Duur gas en licht wekt woede O 'Bod van 69 miljard op ABN Amro' 44 Dikkertje Dap mooiste versje van Annie De maan danst met Venus 21' HET WEER Bewolkt Schat in scheeps wrak is half miljard waard Crocs niet meer weg te slaan uit straatbeeld. Maandag 21 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 118 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Enegergiesector haalde volgens organisaties burger vel over de oren. DEN HAAG - Nederlanders betalen veel te veel voor hun stroom en gas en de Nederlandse Mededin gingsautoriteit (NMa) doet daar niets aan. Dat stellen de Consu mentenbond en de Vereniging voor Energie, Milieu en Water. De organisaties zijn het zo zat dat ze de 1\veede Kamer oproepen om snel een onderzoek in te stellen naar het gebrekkig toezicht door de NMa op de energiebedrijven. Ze krijgen daarbij steun van vak bond De Unie. Burgers en bedrijven hebben hon derden miljoenen euro's te veel be taald aan hun energiebedrijven, concludeerde de NMa onlangs. Te gelijkertijd besloot de toezichthou der dat de bedrijven dat geld niet hoeven terug te betalen aan hun klanten, maar in hun eigen zak mogen houden. Dit tot woede van de consumen tenorganisaties, die overigens nog bozer zijn omdat de NMa ook niet heeft duidelijk gemaakt hoe ze in de toekomst gaat voorkomen dat de tarieven te hoog blijven. Daar om willen zij een onafhankelijk onderzoek door de Algemene Re kenkamer. Voorzitter Jacques Teuwen van De Unie spreekt van 'falend toezicht' door de NMa. „Alleen al in de afge lopen twee jaar hebben de energie bedrijven meer dan 400 miljoen NHj De afgelopen twee jaar betaal- den bedrijven ruim 400 miljoen euro te veel aan energie, zegt voorzitter Jacques Teuwen van De Unie. euro te veel in hun zak gestoken. Dat kost de consument koop kracht, vergelijkbaar met 0,5 pro cent brutoloon. Ook betalen Ne derlandse bedrijven zo'n 20 pro cent meer voor hun stroom dan bedrijven in omringende landen. Dat zet duizenden banen op het spel in de industrie." Volgens het CBS is Nederland in derdaad een duur energieland. Al leen de Denen en Italianen zijn meer geld kwijt aan stroom en voor gas betalen slechts de Denen, Zweden en Duitsers meer dan wij. Een Nederlander is 65 cent kwijt voor een kubieke meter aardgas, een Belg ongeveer 45 cent. Energiebedrijf Delta verlaagt overi gens in navolging van Nuon en Es- sent de energieprijzen. Dat levert een huishouden met twee kinde ren gemiddeld een voordeel op van 73 euro per jaar. Per 1 juli verlaagt Delta de prijs voor levering van gas met 8% en die voor elektriciteit met 3,5%. Daarmee geeft Delta naar eigen zeggen het voordeel van de betere inkoopprijs op de internationale brandstoffenmarkt door aan zijn klanten. RIJSWIJK - Nederlanders vinden Dikkertje Dap het mooiste versje van Annie M.G. Schmidt. Bijna een op de vijf stemmers (18 pro cent) verkoos dit versje als mooi ste van de beroemde schrijfster. Het was een nek-aan-nekrace tus sen Dikkertje Dap en de nummer twee, het versje 'Ik ben lekker stout'. Tot afgelopen woensdag stond dit laatste liedje op de eerste plek, „maar toen stormde Dikker tje de trap op", aldus een woord voerster van Uitgeverij Querido, die de wedstrijd had georgani seerd. In totaal brachten 6000 mensen hun stem uit op een van de 347 versjes uit het boek Ziezo. Dikkertje Dap moet verplichte lesstof zijn op de basisschool reageer op www.pzc.nl uwBOHH Met de Zeeuw gaat het goed, met Zeeland gaat het slecht eens %M45% oneens 55% MIDDELBURG - 'Samenstand tussen de planeet Venus en de maan' wordt het hemelverschijnsel genoemd dat zaterdagavond te zien was, op deze foto boven de Dam in Middelburg. Een andere be naming is 'dans tussen de maan en planeten'. Links is de planeet Venus te zien, rechts de smal le maansikkel. Het onverlichte deel van de maan is ook zichtbaar. Dat komt door zonlicht dat weer kaatst via de aarde. De foto is genomen rond 22.00 uur vanaf de Beatrixbrug. „De samenstand tussen de planeet Venus en de maan is geen zeld zaam verschijnsel", zegt de maker van de foto. „Het is een fraai schouwspel." foto Rijk-Jan Koppejan/ volkssterrenwacht Philippus Lansbergen Antwerpen in trek bij cocaïnesmokkelaars ANTWERPEN - De haven van Ant werpen is de favoriete invoerplaats voor cocaïnesmokkelaars naar Eu ropa. Vrijwel alle grote scheepsla dingen met coke zijn bestemd voor Nederland. Dat staat in het International Narcotics Strategy Report van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Volgens het rapport is België na Nederland de grootste Xtc-leveran- cier voor de Amerikaanse markt. DEN HAAG - De krant The Obser ver heeft gisteren gemeld dat de drie banken Fortis, Royal Bank of Scotland en Banco Santander die azen op ABN Amro deze week een bod van 47 miljard pond (om gerekend 68,7 miljard euro) zullen uitbrengen. Het consortium heeft overigens nog tot en met komend weekein de de tijd om kenbaar te maken of het bod op de grootste bank van Nederland wordt doorgezet. De Britse krant Sunday Telegraph wist gisteren te melden dat de bank Barclays, die ABN Amro ook wil overnemen, vandaag alle beno digde documenten wil overleggen aan de financiële toezichthouders met details van het Britse bod. Als die toezichthouders instemmen kan Barclays half juli een definitief bod uitbrengen. Over de stappen die de bank Bar- Zeeland: 2 en 3, 13 t/m 19; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8 en 9; Cultuur: 20 Agenda: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47 clays vandaag wil ondernemen kon een woordvoerder van ABN Amro het afgelopen weekeinde geen uitspraken doen. „Maar het is duidelijk dat er iets te gebeuren staat. Om het tijdschema te halen dat ABN Amro en Barclays voor de overname hebben afgesproken, moeten uiterlijk woensdag stap pen gezet zijn. Dan kan de zoge noemde dertig dagen-periode be ginnen." Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 I I IK. 1 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1