Ajax en AZ slepen zich naar het einde 29 26 en 27 Maandag 21 mei 2007 Judoka Willeboordse is ook in Lissabon niet af te stoppen Tip? sport@pzc.nl Chelsea voorkomt dat Manchester United de dubbel pakt Shota Arveladze is zo blij als een kind na zijn winnende treffer tegen Ajax. De aanvoerder van AZ schoot zijn ploeg in de slotfase alsnog naar een 2-1-overwinning, waardoor de Alkmaarders nog zicht houden op een plek in de voorronde van de Champions League. foto Joop Boek/GPD Veel spelers doen maar wat in wedstrijd tussen twee vermoeide teams. door Dick Sintenie ALKMAAR - Het is alweer een tijdje geleden dat een wedstrijd tussen AZ en Ajax zo weinig tot de ver beelding sprak als de ontmoeting gisteren in Alkmaar. AZ sleepte kort voor tijd een overwinning uit het vuur (2-1) door een overigens fraaie treffer van ex-Ajacied Shota Arveladze. De trainers Louis van Gaal (AZ) en Henk ten Cate (Ajax) vonden die zege wel terecht. De thuisploeg bewoog zich immers het geestdrif- tigst naar voren en uiteindelijk stichtte AZ ook het meeste doelge- vaar. Toch had Ryan Babel het duel al veel eerder kunnen en moe ten beslissen, als hij zichzelf twee maal - een keer vóór en een keer na rust - had beloond met een tref fer. Zijn explosieve passeerbewe gingen waren te veel voor Kew Ja- liens en Ryan Donk, maar hij kreeg de bal niet langs doelman Boy Waterman. Het zag er lang naar uit dat ook het vierde treffen van dit seizoen tussen de nummers twee en drie van de competitie in een gelijkspel zou eindigen. In een kolderieke openingsfase brak Simon Cziom- mer de ban met een geslaagde doelpoging (tweede minuut), waarna Wesley Sneijder (twaalfde minuut) het evenwicht vlot her stelde. AZ en Ajax dreven elkaar in een half jaar tijd al driemaal tot het ui terste en haalden tactisch en tech nisch telkens het beste in elkaar naar boven. Daar was gisteren geen sprake van, mede door de af wezigheid van geschorste dan wel geblesseerde spelers. Illustratief was dat zowel AZ als Ajax slechts vijf in plaats van ze ven reservespelers op de bank had zitten. En de spelers die wél op het veld stonden, deden soms maar wat. Zo genoot Klaas-Jan Huntelaar de eerste helft een ongekende vrij heid. Overigens deed Huntelaar weinig met de speelruimte die Voor de vierde keer dit seizoen lijkt een wedstrijd tussen AZ en Ajax in een gelijkspel te eindi gen. Arveladze zorgt vlak voor tijd alsnog voor Alkmaarse zege. hem werd gegund. Ook vreemd: Donk en (na rust) invaller Gijs Lui- rink die bijna wandelend het hele speelveld konden oversteken zon der interventie van een Ajax-spe- ler. Nog vreemder: al die spelers die na een sprint of een stevig duel met een pijnlijk gezicht naar hun hamstrings of liezen grepen. AZ-Ajax leek zeker een uur lang nog het meest op vriendschappe lijk toernooivoetbal na een lang en slopend seizoen, maar dan in een hoger tempo en hier en daar gelar deerd met fraaie staaltjes indivi duele klasse. Het doelpunt van Sneijder was fenomenaal. De pass was van Perez en in één vloeiende beweging sneed Sneijder langs de spartelende back Grétar Steinsson. Waterman had geen schijn van kans op het ziedende schot van Sneijder. 'Wereldklasse', vonden verschillende spelers die op het veld stonden, en Ten Cate en Van Gaal sloten zich daarbij aan. Toch zorgde een onbezonnen ac tie van de middenvelder ervoor dat hij gisteren waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax heeft gespeeld. De middenvelder die aast op een buitenlands avontuur (Valencia) mist zondag de return omdat hij tegen AZ zijn tweede ge le kaart van de play-offs kreeg voorgehouden. Sneijder gleed in de slotfase Demy de Zeeuw bruusk onderuit. Het leek op frus tratie omdat AZ even daarvoor via Arveladze op een 2-1-voorsprong was gekomen. Een laat, maar toch wel verdiend doelpunt. pagina 26: Mokkend vertrek sublie me Sneijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27