Stille aftocht voor Terneuzen Arnemuiden moet achterstand goedmaken IJsselmeervogels begint strijd om titel met zege PZC Maandag 21 mei 2007 31 Karakteristieken Terneuzen-'t Zand 1-1 (1-0). 43. Mike But 1-0 (strafschop), 85. Comé Akkermans 1 -1 Scheidsrechter P. Huygevoort (Den Bosch). Rode kaart: 43. Ruud Swinkels ('t Zand). Gele kaart: Dennis de Kraker, Dwight van Hulle, Maik de Wolf (allen Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzen: Dennis Wonder- gem; Roel Alberti, Dwight van Hulle, Dennis de Kraker, Hans van Damrne (51. Niels Burm); Remco van Leeuwen, Maik de Wolf, Mario de Fouw (72. Ro bin Dekker), Jarno Waebeke (63. Daryl Rawidjan); Sinan Co- ban, Mike But. Meerkerk-Arnemuiden 2-1 (1-1). 11. Martijn van der Ha gen 1-0, 43. Marinus Baas 1-1, 53. Dick Kooijman 2-1. Scheids rechter: M. Harskamp (Lex- mond). Gele kaart: Cor Schroe- vers en Marvin Meerman (bei den Arnemuiden). Aantal toe schouwers: 550. Arnemuiden: Roy den Dun nen; Patrick Siereveld, Corjan Marijs, Bart-Jan Kroes, Peter Bil; Cor Schroevers, Leon van Belzen 1, Marvin Meerman; Ar jen Kats (72. Arjen Reijnoudt), Marinus Baas (60. Jarco Siere veld) en Comé van Belzen (64. Leon van Belzen 2). Degradatie naar tweede klasse dreigt na zwakke wedstrijd tegen 't Zand. door Peter van Kouteren terneuzen - Het was vijf minuten voor het einde van de wedstrijd en een uitgelezen kans om de nip te voorsprong van Terneuzen te vergroten. Mike But sprong er slor dig mee om, waarna Corné Akker mans uit de tegenaanval voor 't Zand wel raak mikte: 1-1. De Bra banders, die 48 minuten met tien man speelden, voelden zich daar mee de morele winnaars. De Tilburgers kwamen na het laat ste fluitsignaal juichend van het veld, waar Terneuzen ontgoocheld voor een stille aftocht koos. De Zeeuws-Vlamingen kwamen kort voor rust uit een strafschop op -voorsprong, maar slaagden er weer niet in om een wedstrijd win nend af te sluiten. Lichtpuntjes wa ren er ook. Na zes nederlagen op rij werd voor het eerst een punt ge pakt. Voor de tweede keer in 2007 incasseerde Terneuzen slechts één treffer. Toch overheerste teleurstel ling. Tegen een ploeg, die kort voor rust een mentale tik kreeg (1-0 achter, rode kaart voor keeper Swinkels), waren de hoogtepun ten schaars en bleef het bij die ene kans van Mike But. „Met Hans van Damme en Dwight van Hulle had den we nieuwe mensen in de ach terhoede. Dan moet je niet te veel risico nemen", verklaarde Lekaj de behoudende speelwijze van zijn ploeg. „Mike But had hem natuur lijk moeten maken, maar ik weet niet of je dan volgende week wat makkelijker had kunnen voetbal len. We zullen volgende week moeten winnen." Trainer Norbert Rebsch van 't Zand waakte voor te veel optimis me. „Maar ik geef ons wel iets meer kans om door te gaan. Ter neuzen had de intentie om geen doelpunten tegen te krijgen. Wij hadden de intentie om te voetbal len. Het is in dat opzicht jammer dat we niet hebben gewonnen. Dan hadden ze moeten aanvallen. Ik verwacht dat ze volgende week hetzelfde spelletje zullen spelen." De Brabanders kregen de beste kansen, toen ze met een man min der speelden. In de tweede helft raakte Max Beijer de paal, nadat Dwight van Hulle op de achterlijn was afgetroefd. Edwin Desar kopte rakelings naast en Daan van Hal werd door een goede reflex van doelman Wondergem van de win nende treffer afgehouden. Terneuzen kon daar maar weinig tegenover stellen. In de eerste van W* Terneuzen speelt 48 minuten te- gen tien man, maar komt niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Volgende week móet de ploeg in Tilburg winnen van 't Zand. twee confrontaties tussen beide teams moesten de rood-zwarten in het eerste half uur toestaan dat de bezoekers veel meer in balbezit waren. Met beurtelings inschuiven de verdedigers creëerden de gasten een overwicht. Tot kansen leidde dat echter niet. „Ze waren heel ge duldig en namen zelf ook weinig risico", vond Lekaj. „Ze hebben bijna alleen de lange bal gespeeld." Terneuzen begon na de hervatting goed, maar slaagde er niet lang in om de tegenstander in de tang te houden. „We hadden een sterke fa se in het eerste kwartier na rust", zei Ardian Lekaj. „Ze lieten veel ruimte liggen op rechts. Daar heb ben we even van geprofiteerd. Maar daarna gingen we te veel over links spelen." Hoe het ook afloopt met Terneu zen: Maik de Wolf speelt ook vol gend seizoen voor de club. De mid denvelder heeft zijn overschrijving naar Axel inmiddels ingetrokken. hardenberc - IJsselmeervogels is de strijd om de algehele zaterdagti- tel in het amateurvoetbal met een overwinning begonnen. De ploeg uit Spakenburg, kampioen van de hoofdklasse B waarin het tegen Hoek, Kloetinge en SSV'65 speel de, won zaterdag in Hardenberg met 0-2 van HHC. De kampioen van de hoofdklasse C was de titelstrijd twee dagen eer der nog met een knappe 3-0-zege bij Rijnsburgse Boys begonnen. Op eigen veld keerde HHC echter weer snel terug aarde. IJsselmeervogels kwam binnen een kwartier op een ï-o-voor- sprong, toen rechtsbuiten Dennis van der Steen een strafschop be nutte. Tien minuten voor tijd maakte André Kemper er 0-2 van. Aanstaande zaterdag spelen de Vo gels thuis tegen Rijnsburgse Boys. Walcherse ploeg verliest eerste nacompetitieduel met 2-1 bij Meerkerk. door Rudy Boogert meerkerk - Met de complete aan val van het tweede team oogde Ar nemuiden in het laatste kwartier van het nacompetitieduel met Meerkerk (2-1-verlies) gevaarlijker dan met zijn drie vaste krachten. Typerend, vond trainer Jan Poort vliet. „Een aantal jongens was on der de indruk en speelde onder zijn niveau." Dat gold niet voor Cor Schroevers. Achter de spitsen knapte de 29-jari- ge speler als vanouds het vuile werk op. Maar ook zijn technische vaardigheid toonde hij, met name met zijn assist voor de 1-1 op Mari nus Baas. Maar uiteindelijk sloot hij de wedstrijd hinkepinkend af. Weer door die vermaledijde knie. Schroevers keerde enkele maan den geleden terug in het eerste van Arnemuiden na lang blessure leed. In december 2003 was het te gen Zaamslag misgegaan met zijn knie. Drie operaties volgden, maar nog altijd is zijn knie niet honderd procent. „Het is eigenlijk te zwaar", erkende hij zaterdag. „In het tweede had ik ook last van de knie, maar nu in het eerste is het nog zwaarder." De manier waarop hij vlak voor rust de bal panklaar legde voor Baas was niettemin voorbeeldig. Arjen Kats verzond van eigen helft een crosspass over vijftig meter, Schroevers legde deze tussen twee verdedigers met het hoofd voor de schietgrage voeten van clubtopsco rer Baas, die de vroeg opgelopen 1-0-achterstand met een hard schot wegwerkte. Het bleek uiteindelijk de enige Ar- nemuiden-goal. Schroevers zelf kreeg in de eerste helft een goede schietkans, evenals de matig spe lende Corné van Belzen. Beiden schoten naast. De tweede helft be gon met een goede kans voor Baas (over), die vervolgens met knie klachten werd gewisseld. „Daar loopt Marinus al een tijd mee", zei trainer Jan Poortvliet. Daarna werd Arnemuiden pas weer ge vaarlijk in de slotfase toen de com plete aanval van Arnemuiden 2 in het veld stond, met Leon van Bel zen 2, Arjen Reijnoudt en de fris invallende Jarco Siereveld. De 2-1-achterstand bleef echter staan. Na elf minuten had Martijn van der Hagen een lage voorzet binnengewerkt (1-0); de eerste Ar- nemuidense tegengoal sinds dik twee maanden en ruim 600 speel minuten. Vlak na rust had Dick Kooijman geprofiteerd van lank moedig ingrijpen van de Arnemui- den-defensie (2-1). Het gevolg van 'niet scherp' verdedigen, vond Schroevers. „We hadden in de slotfase nog pWj Arnemuiden moet komende za- terdag op eigen veld een 2-1-ach terstand wegwerken tegen Meer kerk om de finale van de nacom- petitie te bereiken. meer kunnen scoren", vond trai ner John Vink, die de afgelopen drie seizoenen met Meerkerk twee maal is gepromoveerd via de na- competitie. „Maar nu maken we het in Arnemuiden af We gaan weer aanvallen, want wij hebben geen ploeg om ons in te graven." Ondanks de nederlaag schat Cor Schroevers de overlevingskansen van zijn Arnemuiden op fiftyfifty. „Een gelijkspel had nu ook al een beter beeld gegeven", vond hij. „Voetballend zijn we niks minder. Als we komende zaterdag negentig minuten knokken en het publiek gaat erachter staan, komen we een eind. En we hebben een beetje ge luk nodig. Maar dat dwing je vol gens mij af door een portie vecht lust." Trainer Ardian Lekaj (voorgrond) en de reservespelers van Terneuzen vieren de openingstreffer van Mike But. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33