Sport Dauwendaele Kampioen sluit competitie in district in stijl af: 6-0 Van der Klooster rondt ploegenspel knap af Geen paniek bij tennissers MLTC na tweede nederlaag in derde klasse PZC Maandag 21 mei 2007 33 Keepers spelen ongewild hoofdrol in Walcherse derby. door René van Stee MIDDELBURG - Veere heeft zaterdag een belangrijke stap gezet naar de derde - en beslissende - ronde van de nacompetitie, waarin wordt ge speeld om promotie naar de twee de klasse van het zaterdagvoetbal. Het elftal van trainer Rinus Zegers boekte op het kunstgras van een winderig sportpark De Kruitmo- len in Middelburg een 2-1-overwin- ning op Dauwendaele. Het venijn zat in de staart. Het winnende doelpunt van linksach ter Giovanni Wattel viel pas in de 90e minuut. Een kwartier eerder kopte Veere-voorstopper Gerben Bakker uit een gemakkelijk wegge geven hoekschop de gelijkmaker binnen. Dauwendaele was drie minuten daarvoor op een i-o-voorsprong gekomen door een doelpunt van spits Abdulqadir Ahmed. Een tevreden Veere-aanvoerder Tom Nieuwelink was in eerste in stantie onaangenaam verrast dat zijn ploeg door de renovatie van de andere voetbalvelden op kunst gras moest spelen. „Maar achteraf heeft dit niet in ons nadeel ge werkt. Belangrijk was dat we hier donderdagochtend nog hebben kunnen trainen. Dat heeft ons be slist geholpen", aldus Nieuwelink. Vooral op basis van het vertoonde spel, de getoonde veerkracht en de kansen in de tweede helft was de winst van Veere terecht. In een matige wedstrijd vertolkten beide keepers ongewild een hoofdrol. Want Veere-doelman Rick Wieg- mans verslikte zich in de 72e mi nuut in een verre vrije trap van Francis Langemaire, waardoor de attent ingelopen Abdulqadir Ah med de 1-0 voor Dauwendaele kon aantekenen. Een doelpunt dat uit de lucht kwam vallen, omdat de thuisploeg in de tweede helft Dauwendaele-Veere 1-2 (0-0). nog nauwelijks in de buurt van het doel van Veere was geweest. Pal voor het verstrijken van de offi ciële speeltijd ging ook Dauwen- daele-goalie Remco van Wijngaar den in de fout. Hij verkeek zich op de vrije trap van Giovanni Wattel die de bal vanaf de linkerkant van het veld snoeihard binnen schoot. Bij Dauwendaele dacht een aantal spelers dat scheidsrechter Blom een indirecte vrije trap gaf, waar door de bal niet rechtstreeks in het doel zou mogen belanden. Dit bleek onjuist. Met de wind in de rug hadden bei de elftallen grote moeite om balbe zit te houden. Veel passes waren daardoor onnauwkeurig of wer den te ver de diepte ingespeeld. Met nog een returnwedstrijd in het verschiet namen de teams nau welijks risico's en hielden ze veel 'De eerste slag is verloren, maar uitgeteld zijn we nog lang niet' mensen achterin. Met name daar door was het een saaie eerste helft. In de 20e minuut was er de eerste echte kans voor Dauwendaele. Maar achtereenvolgens Joran Moes en Abdulqadir Ahmed konden een voorzet van Christian Kiala niet het juiste zetje geven. De bes te kans van Veere kwam er in het eerste bedrijf na een goede actie van de verdienstelijk spelende Jason Blommaert. René Michel Gerritsen schoot zijn voorzet van af links in de draai over. Ook oefenmeester Gérard de Nooijer van Dauwendaele vond de winst van Veere verdiend. Volgens hem is er nog geen man over boord. „Het is lekkerder als je de eerste wedstrijd wint, maar ik heb van meet af aan gezegd dat deze nacompetitie in de uitwedstrijd wordt beslist. De eerste slag is ver loren, maar uitgeteld zijn we nog lang niet." 72. Abdulqadir Ahmed 1-0, 75. Gerben Bakker 1-1, 90. Giovanni Wattel 1-2. Scheidsrechter: H. Blom (Leerdam). Gele kaart: Guus Toornstra en Jeroen Haas (Dauwendaele) en Jason Blommaert (Veere). Aantal toeschouwers: 250. In de reguliere competitie boekten zowel Dauwendaele als Veere een thuisoverwinning. Dauwendaele won in Middelburg met 2-1, terwijl Veere in de thuiswedstrijd met 4-2 won. MLTC laat in laatste duel niets heel van De Schelde. door Sven Bakker VLISSINCEN - Niet de overtuigende overwinning tegen MLTC was het belangrijkste van de laatste speel dag voor het tennisteam van De Schelde. Veel belangrijker was de overhandiging van het kampioens certificaat. Want dat er van de Middelburgers zou worden gewonnen, dat kon van tevoren al op het wedstrijdfor mulier worden ingevuld. Het was nog even de vraag of De Schelde met 6-0 in stijl de titel zou binnenhalen, of dat MLTC nog een puntje mee konden snoepen. Met de uiteindelijke 6-0 deden de Vlissingers de hoofdklasse in de districtscompetitie een uitermate goede dienst. De vorige speelron de gaf het team van Drive uit Sas van Gent zes punten weg aan MLTC door niet op te komen da gen. Daardoor veranderde de posi tie van MLTC voor handhaving van een kansloze in een kansrijke. Was MLTC erin geslaagd een punt te pakken tegen De Schelde, dan had het er ten koste van Vogel vlucht in gebleven. Terwijl Vogel vlucht het zonder de 'gratis' zes punten moest doen. De tennissers uit Vogelwaarde hin gen zaterdag constant aan de tele foon met De Schelde om het laat ste nieuws te vernemen. Zij beleef den ongetwijfeld spannende mo menten, want de dubbelspelen wa ren niet heel overtuigend van De Schelde. Michel Kokelaar en Dmit ri Kaijser hadden de grootste moei te met Ramon de long en Wouter de Maar: 6-4, 6-7 en 6-4. Jan Wil lem de Coninck en Ruben Hen- drikse stonden zelfs een set achter tegen Cees de Lange en Eelco van Aken, maar kwamen toch goed te- De tennissers van MLTC verslaan in slotronde van de districtscom petitie De Schelde met 6-0, waar door de Vlissingers degraderen. MLTC was al kampioen. rug: 2-6, 6-1 en 6-2. De enkelspe len waren een stuk overtuigender naar de Vlissingers gegaan. Rogier van Housselt won met 6-3 6-0 van Ramon de Jong, Jurjen Mooibroek stond één set af aan Wouter de Maar (6-1 6-0), Dmitri Kaijser zege vierde met twee keer 6-2 van Cees de Lange en jan Willem de Conin ck won met diezelfde setstanden van Eelco van Aken. Zierikzee sloot de competitie af met een 4-2-overwinning op Vo gelvlucht en streefde daarmee het team van Drive uit Sas van Gent voorbij. De ploeg finishte als der de. De twee verliespunten werden ge leden tegen Desiré de Schepper. Zij versloeg met 6-2 en 6-3 René Schimmelpennin en won in het mixeddubbel met Groflën het van Volmer en Fondse: 6-4 en 6-3. Het team van Westerschouwen uit Burgh-Haamstede had op de laat ste speeldag niets in te brengen te gen Sjef, met slechts één driesetter in alle zes de wedstrijden. In Aar denburg werd het 6-0. Renner uit Lewedorp wint elfde editie van Ronde Noord-Beveland. door Wim de Vos WISSENKERKE - Johnny van der Klooster was er een beetje stil van. De samenwerking binnen zijn ploeg was zaterdag in de elfde edi tie van de Ronde van Noord-Beve land voorbeeldig. „Het was met momenten opwindend om te zien hoe de jongens zich inzetten voor elkaar", merkte hij op. De belo ning was er naar: Van der Klooster reed in de slotkilometers bij zijn vluchtgenoot Rob Koole weg en behaalde de overwinning. Het zat er aan te komen voor Van der Klooster. De laatste weken reed de Lewedorper als een trein. Alleen in Wemeldinge, afgelopen donderdag, liep het niet naar wens. „Er was veel onenigheid in het peloton. Dat was ook de oor zaak van een valpartij. Ik ben uitge stapt en heb de wedstrijd niet uit gereden." De valpartij waarbij ook Dennis Raadtgever en Jacques Schuit be trokken waren, liet in de Ronde van Noord-Beveland zijn sporen na. „Het was zeer onrustig. Geluk kig ontstond al vroeg de beslissing waardoor de rust snel terug keer de", aldus de winnaar. Nummer twee Rob Koole liet zich behoorlijk zien in de Ronde van Noord-Beveland. Hij was er bij toen na amper tien kilometer een groep van ruim twintig renners zich van de rest wist los te maken. Dat moment was meteen de beslis sing van de wedstrijd. De sterk- sten hadden zich voorin genesteld. Naast Rob Koole en Johnny van der Klooster maakten onder meer Rein-Jan Elenbaas, Maarten Goe- ree, Kevin Gideonse en Robert Sonke deel uit van die vluchters- groep. In de slotfase bepaalden Van der Klooster en Koole de fina le. Met zijn tweeën kwamen zij vooruit en was het uiteindelijk Van der Klooster die Koole in de steek liet. Bij het ingaan van het laatste rechte eind naar de finish wist Van der Klooster zich reeds zeker van zijn zaak en reed freew heelend naar de overwinning. Pim Felius maakt met het Middelburgse MLTC 2 kans om te promoveren naar de derde klasse. foto Lex de Meester door Sven Bakker ROTTERDAM - Hoewel er door het eerste tennisteam van MLTC in Rotterdam een nederlaag werd ge leden tegen Victoria, is er geen pa niek. De Middelburgers zijn reeds vrij zeker van lijfsbehoud in de der de klasse van de landelijke gemeng de competitie. Dat MLTC zich geen zorgen hoeft te maken heeft het team te danken aan de stevige basis die het legde in de eerdere confrontaties. Het 6-2-verlies tegen het vijfde team van Victoria betekende voor MLTC pas de tweede nederlaag in zes speeldagen. De twee punten werden bövendien als extra bonus beschouwd om nog sterker in de middenmoot te bivakkeren. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat er nog twee punten zouden worden meegenomen uit Rotter dam. MLTC kwam in no-time met 5-0 achter. Jeantien van den Dries verloor haar enkels met 6-3 7-6, ter wijl Saskia Oranje met tweemaal 6-3 een verlies moest incasseren. Dmitri van Hoof was dicht bij een punt nadat hij de eerste set met 6-4 van Robert Fox had gewon nen. Het tweede en derde bedrijf moest hij echter met twee keer 6-3 afstaan. Stijn Sprinkhuizen had niet veel in te brengen tegen Alexander van Rosendael en ver loor met 6-4 6-0. Sprinkhuizen nam in het dubbelspel revanche door samen met Van Hoof met 7-5,4-6 en "6-3 te winnen. Die over winning werd in de tennishal bin nengehaald, omdat er vanwege de regen tijdelijk niet op de buitenba nen gespeeld kon worden. Op de buitenbanen werd vervol gens nog tweemaal verloren: het vrouwendubbelspel van Van den Dries en Oranje en het gemengd- dubbelspel van Van Hoof en Van den Dries. Sprinkhuizen en Oran je kregen een walkover en kregen daarmee het tweede punt cadeau. Het tweede team van MLTC houdt nog steeds zicht op promo tie naar de derde klasse door zelf met 7-1 te winnen van Hulster Am bacht. Als concurrent Tiola uit II- zendijke echter over twee weken wint van 't Halve Maantje, kan MLTC de titel op hun buik schrij ven. De Middelburgers krijgen dan volgend seizoen gezelschap van Souburg in de vierde klasse. Dat team won met 8-0 thuis van Ludo et Emergo en heeft nog twee pun ten nodig tijdens de laatste speel ronde. 'fel»» Rob Koole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35