Swift piekt, verslaat Tjoba en is veilig Dood pony legt schaduw over menwedstrijd 34 Maandag 21 mei 2007 PZC Moment uit de wedstrijd tussen Swift (oranje shirts) en Tjoba (groene shirts). foto Lex de Meester Middelburgse korfbalploeg blijft in eerste klasse. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Swift heeft zich za terdagmiddag verzekerd van een langer verblijf in de eerste klasse. De Middelburgse korfbalploeg ver sloeg Tjoba op de slotdag van de veldcompetitie met 14-13. Daar door eindigde het achttal van trai ner Ralph Gillissen op de vijfde plaats. Bij een gelijkspel of verlies was Swift veroordeeld geweest tot het spelen van één of meer beslis singswedstrijden. „Ik denk dat vandaag de gelukkig ste ploeg heeft gewonnen", zei Gil lissen, die zijn team in de laatste tien minuten had zien terugko men van een 12-13-achterstand. „Maar dat mocht ook wel een keer tje. Het zat ons dit seizoen natuur lijk niet bepaald mee." Swift bivakkeerde het hele jaar, zo wel tijdens het zaal- als het veldsei- zoen, in de degradatiezone. De Walcherse formatie korfbalde wel iswaar niet onaardig, maar scoorde in de meeste wedstrijden veel te weinig en pakte daardoor nauwe lijks punten. In de zaal resulteerde dat in een degradatie naar de twee de klasse. Op het veld stond Swift er aanvankelijk nog aardig voor, maar de situatie werd nijpender naarmate het seizoen vorderde. Za terdag, op de laatste speeldag, speel de de ploeg zich pas veilig. „Ik vind het knap dat het team het juiste momentum heeft gekozen om een goede wedstrijd neer te zet ten", stelde Gillissen. „Je hoopt na tuurlijk altijd dat je spelers gaan pieken, maar ik ben toch verrast door spel van vandaag. We scoor den eindelijk eens vrij gemakke lijk. En ik geloof dat we in deze wedstrijd geen enkele serieuze dip hebben gehad." Maar het had zomaar de andere kant op kunnen vallen. Tjoba was Met een 14-13-overwinning komt Swift uit op 11 punten. Daarmee handhaaft de ploeg zich in de eerste klasse. In de zaal degradeerde Swift. Eerste klasse Swift-Tjoba 14-13. Scores Swift: Ivo de Hond 6, Anita Hoekstra 5, Richard Geldof 2 en Paul van den Berg 1. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Dennis Broerse, Samira Hitija- hubessy en Astrid Koole 2, Ger- ben van Boven en Dirk-Jan Westmaas 1 All Ready-Maassluis 14-7. Scores All Ready: Dennis Voshart 5, Remy Quist 4, Es ther van Boven 2, Jan-Willem van Nieuwenhuijze, Anouk van Tigelhoven en Manon Torens- ma 1. namelijk in een groot deel van het duel de betere ploeg. „We hadden kunnen winnen", zei Tjoba-trai- ner Kees Broerse. „Van ons zijn twee prima doelpunten afgekeurd en twee overduidelijke strafwor- pen kregen we niet. Heb je op die momenten de scheidsrechter wat meer mee, dan kan je een gaatje slaan. Nu werd het verschil nooit grote dan twee punten." Dat Tjoba zo goed bij kon blijven, was verbazingwekkend. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen be schikte namelijk maar over drie ba siskrachten: Gerben van Boven, Sander Harinck en Dirk-Jan West maas. Tjoba 2 had tegelijkertijd in Capelle aan den IJssel een kam pioenswedstrijd en kreeg de ande re vijf vaste spelers van het eerste team mee. Broerse: „Ik had nu As trid Koole uit Tjoba 3 en vier korf ballers uit de Ai bij me. Onze ge middelde leeftijd was zeer laag, maar niemand is door het ijs ge zakt." Door de winst eindigde Swift met 11 punten als vijfde. Ondo, dat met 13-13 gelijkspeelde bij Merwede, en All Ready, dat van Maassluis won, werden met 10 punten gedeeld zes de. Zij spelen binnenkort een be slissingswedstrijd. De winnaar daarvan is direct veilig, de verliezer krijgt nog een promotie-/de- gradatiewedstrijd. Merwede sloot het seizoen als achtste af en degra deerde direct. door Lucien Roelandt OOSTERLAND - De dood van één van de pony's van het vierspan van Jeanette Chardon wierp zater dag een schaduw over het bene- fiet-menevenement, dat ter gele genheid van het negentigjarig be staan van de Fok- en Menvereni ging Schouwen-Duiveland in Oos- terland werd gehouden. Terwijl de vijftienjarige amazone uit Schipluiden op het startsein van vader IJsbrand Chardon, in Oosterland als speaker aanwezig, zakte de achtjarige schimmel in el kaar en stierf aan een hartstil stand. Jeanette Chardon reed het Welsh Cop vierspan van haar broer Bram, die zich wegens ziekte had afgemeld. „Dat maakt het extra erg voor haar", vertelt de schoonzus van IJsbrand Chardon en medeor ganisator van het evenement, Yo- landa van Dijk. Dierenarts Ken Buth: „Tien minuten geleden had ik, na afloop van het marathon, het span nog gekeurd. Er was toen niets aan de hand. De pony was zeer rustig. Waar het aan ligt, laat zich slechts raden." De wedstrijd bij de vierspannen werd gewonnen door Jaco van 't Westende met zijn Hackney-po- ny's voor de wagen. Onder het toe ziend oog van zo'n vierduizend toeschouwers, onder wie vierhon derd senioren uit de diverse verzor gingstehuizen op Schouwen-Dui veland, toonde de koetsier uit Ove- zande zich overtuigend de beste. Met de overwinning bij de twee spannen nam Simone van Hoe pen het stokje over van haar vriend laco van 't Westende. Bij de enkelspan pony's was Rem- ko Hoondert uit Ovezande de snel ste. Bij de enkelspan paarden ging het oranje erelint naar Kees West dorp uit Nisse. Zwager en Visser weg bij Kloetinge kloetince - Ronald Zwager en Ste ven Visser spelen volgend seizoen niet meer voor zaterdag-hoofdklas ser Kloetinge. Zwager keert de club na twee seizoenen (41 duels, 2 goals) de rug toe en gaat terug naar zijn eerste liefde Duiveland. Visser kwam dit seizoen over van RCS uit Oost-Souburg, maar ver trekt nu na 14 duels in de hoofd macht van Kloetinge. Waarnaar- toe is nog niet bekend. Wim van Sparrentak vierde in Terheijden goes - Wim van Sparrentak uit Middelburg is vierde geworden in de categorie 35+ in een loop over 15 kilometer in Terheijden. Hij fi nishte in 54.05. John Guequièrre werd in 1.02.29 derde in de catego rie 55+. Petra Verhulst uit Westka- pelle won bij de vrouwen 35» in 1.14.45. Dorien Coomans uit Aagte- kerke noteerde 1.21.50, Cathrien Peeters uit Domburg 1.25.21. Medailles voor judoka's Nagtegaal, Riddersma CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Tijdens de Open Capelse jeugd-judokam- pioenschappen haalden twee Zeeuwen een medaille. Quincy Nagtegaal (Judo Ryu van Schaik) uit Oost-Souburg verloor bij de jongens tot 34 kilo de finale van Wesley Pont (S.I. de Korte) door middel van een armklem. Middelburger Sjors Riddersma haalde via de herkansingsronde brons in de klasse tot 66 kilo. Zierikzees kartteam wint ook tweede race MIDDELBURG - Het Mili's Fashion kartteam heeft in Middelburg ook de tweede wedstrijd van de NJIKV (Nederlands Jeugd Indoor Kart ver eniging) gewonnen. Eerder won het team uit Zierikzee al in Roosendaal. Dankzij Ruben Bou- tens startte het team van poleposi- tion. Hij zorgde met Dimitri en Quinten Schnitzler en Marchel Kouijzer voor de winst. BC Vlissingen sluit competitie goed af vlissingen - Dë basketbalsters van BC Vlissingen hebben de laatste wedstrijd van het seizoen win nend afgesloten: 48-68. Dankzij de overwinning op Tracks in Heerlen eindigden de Zeeuw sen op de derde plaats in de hoofd klasse. Astrid Hilbert speelde een belangrijke rol. In het derde kwart besliste ze het duel met een serie driepunters. Hilbert was topscorer met 28 punten. Martin Smaardijk gaat ook naar Goes goes - Martin Smaardijk voetbalt volgend seizoen bij Goes. De spits van Kwadendamme, dit seizoen goed voor vijftien doelpunten, is de zesde nieuweling in de selectie. Eerder werden Padden van de Wa ter (Oostkapelle), Gert-Jan Tierie (SKNWK), Thomas Ennik (Zaam- slag), Niels Paardekooper en Ri chard Uitterhoeve (beiden SSV'65) aangetrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36