Mokkend vertrek sublieme Sneijder FC Groningen mag CA /"lin flrppft Europa in na nieuwe 1 wm|# 3 zege op FC Utrecht 26 Maandag 21 mei 2007 pzc Karakteristieken Play-offs, eredivisie. Voorronde Champions Lea gue, eerste wedstrijd: AZ - Ajax 2-1 (1-1). 2. Cziom- mer 1-0, 12. Sneijder 1-1, 90. Arveladze 2-1Scheidsrechter:- Luinge. Gele kaart: De Zeeuw, Cziommer, Luirink (AZ), De Mul, Roger, Sneijder (Ajax). Aantal toeschouwers: 15.943. Uefa Cup, tweede wedstrijd: FC Groningen - FC Utrecht 2-1 (2-0). 4. Suarez 1 -0, 14. Le- vtsjenko 2-0 (strafschop), 79. Van Dijk 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Sankoh, Van de Laak, Hol la, Suarez (FC Groningen) Cor- nelisse (FC Utrecht). Aantal toe schouwers: 19.435. Eerste wed strijd: 2-0. FC Groningen ge plaatst voor toernooi om Uefa Cup. Kwalificatie intertoto, twee de ronde, tweede wedstrijd: NEC-Vitesse 0-2 (0-1). 29. Pryor 0-1, 78. Lazovic 0-2. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Snoyl (NEC), Janssen (Vitesse). Aantal toeschouwers: 8224. Eerste wedstrijd 0-1, Vitesse naar derde ronde kwalificatie Intertoto. Promotie/degradatie, derde ronde, eerste wedstrijd: RBC Roosendaal - Excelsior 1-1 (0-1). 6. Bruins 0-1,78. Du- plan 1-1. Scheidsrechter: Kui pers. Rode kaart (2x geel): 75. Vos (RBC Roosendaal). Gele kaart: De Lange, Diaz, Vos, De- lanoy (RBC Roosendaal), Zijm, Bandjar (Excelsior). Aantal toe schouwers: 3200. VVV Venlo - RKC Waalwijk 2-0(1-0). 44. Derksen 1-0 (strafschop), 88. Platvoet 2-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Ofrany (VW Venlo), Sek- tioui, Van Diemen, Van Haaren (RKC Waalwijk). Aantal toe schouwers: 5946. Excelsior laat zege liggen in Roosendaal ROOSENDAAL - Excelsior heeft giste ren bij RBC Roosendaal een kost bare zege laten liggen. De Rotter damse ploeg waande zich iets te vroeg veilig bij een voorsprong van ï-o. Met tien man, na een domme rode kaart voor routinier Henk Vos, kwamen de strijdlusti ge Brabanders in de slotfase alsnog op gelijke hoogte: 1-1. Bruins schoot al na zes minuten na een indrukwekkende solo hard in: o-i. Na de rode kaart voor Vos leek RBC verloren, maar Duplan maakte alsnog gelijk: 1-1. Daardoor is de strijd om een plaats in de ere divisie nog helemaal open. Degradatie dreigt voor RKC Waalwijk venlo - RKC Waalwijk moet vre zen voor de eerste divisie. De Waalwijkse eredivisieclub incas seerde gisteren bij VW Venlo een 2-o-nederlaag in de slotronde van de play-offs om promotie/degra datie. Donderdag is de return. Die moet RKC Waalwijk winnen om een derde en beslissende wedstrijd te forceren en op die manier het eredivisieschap alsnog veilig te stel len. Derksen zorgde voor rust uit een strafschop voor 1-0. RKC was in de tweede helft wel scherper, maar zag VW in de slotfase de wedstrijd beslissen. Invaller Plat voet maakte de 2-0. Vitesse schakelt rivaal NEC uit en houdt zicht op ticket voor intertoto. door onze sportredactie GRONINGEN - FC Groningen heeft zich gistermiddag ten koste van FC Utrecht geplaatst voor de Uefa Cup. Nadat de Groningers de heen wedstrijd al hadden gewonnen met 2-0, werd het ook in de Euro borg een overwinning voor het elf tal van Ron Jans: 2-1. FC Utrecht straalde geen moment uit dat het nog geloof had in een wonderbaarlijke ontsnapping en Luis Suarez zorgde al na vier minu ten voor Groningse vreugdetafere len. De Uruguyaan, die ook al bei de treffers in het eerste duel voor zijn rekening had genomen, kreeg alle ruimte om door te lopen rich ting het vijandelijke doel en haal de van twintig meter doeltreffend uit. Die 1-0 betekende dat FC Utrecht minimaal drie keer zou moeten scoren om alsnog te winnen. Maar FC Groningen bleef de betere par tij, met Suarez als uitblinker. Elke actie van de kleine spits bezorgde het verdedigingsduo Alje Schut/ Francis Dickoh handenvol werk. Flet was ook Suarez die er voor zorgde dat Evgeni Levtsjenko bin- Valencia bereidt bod van 15 miljoen voor. door Jop van Kempen ALKMAAR - Wellicht heeft Wesley Sneijder in Alkmaar zijn laatste wedstrijd gespeeld in het shirt van Ajax. De 22-jarige Ajacied kreeg te gen AZ zijn tweede gele kaart in de finale van de play-offs, waar door hij de return van volgende week mist. Valencia heeft een der de bod op de middenvelder in voorbereiding, van ongeveer vijf tien miljoen euro. Als de wedstrijd met AZ inder daad de afscheidswedstrijd van Sneijder was, vormde het een aar dige samenvatting van zijn perio de bij Ajax. Met een sublieme eer ste aanname en een grandioos af- nen het kwartier vanaf de penal tystip mocht aanleggen voor de 2-0. Storend werk van Bruno Silva bracht zijn landgenoot binnen het strafschopgebied in balbezit, waar na Dickoh Suarez tegen het gras werkte. Levtsjenko faalde niet. De tegentreffer van Gregoor van Dijk, eveneens uit een strafschop, deed uiteindelijk niet meer ter zake. FC Groningen gaat door de dubbe le zege voor het tweede opeenvol gende jaar Europa in. FC Utrecht moet zich nu via Vitesse proberen te plaatsen voor de intertoto. Vitesse plaatste zich net als vorig seizoen voor de derde en laatste ronde van de play-offs voor deelna me aan die intertoto. De Arnhem mers versloegen in Nijmegen ri vaal NEC met 2-0. Het eerste duel had Vitesse donderdag ook al met 1-0 gewonnen. Het duel tussen NEC en Vitesse was gisteren vrij snel van de span ning ontdaan. De thuisclub bleek in aanvallend opzicht onmachtig. Vitesse was bij de eerste kans na een klein half uur direct trefzeker. Prijor scoorde. Ook in de tweede helft had NEC een licht over wicht, maar strandden de aanval- spogingen voortijdig. Invaller Lazo vic, die wegens een blessure op de reservebank begon, besliste het duel twaalf minuten voor tijd: 0-2. standsschot maakte de kleine Utrechter na een kwartiertje de ge lijkmaker (1-1). In de slotminuten pakte hij een domme gele kaart op Demy de Zeeuw. Mokkend begaf hij zich na afloop naar de catacom ben; ook dat tekent Sneijder. In de beginfase toonde Sneijder het beste van zichzelf. Waar hij vo rige week tegen SC Heerenveen vanaf de linkerkant prachtig naar binnen sneed en een fantastische assist gaf op Klaas-Jan Huntelaar, daar rondde hij het deze keer zelf af Met een heerlijke versnelling zette hij Gretar Steinsson op het verkeerde been. Vervolgens schud de de Utrechter ook De Zeeuw af, waarop hij prachtig binnenschoot. „Sneijder is een speler van wereld klasse", oordeelde AZ-coach Louis van Gaal. Drogba schiet Chelsea in verlenging langs Manchester United. door Barry van der Hooft DEN HAAG/LONDEN - Met het bin nenhalen van de FA Cup gaf Chel sea zaterdag nog een beetje glans aan een overwegend teleurstellend seizoen. Na de uitschakeling in de Champions League en het missen van de landstitel, voelde de beker als een troostprijs. Want een top club die de afgelopen jaren honder den miljoenen heeft geïnvesteerd, streeft hogere doelen na. Dat doet zeker suikeroom Roman Abramovitsj, die na het laatste fluitsignaal een voorzichtige glim lach toonde. Vanuit zijn skybox zag de Rus matchwinnaar Didier Drogba meteen de catacomben in rennen. De Ivoriaanse spits ging in de gan gen van het fonkelnieuwe Wem bley op zoek naar zijn coach, die weer onnavolgbaar was. losé Mou- rinho bekende later dat hij zijn vrouw en kinderen was gaan bel len, omdat zij niet bij de finale aan wezig konden zijn. De Portugees had er een bittere verklaring voor. „De veiligheid van de stad Londen was in het ge ding", aldus Mourinho. Het was een cynische verwijzing naar een incident eerder in de week, waarbij zijn hond de hoofd rol speelde. De coach zou de regels hebben overtreden, toen hij zijn huisdier meenam naar het buiten land. Mourinho kreeg het aan de stok met wat agenten en werd gearres teerd. Zijn vrouw vertrok enkele dagen later met de hond naar Por tugal, de kinderen bleven achter bij de nanny. Het leidde voor even de aandacht af van de FA Cupfinale, waarin de twee sterkste ploegen van Enge land tegenover elkaar stonden. Manchester United troefde Chel sea dit seizoen af in de strijd om het kampioenschap en aasde daar om op de dubbel. Het duel kreeg nog een extra la ding, omdat het de eerste eind strijd in het nieuwe Wembley was. De afgelopen zes jaar werd uitgeweken naar Cardiff, maar nu was de FA Cup dan eindelijk weer thuis. Sneijder is echter ook een speler die zichzelf te vaak tekort doet door zijn opvliegendheid, zoals hij in de eindfase toonde. In blessure tijd zette hij een onbezonnen tack le in op De Zeeuw, waarvoor scheidsrechter Roelof Luinge te recht de gele kaart gaf Wesley Sneijder: 'Ik wil graag voor Valencia spelen' Het was na de gele kaart tegen SC Heerenveen Sneijders tweede prent in de play-offs, waardoor hij volgende week bij de return in de Arena moet toekijken. Zelf bestreed Sneijder die kaart overigens. „Het was een poging om de bal te spelen, niet om De -Bijna 90x100 toeschouwers maak-- ten zich op voor een zinderende fi nale, die echter uitdraaide op een slap en saai schouwspel. De door Mourinho gekozen tactiek had veel overeenkomsten met die van zijn opponent Sir Alex Ferguson. Beide ploegen verschenen met slechts één echte spits en een ver sterkt middenveld aan de aftrap. Het resulteerde in een onaantrek kelijk schaakspel, waarbij niet het creëren van kansen, maar het ont regelen van het spel van de tegen stander centraal stond. Mourinho gaf het duel na rust met het inbrengen van Arjen Robben wel een nieuwe impuls. De links buiten was dreigend, maar kreeg na twintig minuten een forse ke gel van Wes Brown. Met een nieu we blessure leek Robben voor de zoveelste keer dit seizoen af te moeten haken, maar de internatio nal beet op zijn tanden. Het beste was er echter wel af bij de Gronin ger, die in de verlenging weer naar de kant werd gehaald. Manchester United had kort daarvoor ver zuimd het duel via Ryan Giggs te beslissen. De finale leek daardoor doelpunt loos te eindigen; een strafschop- penreeks lonkte. De meest trefze kere speler van Chelsea stak daar vijf minuten voor tijd alsnog een stokje voor. Drogba speelde de bal in één keer door op Frank Lampard. Met een gevoelige kaats voltooide de Engels man een één-tweetje, waarmee de verdediging van United uit elkaar werd getrokken. Drogba tilde de bal met de punt van de schoen over Edwin van der Sar en bezorg de Chelsea met zijn 33e officiële doelpunt de tweede beker van dit seizoen. Na de League Cup kan nu ook de FA Cup de prijzenkast in. Als het aan Abramovitsj en Mourinho ligt, komt daar volgend jaar een meer aansprekende prijs bij. De landstitel won Mourinho met Chelsea al twee keer, de Cham pions League nog niet. De Portugees heeft al meerdere ke ren verklaard zijn contract in Lon den uit te willen dienen, ondanks de wat vertroebelde relatie met gel schieter Abramovitsj. Als Chelsea erin slaagt de belangrijkste Europe se beker te winnen, zullen de twee weer dikke vrienden zijn. Zeeuw te raken. Te snel gegeven, wat mij betreft. En nee, het was ook geen gele kaart uit frustratie, want ik zat goed in de wedstrijd." Sneijder zelf zei dat het 'zou kun nen' dat hij zijn laatste duel voor Ajax had gespeeld. „Ik wil graag voor Valencia spelen en het is nu aan de clubs om er samen uit te ko men. Ik heb zelf geen akkoord met Valencia bereikt, want ik houd me aan de regels die voorschrijven dat ik pas met Valencia om de tafel mag gaan zitten als de clubs eruit zijn." De Spanjaarden willen ver gaan om Sneijder over te nemen. Na twee gestrande pogingen om de transfer te bewerkstelligen, bereidt Valencia een derde bod voor. Het zou gaan om een bedrag van onge veer vijftien miljoen euro. Uitblinker Luis Suarez loopt juichend weg nadat hij FC Groningen op voor sprong heeft gezet tegen FC Utrecht. foto Dennis Beek/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28