Bar^a boekt monsterzege op Atletico seizoen nog beetje glans PZC Maandag 21 mei 2007 27 Arjen Robben is elfde Nederlandse winnaar DEN HAAG/LONDEN - Arjen Robben schreef zaterdag met Chelsea voor het eerst de FA Cup op zijn naam. De vleugelaanvaller, die bij het be gin van de tweede helft inviel, is de elfde Nederlander in de histo rie van het belangrijkste Engelse bekertoernooi die als winnaar het veld afstapte. Khalid Boulahrouz kwam zaterdag niet in actie. De verdediger behoorde niet tot de se lectie van Chelsea. Arnold Mühren was in 1983 met Manchester United de eerste Ne derlandse winnaar. De middenvel der versloeg met zijn ploeg Brighton 8c Hove Albion. Nadat het eerste duel in 2-2 was geëin digd, bleek de replay heel wat een voudiger: 4-0. Marc Overmars was vijftien jaar la ter de tweede. Arsenal versloeg Ne wcastle United met 2-0, mede dankzij de openingstreffer van Overmars. In de jaren daarna volg den Jaap Stam (Manchester Uni ted, 1999), Ed de Goey, Mario Mel- chiot (beiden Chelsea, 2000), San- der Westerveld (Liverpool, 2001), Dennis Bergkamp (Arsenal, 2002, 2003, 2005), Ruud van Nistelrooij (Manchester United, 2004), Robin van Persie (Arsenal, 2005) en Jan Kromkamp (2006, Liverpool). Hargreaves naar Manchester United MÜNCHEN - Middenvelder Owen Hargreaves speelt komend seizoen voor Manchester United. Zijn hui dige club Bayern München heeft de transfer gisteren bevestigd. „Owen Hargreaves vertrekt. Dat is ook de wens van de speler. Alles klopt, ook financieel", zei voorzit ter Franz Beckenbauer voor de Duitse sportzender DSF. De Engelse international zou een vierjarig contract tekenen bij Man chester United. Met de transfer zou een bedrag van ongeveer 25 miljoen euro gemoeid zijn. De Engelse krant The Guardian be richtte gisteren dat het vertrek van Hargreaves bij Bayern de weg vrij maakt voor de komst van Arjen Robben, die al langere tijd met de Duitse club flirt. Levski Sofia opnieuw kampioen van Bulgarije SOFIA - Voetbalclub Levski Sofia is voor de 26e keer kampioen van Bulgarije. De titelverdediger won zaterdag met 5-3 de uitwedstrijd van Lokomotiv Sofia. Met nog één speelronde te gaan, is de voorsprong van vijf punten niet meer in te halen door de num mer twee CSKA Sofia. De kersverse kampioen verloor dit seizoen slechts één keer en heeft een indrukwekkend doelsaldo van 90 voor en 11 tegen. Westerveld en Almeria naar Primera Division MADRID - Doelman Sander Wester veld is zaterdag met zijn club Al meria gepromoveerd naar de Spaanse Primera Division. Een 3-1-zege op Ponferradina zorg de ervoor dat de club volgend sei zoen op het hoogste niveau speelt. Eerder promoveerden Valladolid en Real Murcia al. Ex-international Westerveld speel de eerder voor FC Twente, Vitesse, Liverpool, Real Sociedad, Mallor- ca, Portsmouth en Everton. Koploper Real Madrid flikt het 'm weer in de laatste minuut. door Henri van der Steen DEN HAAG - De competitie in Span je blijft razend spannend. Nog drie speeldagen zijn er te gaan en vier ploegen maken kans op het kampioenschap. Koplopers FC Bar celona en Real Madrid zijn de meest kansrijke gegadigden. Real dankte dat opnieuw aan een krank zinnige slotfase. Barcelona kwam in Madrid tegen Atlético op dubieuze wijze op voorsprong. Edmilson schopte Ma- niche uit de wedstrijd en met elf tegen tien profiteerde Barcelona di rect. Messi speelde Eto'o in buiten spelpositie aan, kreeg de bal met een terug, controleerde fenome naal en scoorde netjes: o-i. Enkele minuten later werd een lange pass van Thuram op Zambrotta door Atletico-doelman Pichu totaal ver keerd ingeschat. De Italiaan speel de de bal keurig, binnenkant links, over de ten onrechte uit zijn doel gekomen Pichu. En Eto'o scoorde een minuut later: 0-3 bij rust. Wed strijd gespeeld. FC Barcelona deed het met de drie grote mannen voorin (Ronaldin- ho, Eto'o, Messi) en de grote man nen middenin (Deco, Xavi), maar Atletico was agressief en goed, tot Barcelona wint in Madrid met 6-0 van Atletico, maar ziet koplo per Real in de slotfase alsnog drie punten pakken. Real Madrid blijft op doelsaldo koploper. uit het niets de Barcelonese goals vielen. De tweede helft was dus een formaliteit. Het werd 0-6. In de Madrileense regen gebeurde het in de slotfase van de eerste helft, bij de concurrent was het in de slotfase van de tweede helft feest. Robinho leek, statistisch ge zien, gisteravond uit bij Recreativo Huelva de belangrijkste man bij het sober voetballende Real Ma drid te worden. De jonge Brazili aan maakte de 0-1. Uiteraard was de perfecte voorzet van Beckham. Later leverde een overtreding op Robinho een strafschop op, die Ruud van Nistelrooij makkelijk be nutte: 0-2. Het was de 22e competi tiegoal van de topscorer, en zijn ze vende doelpunt in de laatste vijf wedstrijden. De slotfase was bloedstollend. Een kwartier voor tijd werd het 1-2, vijf minuten voor tijd 2-2 en Ma drid leek toch twee strafpunten te gaan boeken. Net als vorige week boog Real de zaken toch nog om. Zeven dagen geleden werd het te gen Espanyol 4-3, door een goal in de laatste seconden van Higuain. Gisteravond zat Higuain op de bank. Als invaller maakte hij op nieuw het verschil. In de blessure tijd pikte de jonge Argentijn de bal op en begon aan een lange ren. Pas laat werd Higuain aangevallen, maar de bal kwam, met geluk, bij de oude, nog mee opgerukte links back Roberto Carlos, die de gou den goal maakte: 2-3. Eerder op de avond had Sevilla de slotfase tegen Deportivo la Coruna aangegrepen om een achterstand weg te poet sen en alsnog te winnen: 1-2. Het beslissende moment van de FA Cupfinale. Didier Drogba is Edwin van der Sar (onder) te snel af en zorgt voor de enige treffer. foto Sang Tan/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29