Straatfestival laat veel mensen lachen BESTEVAER Dringen voor foto met topmodellen Theaterproductiehuis Zeelandia speelt f nds a Zeelandia is organisator van Lanting winnares van fotosalon PZC Maandag 21 mei 2007 1 9 Publiek staat rijen dik voor voorstellingen in straten van Ovezande. door Rob Paardekam ovezande - Even knepen ze hem in Ovezande. Er werd gisteren voor het begin van de middag im mers al regen voorspeld. Maar het bleef gelukkig nog een paar uur tjes droog, zodat de straten van het Bevelandse dorp weer druk werden bevolkt voor het jaarlijkse straatfestival. De artiesten verdienden dat ook, want het niveau was weer hoog. Zo kreeg Mario, die aan de Hoofd straat zijn kunsten vertoonde, de handen menigmaal op elkaar. De volledige naam van deze in het leer gestoken artiest: Mario, queen of the circus. En het moet gezegd: ondanks zijn wat stuntelige uiter lijk, heeft the Engelsman, die in het echt Clarke McFarlaine heet, heel wat in zijn mars. Natuurlijk moest ook iemand uit het publiek meedoen. Cora werd het 'slachtoffer', maar ze deed vol overgave mee en toonde boven dien aan geen angsthaas te zijn. Zo klom ze op de schouders van Ma rio, waarna die op een één-wiel- fiets stapte en rondjes ging rijden. Maar niet voordat hij enkele gerust stellende woorden had gesproken. „Maak je geen zorgen Cora", zei hij tegen de vrouw die op zijn schouders zat. „Het is nog maar één keer fout gegaan." Om daar meteen aan toe te voegen: „Ik doe het nu voor de tweede keer." Oh ja, Mario is een enorme Queen fan en dus werden alle acts bege leid door de muziek van zijn favo riete band. Toen hij met Cora op zijn schouders in het rond reed schalde 'I want to ride my bicycle' uit de luidsprekers. Muziek speelde ook een grote rol in de leuke act van 'De blote bad gast' op de kruising van de Bloe- menstraat en de Nieuwstraat. Op allerlei soorten muziek beleefde de bekroonde kleinkunstenaar Jeroen Bouwhuis een bijzondere badder- partij in een badkuip op een paal. De voorstelling Monkey Business van het Amerikaans/Finse duo Na- kupelle was ook leuk. De show ver haalde over de klunzige Italo die graag geld wil verdienen met zijn aapje. De vraag was: wil dat beest je wel dansen en op het orgel spe len? U kunt het antwoord raden. Om de slapstick-achtige voorstel ling werd veel gelachen. 'Het is nog maar één keer fout gegaan. Ik doe het nu voor de tweede keer' Er waren gisteren opvallend veel buitenlandse acts op het straatfesti val. Behalve het genoemde Naku- pelle en de Engelsman Clarke Mc Farlaine, vertoonde ook de Ier Ray Graham zijn kunsten in Overzan- de. Hij speelde diverse karakters, die in de gekste situaties terecht kwamen. Uit Canada was dans- en theatergroep Corpus aanwezig. Ze is in de loop der jaren bekend ge worden met voorstellingen vol sur realistische humor in combinatie met veel beweging en theatrale beelden. Veel aandacht was er ook voor de twee levensechte giraffen van Tea- tro Pavana, die door de straten lie pen. Leuk om te zien hoe sommi ge mensen al gauw net doen of het om echte dieren gaat. Kinde ren wilden de giraffen aaien en één man hield de dieren zelfs een biertje onder hun neus. Het werd vriendelijk afgeslagen. EEN KAMEROPERA OVER MICHIEL DE RUYTER TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND van 20 mei t/m 8 juli SPEELLOCATIES SCHOUWEN-DUIVELAND zo 20 en di 22 mei Brouwershaven (try-out) wo 23 mei Brouwershaven (première) di 26 juni Zierikzee ZEEUWS-VLAANDEREN za 26 mei Sas van Gent za 9 juni Groede di 19 juni Aardenburg wo 20 juni Clinge vr 29 juni Terneuzen DE BEVELANDEN di 29 en wo 30 mei Goes vr 8 juni Kapelle wo 13 juni Kwadendamme wo 27 juni 's Heer Arendskerke do 28 juni Kamperland za 30 juni Kruiningen WALCHEREN do 31 mei Veere vr 1 juni Middelburg do 5, vr 6, za 7 en zo 8 juli Vlissingen THOLEN di 12 juni Stavenisse do 21 juni Sint Philipsland info kaarten zie www.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g> ZtrUndN.iomcrfestlval vlissingen - Melita Lanting uit lid van Fotogroep Schouwen-Dui- Burgh-Haamstede heeft met een veland. De wisselbeker voor de foto van de Philipsdam bij nacht groep met de meeste punten gaat de eerste prijs gewonnen bij de dit keer naar 'de Draadontspan- achiste Zeeuwse fotosalon. Zij Js ner' uit Oost-Souburg. Winnaars Holland Next Top Model zijn even in Vlissingen. door Carla van de Merbel vlissingen - De drie jonge vrou wen die de modellenwedstrijd Hol land Next Top Model van televisie zender RTL5 hebben gewonnen, blijken razend populair bij meiden van rond de twaalf jaar. Zaterdag middag waren Kim uit Groningen (21 jaar en eerste bij de wedstrijd), Christa uit Apeldoorn (20, tweede plaats) en Sabrina uit Zeewolde (18, derde) afgereisd naar Vlissin gen om bij de Albert Heijn aan de Gildeweg op de foto te gaan met iedereen die dat wilde. Het is dringen bij de modellen en ze zijn maar een uur in Vlissingen. Een paar honderd mensen, veelal meiden van twaalf, willen met Kim, Christa en Sabrina op de fo to. De foto's worden gemaakt door het team van de sponsors die de activiteit hebben georganiseerd. Wie op de foto is geweest met de modellen, krijgt vrijwel meteen het kiekje mee. De modellen doen dit alleen van daag. Na Vlissingen gaan ze nog naar Heerlen en Utrecht. De orga nisatie let dan ook goed op de tijd. Rond 13.45 uur staan nog tiental len meiden gespannen te dringen bij liet hek. Gaat het nog lukken? Sabrina, Kim en Christa (vlnr). „Nog één minuut en dan is het ge beurd", zegt de organisator. Nog een paar meiden mogen door, de rest kijkt teleurgesteld toe. Een hé lé tijd wachten en het is toch niet gelukt. Ze maken dan maar zelf nog wat foto's met hun mobieltjes foto Lex de Meester of vragen om een handtekening. Zo'n 260 mensen zijn uiteindelijk met de modellen op de foto ge gaan. Zij vonden het ook 'heel erg leuk' in Vlissingen. Christa: „Het is hier echt een gekkenhuis. Er zijn zoveel fans; het is ongelooflijk." Toeschouwer Cora op de schouders van Mario, queen of the circus. foto's Willem Mieras Jeroen Bouwhuis, alias De blote badgast, trekt gekke bekken in zijn badkuip. Het aangeboden biertje wordt besnuffeld, maar vriendelijk afgeslagen. as?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19