Sport Van Grunsven oppermachtig Minderhoud verrast op NK met vierde plaats Van Assche voldoet aan de verwachtingen 30 Maandag 21 mei 2007 PZC EMMEN - Turner Anthony van As sche heeft gisteren de eerste van twee wedstrijden waarin WK-deel- name kan worden verdiend, ge wonnen. De meerkamper uit Sas van Gent kwam in Emmen tot een totaalscore van 85,350 en bleef daarmee Herre Zonderland (84,900) en Carlo van Minde (83,900) voor. De ploeg waarmee Nederland in september bij de wereldkampioen schappen in Stuttgart olympische tickets moet verdienen staat nog geenszins vast. De geblesseerden Jeffrey Wammes en Epke Zonder land zijn in principe vrijwel zeker van WK-deelname. Dat geldt ook voor ringenspecialist Yuri van Gel der, gisteren goed voor 16,450 op ringen en debuterend met 14,900 op sprong. Voor de drie resterende plaatsen deed Van Assche in ieder geval wat van hem verwacht werd. Op 16 en 17 juni gelden de Neder landse kampioenschappen bij de mannen als tweede en laatste kwa lificatiemoment. In Stuttgart is een plaats bij de beste twaalf lan den nodig voor plaatsing als team voor Peking 2008. Podolski alleen aan de leiding op WK dammen HARDENBERG - Mark Podolski heeft in de achtste ronde van het wereld kampioenschap dammen in Har- denberg de macht gegrepen. De 27-jarige Duitser won gisteren van de Kameroense grootmeester Leo pold Kouogueu en bracht zijn to taal daarmee op elf punten. Dat is er één meer dan Jeroen van den Akker en Alexej Tsjizjov. Zij kwamen niet verder dan een remi se en kregen gezelschap van titel verdediger Aleksander Georgiev. De Rus boekte zijn tweede achter eenvolgende zege. Schuil en Nummerdor in finale onderuit ST. PÖLTEN - Richard Schuil en Reinder Nummerdor zijn er giste ren niet in geslaagd het toernooi uit de European Beach Tour in het Oosterijkse St. Pölten te winnen. In hun tweede finale op rij verlo ren de Nederlandse beachvolley- ballers met 21-19 14-21 12-15 van het Duitse koppel Julius Brink/ Christoph Dieckmann. Schuil en Nummerdor brachten vorige week het toernooi uit de World Tour in Bahrein op hun naam. Ze speel den in Oostenrijk hun tweede toernooi van het seizoen. Tiende landstitel voor hockeysters Den Bosch DEN BOSCH - De hockeysters van Den Bosch hebben gisteren voor de tiende keer op rij de landstitel veroverd. De ploeg van trainer Her man Kruis won de derde en beslis sende play-otf tegen Amsterdam in eigen huis met 2-0. De speel sters van Den Bosch droegen de ti tel op aan routinier Mijntje Don- ners (33), die haar laatste wedstrijd voor eigen publieke hockeyde. De mannenploeg van Bloemen- daal veroverde zaterdag voor de elf de keer de Nederlandse titel. Het team won in de finale van de pby-.ofIs-v.an HGC. Weer Nederlandse titel na een ijzersterke kür met Keltec Salinero. door Hans van de Ven eindhoven - Sportief gezien ging het op de slotdag van het NK dres suur alleen nog om plaats vier. Het podium stond na de eerste twee onderdelen al vast. Anky van Grunsven werd met overmacht Nederlands kampioen. Achter haar was Imke Schelle- kens-Bartels afgetekend tweede. Ook tussen de nummer drie, Alex van Silfhout, en de rest zat een ga pend gat. Mede door de afwezig heid van Edward Gal, wiens paard op de eerste dag al opzichtig in de fout was gegaan. Anky van Grunsven deed voor de achttiende keer mee en won haar dertiende nationale seniorentitel. Maar het verveelt nog steeds niet: „Als ik het saai zou vinden, was ik allang gestopt." Stoppen doet Van Grunsven al leen als er een baby op komst is. En dan nog zo kort mogelijk. Dressuurruiter uit Westkapelle verrast iedereen met Nadine. door Koen de Vries EINDHOVEN - Minstens zo verras send als de spetterende comeback van Anky van Grunsven op het NK dressuur was het optreden van Hans-Peter Minderhoud uit Westkapelle. Hij reed met de mer rie Exquis Nadine naar de vierde plaats in de Grand Prix. Zijn start in de eerste proef op donderdag was met de zevende plaats achteraf gezien matig. Daar na werd hij op vrijdag met de twaalfjarige merrie Nadine in de Grand Prix-special vierde en zater dag in de kür op muziek opnieuw vierde. Dat hij net naast het po- Rond de geboorte van haar twee de kind, dochter Ava Eden, heeft de amazone uit Erp zes weken niet op een paard gezeten. Wat dat betreft was het gebroken been in 2003 een groter beletsel. Toen moest Van Grunsven vierenhalve maand toekijken. Overigens was ze destijds ook direct weer Neder lands beste. Zo ook de afgelopen dagen. Was Anky van Grunsven ondanks al haar ervaring toch wat nerveus; Keltec Salinero voelde volgens haar vanaf het begin erg relaxed aan. „Dan merk je toch dat het paard ouder is geworden", aldus de berijdster. „En Sjef (Janssen, haar trainer en echtgenoot) is er op blijven rijden, dat scheelt ook." Van Grunsven liet met Salinero weer een ijzersterke kür zien, dit keer op een medley van chansons. Het optreden van Imke Schelle- kens-Bartels had een hoog kippen velgehalte. Dat had ook te maken met de muziek die Wibi Soerjadi voor haar kür heeft gemaakt. Bij Bartels niet een serie muziekstuk jes die aan elkaar zijn geplakt, dium viel, maakte Minderhoud niet uit. „Ik ben superblij. Ik heb Nadine nog maar anderhalf jaar. Vorig jaar eindigden we op het NK in de lichte tour als vierde. Dit jaar reden we in januari onze eerste Grand Prix. Vrijdag reden we voor het eerst een Grand Prix-special en zaterdag voor de allereerste keer een kür op muziek. Drie da gen achter elkaar is Nadine top en eindigen we op het NK als vierde. Ik heb niets te klagen." De Walcherse dressuurruiter die tegenwoordig in de buurt van Nij megen zijn werkterrein heeft, ver keerde gisteren duidelijk in de win ning mood. Hij durfde hardop te praten over een plaats in het natio nale team tijdens het EK. „Anky van Grunsven en Imke Schellekens-Bartels zijn natuurlijk maar één vloeiende compositie met op de juiste momenten muzi kale overgangen. Onder het toeziend oog van de maestro zelf leek het soms alsof Sunrise piano aan het spelen was. „Het rijdt ook als een droom", ver klapte Bartels. „De muziek past zo perfect." Voor het optreden zater dag in Eindhoven was een speciale opname gemaakt door een Ameri kaan die ervaring heeft met mu ziek voor grote buitenevenemen ten, vertelde Soerjadi. Die begint zo'n beetje een specia list van dresssuurmuziek te wor den, want ook Anky van Gruns ven heeft hem gevraagd een stuk te componeren. „Dat was wel even slikken", geeft Bartels toe. „Maar nu zie ik het als een groot compli ment: Anky die mij nadoet. Ik ben wel heel benieuwd. Ze zeggen dat het heel anders wordt." Bij haar achttiende deelname aan het NK dressuur wordt Anky van Grunsven voor de dertiende keer Nederlands kampioene. Toch ver veelt het nog niet. zeker van een plek. Maar op een van die andere twee plaatsen maak ik kans. Ik weet dat Edward Gal hier niet uit de verf kwam en dat Hexagons Ollright van Laurens van Lieren binnenkort ook weer fit is. Maar dan nog. Ik heb Kirsten Beckers met Broere Jazz verslagen. Mijn paard is super in vorm en kan concurreren met die anderen. Ik ga me bij Outdoor Gelderland -en in Rotterdam gewoon laten zien. Ik ben benieuwd." Net als vorig jaar eindigde Minder houd als vierde in de lichte tour, dit keer met Rubilo H. Als alles Dressuurruiter Hans-Peter Min derhoud eindigt op het NK dres suur verrassend als vierde. Hij heeft de merrie Exquis Nadine nog maar anderhalf jaar. Wat ook anders wordt is de bege leiding van het Nederlands dres- suurteam na het opstappen van Sjef Janssen als bondscoach. De kans lijkt groot dat de bond verder gaat met een soort chef d'equipe, in plaats van een echte trainer. Morgen krijgen de dressuurruiters waarschijnlijk te horen wie de hip pische bond voor ogen heeft. Anky van Grunsven liet nog wel weten, dat het NK dressuur als het aan haar ligt weer een apart evene ment wordt. De wedstrijd maakte voor het tweede jaar op rij deel uit van het Concours Hippique Eind hoven. De organisatie heeft een overeenkomst met de hippische bond voor drie jaar. „Eindhoven doet super zijn best om het goed te doen, maar het mooie aan de vorige locatie, Nijme gen, was toch dat daar het evene ment op zichzelf stond", zei Van Grunsven na afloop. „Het NK mag voor mij best in Eindhoven blij ven, maar dan los van de spring- wedstrijden. Nu is het hoogtepunt de derby op zondag. Dat had onze afsluitende kür moeten zijn." goed gaat, kan Hans-Peter Minder houd volgend jaar met twee paar den op Grand Prix-niveau starten. Zijn toppaard Exquis Escapado is na een lange blessure eindelijk weer fit. De viervoeter waarmee de Engesman Carl Hester interna tionale successen vierde had een peesblessure in het voorbeen en stond sinds februari vorig jaar op rust. In een Duits laboratorium zijn stamcellen uit zijn lichaam ge haald en na behandeling weer in gespoten op de beschadigde pees. Escapado lijkt daardoor eindelijk weer fit. „Ik heb Escapado meegenomen naar Eindhoven en vier dagen met hem getraind. Het ging heel goed. Ik denk dat ik komend weekeinde of het weekeinde daarop weer een wedstrijd.met hem ga rijden." Anky van Grunsven (midden) geniet, terwijl Imke Schellekens-Bartels de felicitaties van Alex van Silfhout in ontvangst neemt. foto Ruud Verhalle/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32