Veere boekt verdiende zege op Drie keer lijkt scheepsrecht voor Serooskerke in treffen met Tholense Boys in nacompetitie 32 Maandag 21 mei 2007 PZC Hoek 2 wint districtsbeker KAPELLE - Hoek 2 is winnaar ge worden van de districtsbeker voor reserve-elftallen. De ploeg van trai ner Piet de Vries versloeg in Kapel- Ie Roosendaal 2 met 3-1. Hoek 2 domineerde op het eerste kwartier na het spelbeeld. Echt ver rassend was dat gezien het klasse- verschil niet. Waar Hoek 2 al jaren een stabiele hoofdklasser is, was Roosendaal 2 dit seizoen niet meer dan een derdeklasser. Peter Reijn en Marco Hamelink (2x) scoorden voor Hoek 2. WHS veroordeeld tot spelen nacompetitie HALSTEREN - De beslissingswed strijd tussen de nummers tien van de derde klasse A en B, WHS en The Gunners, eindigde in een 2-0-overwinning voor de Braban ders. Hierdoor is de ploeg uit Sint Anna- land nu aangewezen op duels met ZSC'62 en Apollo om te trachten alsnog lijfsbehoud te realiseren. Twee van de drie ploegen mogen zich volgend seizneon derdeklas ser noemen. ZSC'62 neemt weer een lastige horde SINT MAARTENSDIJK - ZSC'62 zette zaterdag ten koste van Smerdiek de volgende stap richting promo tie naar de derde klasse. In Sint Maartensdijk werd het 2-4. Met WHS en Apollo'69 gaat de Scharendijkse ploeg nu bepalen welke twee ploegen komend sei zoen in de derde klasse uitkomen. ZSC kwam met 0-2 voor en bij 2-2 schoot ZSC-aanvoerder Werner Klaassen twee keer vanaf de penal tystip raak. Apollo'69 vloert Wolfaartsdijk GOES - Wolfaartsdijk is er niet in geslaagd de rol van favoriet in de nacompetitie van de vierde klasse A waar te maken. In de beslissen de wedstrijd thuis tegen Apol lo'69, waarin het aan een gelijk spel genoeg had om door te drin gen naar de tweede ronde, verloor de ploeg kansloos met 4-1. Winnaar Apollo mag nu met ZSC en WHS gaan uitmaken wie er vol gend seizoen in de derde klasse speelt. leffrey Otten, John de Jon ge, Ferry Ton en Frank de Kok scoorden voor Apollo. Leon Tave- nier redde vlak voor tijd de eer van de thuisploeg. Luctor'88 wint ook in Hontenisse KLOOSTERZANDE - Luctor '88 vier de gisteren binnen een week zijn tweede triomf op Zeeuws-Vlaam- se bodem. Nadat Axel in de eerste ronde van de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse van het zondag voetbal twee keer met 1-0 werd verslagen, verschafte de ploeg uit Heinkenszand zich dankzij een 2-o-winst op Hontenisse een uit stekende uitgangspositie om ook de tweede ronde te overleven. Rutger van Rossum en )uul Back straften na rust fouten in de Hon- tenisse-verdediging doeltreffend af. Daarna liet Luctor nog enkele op gelegde kansen liggen. Willem Jan Schoe knalt zijn ploeg in slotminuut langs Tholense Boys. door Kevin van Boxel THOLEN - De voetballers van Serooskerke hebben zaterdag hun eerste wedstrijd in de tweede ron de van de nacompetitie winnend afgesloten. De Walcherse derdek lasser won de uitwedstrijd tegen Tholense Boys met o-i. Drie maal is scheepsrecht, moeten de spelers van Serooskerke vooraf hebben gedacht. Voor de derde achtereenvolgende keer treft de ploeg in de nacompetitie Tholense Boys. Tweedeklasser Tholense Boys trok in de voorgaande ont moetingen telkens net aan het langste eind. De mannen van Se- ooskerke-trainer Marcel de Nijs wa ren er dan ook op gebrand om te winnen. „Er leefden revanchege- voelens in de groep." De eerste helft was er eentje om snel te vergeten. Beide ploegen maakten een nerveuze indruk. Een hoop foute passes en veel klei ne overtredingen waren het resul taat. De enige mogelijkheid voor rust was voor de thuisclub. Maar Xander Rens wist de kans niet te verzilveren. Een bedenkelijke eer ste helft, vond ook De Nijs. „De eerste vijftien minuten gingen nog wel goed. Maar Tholense Boys was gewoon veel agressiever. Ik kon merken dat er een hoop druk op mijn ploeg stond." Het begin van het tweede bedrijf leek het nodige spektakel te belo ven. Drie minuten na de hervat ting kwam Serooskerke met de schrik vrij. Piet de Graaff, aanvaller van de Tholenaren, raakte de paal. Ook Jeroen de Reus, invaller bij Serooskerke, slaagde er niet in de nul van het scorebord te krijgen. De wedstrijd leek af te stevenen Serooskerke lijkt zich in de na- competitie voor het eerst in drie jaar te kunnen ontdoen van Tho lense Boys. De ploeg won de uit wedstrijd met 0-1. op een doelpuntloos gelijkspel. Maar daar dacht Willem Jan Schoe heel anders over. In de laatste mi nuut knalde de Walcherse verdedi ger de bal prachtig in de rechterbo venhoek. De ontlading was enorm. „Toch hoop ik dat we thuis scherper en slimmer zijn. We kunnen en moeten beter. We gaan dan zeker voor de overwin ning. Je traint om mooi voetbal te zien. Dat heb ik vandaag niet ge zien. Maar natuurlijk ben ik wel blij met de overwinning." Tholense Boys-Serooskerke 0-1 (0-0): 90. Willem Jan Schoe, 0-1. Scheidsrech ter: R.J. Collé (Leerdam). Geel: Carlo Heij- boer en Jan Groenewegen (Tholense Boys). Aantal toeschouwers: 300. Jordy Sinay van FC Dauwendaele (links) in duel met Tom Nieuwelink van Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34