Zeeland PZC Korting op leerlingenvervoer Thomashuis officieel geopend WALCHEREN 19 13 20 m Politie: controle op hardrijders Emigreren Straatartiesten brengen publiek aan het lachen Maandag 21 mei 2007 Schilderen in het voetspoor van Mondriaan Tip? redwalch@pzc.nl Gemeente Middelburg komt grote gezinnen tegemoet in kosten. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil ouders met grote ge zinnen tegemoet komen in hun ei gen bijdrage voor leerlingenver voer. Ouders hoeven dan voortaan maar voor maximaal twee kinde ren bij te dragen in de kosten van vervoer van huis naar school in Middelburg en terug. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft dit besloten. Ouders van kinderen die gebruik maken van het leerlingenvervoer en die een inkomen hebben van meer dan 21.600 euro betalen nu per kind een bijdrage aan de ge meente van 393 euro per jaar. Aan leiding om hierbij een maximum te stellen, is dat de eigen bijdrage voor sommige ouders van leerlin gen van de reformatorische Petrus Immensschool in iCïïddelburg hoog uitvalt, omdat zij meer dan twee kinderen op de school heb ben. Volgens de gemeente gaat het dit schooljaar om zeven gezinnen waarbij dan voor acht kinderen niet betaald hoeft te worden. Hier mee loopt de gemeente 3.144 euro mis aan eigen bijdragen. In totaal betaalt de gemeente dit jaar ruim 400.000 euro aan het leerlingen vervoer. De tegemoetkoming moet gaan gelden voor ouders van kinderen op alle scholen in de gemeente. Als het inkomen van de ouders bo ven de 40.550 euro komt, moeten Ouders hoeven voortaan maar voor maximaal twee kinderen bij te dragen in de kosten van ver voer van huis naar school in Mid delburg en terug. ze wel voor alle kinderen betalen. Veere, Borsele, Terneuzen en Sluis hebben al een maximum ingesteld voor ouders van meer dan twee kinderen die gebruik maken van het leerlingenvervoer. Het college heeft tot de wijziging besloten, omdat ze vindt dat ouders onder alle omstandighe den een vrije schoolkeus moeten hebben voor hun kinderen. Daar bij moet voorkomen worden dat er financiële beperkingen zijn, al dus het college. Wethouder A. de Vries (PvdA) is het niet eens met het besluit van zijn collegawethouders om grote gezinnen tegemoet te komen. „Ik ben voor scheiding van kerk en staat. Die mensen kiezen zelf voor een school die niet in hun buurt is. Ik vind niet dat de overheid daarvoor hoeft te zorgen. Mensen hebben de vrijheid om zon school te kiezen. Dat moeten ze dan zelf betalen of ze moeten bin nen hun eigen groep iets organise ren." Het besluit van het Middelburgse college om ouders van grote gezin nen tegemoet te komen in hun ei gen bijdrage voor leerlingenver voer wordt nog voorgelegd aan de gemeenteraad. VROUWENPOLDER - Eric Jonkman beeldhouwt in tien minuten tijd met zijn kettingzaag een sculp tuur uit een stuk boomstam. Jonkman en zijn twee collega's vermaakten met hun houthakkers- roadshow zaterdagmiddag de bezoekers van de derde en laatste Vrouwenpolderse dagen. De ge- voor waren ze 'gewoon' houthakker. Jonkman: zaagde sculpturen werden voor 50 euro per stuk „Het is begonnen omdat we met slecht weer niks verkocht. konden doen in het bos. In het schuurtje van de De mannen uit het Overijsselse Raalte treden boswachter gingen we dan wat zitten prutsen sinds acht jaar op in binnen- en buitenland. Daar- met kettingzagen." foto Lex de Meester EXECUTIEVERKOOP Op woensdag 23 mei 2007 om 9.00 uur in de voormiddag zullen aan het adres Westerzicht 659 te VLISSIN- GEN ten laste van J.D. Lawrence in het openbaar worden verkocht meubi laire en andere goederen, waaronder: een laptop, pc inclusief toebehoren en monitor, videorecorder, Playstation 1 2, Witgoed, 2 TV's. De verkoop geschiedt bij opbod en tegen contante betaling. Het is mogelijk dat de verkoop niet doorgaat. U kunt hierover vanaf heden telefonisch contact opnemen met onderstaand telefoonnummer. PVU Gerechtsdeurwaarders Stationsplein 21 4872 XL Etten-Leur (076-5036776) Kleinschalige opvang voor gehandicapten in villa is een succes. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar heeft zaterdag het Thomashuis in villa Veldzigt in Middelburg geopend. Het Thomas huis is een kleinschalige woon vorm voor verstandelijk gehandi capten. Het Thomashuis in Middelburg is een initiatief van Hans en Marjo lein Rademaker. Samen met twee medewerkers zorgen ze voor zes bewoners. In juli komt er nog één bij en daarna is nog plaats voor één bewoner. Hans en Marjolein wonen zelf ook in de villa. Het Thomashuis in Middelburg is al bewoond sinds augustus. Vol gens Marjolein Rademaker gaat het 'supergoed'. „Het was natuur lijk heel spannend toen we begon nen. Ie werft cliënten en dan is het toch afwachten hoe het gaat. Maar het is een heel hechte groep gewor den, ondanks de verschillen in leef tijd en niveaus. Wij zijn geen ouders van de bewoners, maar we leven hier wel als een groot gezin." Het huis in Middelburg is het eer ste Thomashuis in Zeeland. In de rest van Nederland zijn inmiddels zo'n veertig Thomashuizen. Lande lijk initiatiefnemer van deze woon vorm is Hans van Putten. De hui zen zijn ook vernoemd naar zijn - inmiddels overleden - zoon. Van Putten zei tijdens de opening in Middelburg te streven naar zo'n honderd Thomashuizen in Neder land. door Rob Paardekam WISSENKERKE - De politie gaat het komende jaar veelvuldig snelheids controles houden in verschillende straten binnen de bebouwde kom van dorpen op Noord-Beveland. Het gaat om straten waar dertig ki lometer per uur de maximumsnel heid is. In Noord-Beveland wordt veel geklaagd dat automobilisten zich daar niet aan houden en re cente metingen van de politie be vestigen dat. Bijna de helft van de mensen rijdt in 30-kilometergebie- den op Noord-Beveland tussen de dertig en veertig kilometer per uur, terwijl een kwart tussen de 41 en 50 zit. Vijf tot zes procent rijdt harder dan vijftig en drie tot vier procent overschrijdt zelfs de zestig. „Alles bij elkaar houdt zo'n tachtig procent van de automobilisten zich dus niet aan de snelheid. Dat is erg veel", vindt W. Wijnholds van de politie. Hij leidt het project dat er voor moet zorgen dat in de Noord-Bevelandse dorpen straks twintig procent minder hard gere den wordt. Het veiligheidsgevoel van de mensen moet daarmee toe nemen. De straten waar vanaf juni extra vaak controles gehouden worden zijn de Noordlangeweg in Kats, de Hoofdstraat in Kortgene, de Dorps weg in Wissenkerke en de Have- laarstraat en de Colijnsplaatseweg in Colijnsplaat. Tip? redactie@pzc.nl De ouders van de vierjarige Tim emigreren binnenkort naar Ame rika. En Tim gaat uiteraard mee. Om hem wat voor te bereiden, krijgt Tim Engelse les van zijn vader. Het kereltje leert spelen derwijs en met veel plezier. Een paar weken voor vertrek vraagt zijn vader aan Tim: „Als je nou straks naar school gaat in Beavercreek en de juffrouw vraagt: Hoe heet jij jongetje? Wat zeg jij dan?" De vierjarige is even stil en antwoordt dan: „Dat kan niet, de juffrouw praat geen Nederlands."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13