Naar dit soort woningen blijft toch vraag Jacob moet bij Roggeveen blijven IK WOON HIER NMR MIJN ZIN Viei l/df&WHft Fietsen voor recreatief gebruik PZC Maandag 21 mei 2007 Ellen Contant wil niet weg uit haar woning aan de Schaepmanstraat in Vlissingen. foto Lex de Meester Vlissingse laat huis zien aan raadsleden en zegt: moet je dit slopen? door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Ellen Contant heeft afgelopen weekeinde negen raads leden over de vloer gehad. Haar flat in de Schaepmanstraat is één van de 576 huurwoningen in Vlis singen en Oost-Souburg die de ko mende jaren tegen de vlakte moe ten. Althans, volgens het Vlissing se college en woningcorporatie l'Escaut. Nergens voor nodig, vindt Contant, en om te laten zien waarom had ze het afgelopen weekeinde alle 29 Vlissingse raads leden uitgenodigd. „Ik heb er een hekel aan als mensen moeten be slissen vanaf een papier. En ik kan wel zeggen dat mijn flat niet toe is aan sloop, maar het is beter als ik dat laat zien. Hopelijk stemt de meerderheid van de raad 31 mei te gen het sloopplan." Contant is te vreden over de komst van negen van de 29 raadsleden. „Zeker om dat dit hemelvaartsweekend toch ook veel mensen weg waren." Eén van de raadsleden die zater dag kwam kijken, was Marin de Zwarte van het CDA. Contant liet hem graag haar woning zien. De flat aan de Schaepmanstraat is ge bouwd in 1966 en begin jaren ne gentig nog gerenoveerd. De kozij nen zijn toen vernieuwd en er is dubbel glas geplaatst. Contant woont hier sinds 2003. Vlak voor dat ze erin kwam, is de badkamer nog opgeknapt. Contant woont op de vierde en bovenste verdieping. Vanuit haar woonkamer en vanaf het balkon zie je in de verte de schepen varen op de Westerschel- de. Oké, er is geen lift, maar dat vindt Contant niet erg. Ze snapt l'Escaut best als die zegt dat er naar de toekomst gekeken moet worden en dat er dan vanwege de vergrijzing meer woningen met lif ten nodig zijn. „Maar naar dit soort woningen blijft toch ook vraag. In de plannen wordt niet ge keken naar jongeren. Er gaan heel veel sociale huurwoningen weg en wat er terugkomt is bestemd voor ouderen. Daar hoor ik nog lang niet bij." De flat van Contant heeft verder drie slaapkamers en een kleine keuken. Het is niet groot, maar zeer geschikt voor mensen die al leen wonen. Raadslid De Zwarte fWI Ellen Contant wil laten zien dat haar flatwoning niet toe is aan sloop en hoopt dat de Vlissingse raad op 31 mei tegen het sloop plan stemt. vraagt zich dan ook hardop af of je inderdaad niet met de sloop van dit soort woningen groepen als jongeren de stad uitjaagt. „Er wordt straks wel heel veel nieuw gebouwd, maar voor wie? Niet voor deze groep huurders. Zijn er straks wel voldoende woningen voor iedere doelgroep?" De Zwarte is er na zijn bezoek aan de woning van Contant niet van overtuigd dat deze flat nu gesloopt moet worden. „Ik zal niet zeggen dat het hele plan niet goed is. Er zijn elders wel woningen die best aan sloop toe zijn. Maar deze wo ningen zijn nog goed en er is vraag naar." Cliëntenraad is tegen verplaatsing beeld van Jacob Roggeveen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Nadat de bewoners van het Jacob Roggeveenhuis al zijn vertrokken, gaat nu ook het beeld 'De kop van Jacob Rogge veen' weg. Zorgstroom verhuist het beeld, in navolging van de be woners van de verpleegafdeling, naar zorgcentrum Buitenrust in de wijk Dauwendaele. Tot onvrede van de cliëntenraad van zorgcentrum Jacob Roggeveen aan de Koudekerkseweg, zegt voor zitter T. de Reij. Als het beeld wordt verplaatst, is de kans op be schadiging erg groot, vreest de cliëntenraad. „Er zitten nu al scheuren in het beeld en in de sok kel. We moeten er dus vooral niet mee gaan sollen", waarschuwt De Reij. Wat de cliëntenraad betreft, blijft het beeld gewoon staan waar het al jarenlang staat: voor het Jacob Roggeveenhuis aan de Noordsin gel. Het kan best onder de hoede gebracht worden van de Roosevelt Academy, vindt de raad. „Het com plex houdt immers namelijk de zelfde naam, ook nu er studenten wonen", verklaart De Reij die voorkeur. Of, oppert zij, laat het tij delijk staan en verhuis het later naar de vervangende nieuwbouw voor het zorgcentrum Roggeveen. Waar dat dan ook is, want een lo catie is nog niet bekend. „En als het beeld toch nu al moet verhui zen, dan nog liever naar het huidi ge Roggeveenterrein aan de Koude kerkseweg. Dat is dan de derde op tie", stelt De Reij. Het beeld laten staan bij het oude Roggeveenhuis is echter niet over wogen, reageert P. de Boevere, lid van de Raad van Bestuur van Zorg stroom. „Het beeld is van de stich ting waartoe het Roggeveenhuis behoorde, voordat het bij Zorg stroom kwam. Dat was de huma nistische stichting Jacob Rogge veen. Bij die stichting hoorde toen Wl Het beeld van Jacob Roggeveen verhuist deze week van de Noordsingel naar zorgcentrum Buitenrust. Het wordt vrijdag 25 mei op de nieuwe plek onthuld. ook het verzorgingshuis Buiten rust. Bovendien wonen de men sen uit de verpleegafdeling van het Roggeveenhuis nu in Buitenrust", legt De Boevere uit. De stichting Vrienden van Rogge veen heeft overigens met de ver plaatsing ingestemd, merkt De Boevere op. In die stichting zat ook een lid van de cliëntenraad. De Reij vindt echter niet dat daar mee de cliëntenraad om een me ning is gevraagd. Het beeld van Jacob Roggeveen wordt in de loop van deze week verplaatst. De onthulling bij Bui tenrust vindt plaats op vrijdag 25 mei. De Boevere weet niet waar het precies komt te staan. Degene die dat wel weet, was niet bereik baar voor een toelichting. www.pietvoskamp.nl MIDDELBURG - BREEWEG 17 Tel. 0118-613187

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15