas met 10-7 van Oranje Zwart. Concurrent DSO won wel en werd kampioen. Stormvogels was in de tweede Korfbalploeg uit Sint Laurens komt één punt tekort in tweede klasse. door Pieter van Klinken GOES - Het is de korfballers van Ondo op de laatste speeldag van de competitie niet gelukt zich te handhaven in de tweede klasse. De ploeg uit Sint Laurens verloor in de Walcherse derby van TOP uit Arnemuiden en is daardoor ge degradeerd naar de derde klasse. KCC/Van Santen-Fortis 17-16: For ds begon niet goed aan de wed strijd weaarin niets meer op het spel stond. Wellicht had het te ma ken met de afwezigheid van de tweelingbroers Wander.en Chaïm Koole en van Ruth Hoogwerf De ploeg kwam 7-3 achter, maar her stelde zich snel. Fortis kwam op 7-7 en in de tweede helft was de Souburgse formatie beter dan KCC. De ploeg had alleen het pro bleem dat ze in de beslissende fase niet kon scoren. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Remy van de Broeke en Remco Crucq beiden 3, Mark Trimpe en Chalana )anisse beiden 2, Marieke de Rijke 1. helft van het veldseizoen steeds dichter bij koploper DSO geko men. Die ploeg liet in de slotfase steeds meer punten liggen en Stormvogels bleef maar winnen. Een beslissingswedstrijd was dicht bij. Maar zo ver kwam het niet. In de eerste helft leken niet veel problemen op te doemen. De ploeg miste wel veel kansen, maar ging wel bij 4-5 rusten. Na de pau ze werd het 6-6 waarna het aan- valsvak vast kwam te zitten. De ploeg miste liefst negen doorloop- TOP-Ondo 10-9: De derby tussen TOP uit Arnemuiden en Ondo uit Sint Laurens was meer dan een bu renruzie. Ondo moest winnen om zich veilig te spelen in de tweede klasse. In de wedstrijd was dat wel te zien. Ondo was zich bewust van de dreigende situatie en speelde met veel inzet. De ploeg speelde mede daarom een goede wed strijd, maar TOP was net een maat- Fortis sluit competitie in overgangsklasse af met nederlaag bij KCC je te groot. Het lukte Ondo niet op voorsprong te komen. Zelfs drie af gekeurde doelpunten van TOP-speelster Petra de Ridder hiel pen niet. Voor Ondo betekent de nederlaag degradatie naar de der de klasse. Bij het scheiden van de markt komt de ploeg één punt te kort. Ondö heeft acht uit veertien, Valto negen uit veertien. De ploeg uit De Lier wipte in het laatste duel over Ondo heen door het puntloze Ventura Sport met 9-4 te verslaan. ballen. Oranje Zwart bleef wel sco ren en won daardoor met 10-7. Trainer Bert Mol was natuurlijk terleurgesteld, maar wel nuchter. „Je moet reëel blijven. We hebben optimaal gepresteerd. Vooraf wil den we niet degraderen en dan loop het bijna uit op een titel." De ploeg is volgens hem nog niet klaar voor de tweede klasse. „Maar we zijn wel tweede geworden. Ik ben trots dat we boven ploegen als Togo zijn geëindigd. Dat is ook al heel wat waard." Scores TOP: Leon Kloet 4, Petra de Rid der en Nelleke van Belzen beiden 2, Janti- ne Meulmeester en Corné Bezemer bei den 1. Scores Ondo: Martijn Walraven 4, Joris Hoogwerf 3, Maarten Lorier en Renee Croenleer beiden 1. DSO-Seolto 13-12: Het Vlissingse Seolto hield een wedstrijd lang hoop. DSO kon kampioen wor den, maar Seolto, dat in de lagere regionen bivakkeert, bleef de titel kandidaat continu op de hielen zit ten. Alleen bij 3-1 en 11-9 was de marge groter dan één treffermaar verder was de score óf één punt in het voordeel van DSO óf gelijk. Twee minuten voor tijd maakte DSO de beslissende treffer, waar door het kampioen werd. Seolto eindigde voorlaatste. Scores Seolto: Rob Harthoorn 6, Remy Schuuring, Harry Kerkhof en Johan Ovaa allen 2. In de vierde klasse versloeg Blauw Wit uit Kloetinge het Ritthemse Atlas met 10-5. Het was een duel waarin de tweede plaats op het spel stond. Die geeft echter ner gens recht toe. KVK uit Kapelle was bij Zaamslag met 6-8 te sterk. Sandra van de Hoofd uit Gapinge eindigde met Pretty Woman als derde in de klasse Z2. foto Lex de Meester Schakers in voetbaltenue achter het bord tijdens het schaak-voetbaltoer nooi in Middelburg. foto Lex de Meester Loek van Wely weer publiekstrekker bij toernooi Middelburg. door Ron de Waal MIDDELBURG - Een niet alledaags beeld in sporthal De Voorborch in Middelburg. Schakers die badend in het zweet hun wedstrijd afslui ten. Gistermiddag was dit meer re gel dan uitzondering bij de zestien de uitgave van het schaak voet baltoernooi. Ook in Middelburg had de organi satie gistermiddag te maken met de landelijke tendens die de laatste tijd op schaakgebied waarneem baar is. Oorspronkelijk was het de bedoeling om twee poules van vier teams te formeren, maar uit eindelijk kwamen slechts vijf teams af op de combinatie van de denksport en fysieke sport. Naast het organiserende Middelburg, Souburg en Goes, waren de Bra bantse ploegen De Pion en BSVC naar De Voorborch afgereisd. Onder de deelnemers was ook weer grootmeester Loek van Wely. „Je wordt als schaker natuurlijk vooral gezien als vertegenwoordi ger van het intellect. Dan is het wel zo leuk om op emoties een fy sieke sport te beoefenen", vertelde de 34-jarige schaker uit Tilburg, die op de wereldranglijst de hoogst geplaatste Nederlander is. „Alleen schaken is op een gegeven moment saai en om dan een leuke combinatie te maken kom je al gauw terecht bij volkssport num mer één, voetbal. Desondanks blijft schaken natuurlijk wel de ro de draad door de hele opzet." Bij beide sporten konden de ploe gen enig fanatisme niet ontzegd worden. Bij het schaken aasden de deelnemers vooral op een stunt te gen Loek van Wely, terwijl er bij het zaalvoetballen op veel onortho doxere wijze gestreden werd. „Goe de voetballers denken net als bij het schaken vooruit", verklaarde Johan de Wolf van Middelburg. „Bij ons was daar absoluut geen sprake van. Het was meer een on georganiseerde chaos." Van Wely zag bij het voetbal wel enig voordeel in het feit dat hij als schaker voortdurend vooruit aan het denken is. „Het overzien van het spel en het inzien van de mo gelijkheid van een goede combina tie zijn zaken die je dan mee hebt." Opvallend genoeg voegde de fulltime schaker zowaar de daad bij het woord in de voetbal wedstrijd tegen Souburg. Na een vloeiende combinatie kwam hij vrij voor de Souburgse keeper. Met een strak schot in de bovenhoek faalde hij niet. Uiteindelijk won de ploeg van Van Wely het toernooi, voor De Pion uit Roosendaal. Souburg werd der de, Goes vierde, en het organise rende Middelburg vijfde. GOES - Robur is gepromoveerd naar de vierde klasse van het zon dagvoetbal. De Goese ploeg dank te dat gisteren aan een 4-2-over- winning op Sluiskil. De Zeeuws-Vlamingen degraderen naar de vijfde klasse. Robur had het gisteren lange tijd moeilijk. Dat kwam onder meer omdat Arthur Scheele de bal kort na rust ongelukkig achter zijn ei gen doelman kopte en daarna de hete adem van Sluiskil in de nek bleef voelen. Een gelijkspel was genoeg voor promotie, maar Sluiskil had tot vijf minuten voor tijd uitzicht op een overwinning. In de slotfase zorgde de vlak voor rust ingevallen Dennis Weijers per soonlijk voor de genadeklap voor Sluiskil. Eerst maakte hij via een prachtige solo de 3-2 en even later schoot de middenvelder ook nog de 4-2 in het doel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37