Buitenland AIRCO-GARAGE.WL BOSCH Ouders zoeken vermiste Maddie in heel Europa lo«Mies! Italië: wellicht verband buskaping en terreur Hart Hongaarse stad decor van recordpoging FLN blijft grootste partij in Algerije Glashandel MELIESTE ontdek het design van hardglazen deuren Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl Technologie voor het leven 8 Zaterdag 19 mei 2007 PZC SZOMBATHELY - In de stad Szombathely, in het westen van Hongarije dansen 316 scholieren op synchrone wijze. Ze deden dat gisteren op het grote plein in het centrum van de stad, die een Romeins verleden kent. Jonge dansers in 50 Euro pese steden dansten gisteren van zonsop- tot zonsondergang in een poging terecht te komen in het Guinnes Book of Records. foto Laszlo Czika/EPA Grote bedrijven steunen ongekende publiciteitscampagne. door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - Gerry en Kate McCann, de ouders van de ontvoerde Made leine McCann gaan hun zoektocht uitbreiden naar de rest van Euro pa. Posters met een portret van het vierjarige Britse meisje zullen in tal van landen opduiken. „Als Madeleine niet meer in Portugal is, willen we er zeker van zijn dat mensen in heel Europa weten hoe ze eruit ziet", aldus familielid Mi chael Wright. Een fonds is opgezet om donaties te ontvangen die de uitgebreide zoektocht mogelijk maken. Van particulieren die meeleven met de familie tot multinationals die be gaan zijn met de ontvoeringszaak, allen worden opgeroepen geld te storten. De website van het fonds www.findmadeleine.com behaalde al meer dan vijftig miljoen hits. Grote bedrijven als BP, Shell, Texa co, McDonalds en de Franse super marktketen Carrefour hebben hun medewerking toegezegd aan de on gekende publiciteitscampagne, on der meer door posters van Made leine in al hun filialen op te han gen. Telefoongiganten Vodafone, O2 en het Spaanse Telefonica heb ben sms-berichten aan hun klan- De familie van het in Portugal ontvoerde vierjarige meisje Ma deleine McCann gaan de opspo ringsposters internationaal ver spreiden. ten gezonden waarin ze aandacht op de ontvoeringszaak vestigen. Luchtvaartmaatschappijen British Airways en BAA hangen posters op alle Britse vlieghavens. Via e-mail gaan diverse oproepen als kettingbrieven rond. 'Maddie', de bijnaam van het ontvoerde meisje, was drie jaar oud toen ze op 3 mei werd ontvoerd uit een Portugees vakantieoord in Praia da Luz. Vori ge week zaterdag werd ze vier. De politie in Portugal heeft nog geen arrestaties kunnen verrich ten. ALGIERS - De Algerijnse regerings partij FLN, die sinds de onafhanke lijkheid in 1962 de politiek in Alge rije domineert, is ondanks een ver lies van 67 zetels de grootste partij gebleven bij de parlementsverkie zingen van donderdag. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Zaken gisteren bekend. Het FLN (Nationaal Bevrijdings front, voortgekomen uit de Alge rijnse onafhankelijkheidsstrijd) be haalde 136 van de 389 parlements zetels. Twee met het FLN verbon den partijen boekten winst. De op komst bij de verkiezingen was met 36,5 procent bedroevend laag. Dat was echter alom verwacht, na een lusteloze campagne waarin de pro blemen die de Algerijnen bezig houden nauwelijks aan de orde kwamen. Weinig gewone Algerij nen profiteren van de olie- en gas- rijkdommen van hun land. De werkloosheid bedraagt naar schat ting 25 procent en er heerst een groot tekort aan huisvesting. Aan de organisatie lag het niet. Vo rige week zaterdag konden de 1,7 miljoen in het buitenland wonen de Algerijnen hun stem al uitbren gen en maandag trokken mobiele stembureaus de woestijnregio's in. Rond de hoofdstad Algiers en in vier steden die gelden als trefpunt voor moslimextremisten waren ruim vijftienduizend man politie en ordetroepen ingezet. Je vindt de auto die je zoekt Hardglazen deuren zijn mooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig in combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvloer of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardglazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! Livingstoneweg 20, Goes, Te!.: 0113 - 227 854 Openingstijden showroom: ma t/m vrij van 8.00 tot 17.30 of op afspraak. www.meliesteglas.nl Motief van kapers na dagen onderzoek nog steeds niet bekend. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - De Italiaanse regering houdt er rekening mee dat de drie Albanezen die woensdag een bus kaapten in Noord-Italië, terroris tische plannen hadden. Hoewel de onderzoekers zeggen geen enkel bewijs hiervoor te hebben, kun nen ook zij niet verklaren waarom het drietal met wapens en benzine bommen is ingestapt en besloot tot een kaping, een drieste rit en het in brand steken van de bus. Italië is van slag door het incident, ook omdat er na vier dagen van onderzoek nog steeds geen plausi bel motief is ontdekt. Vast staat dat de drie, in leeftijd variërend van 19 tot 27 jaar, cocaïne hadden gebruikt. De oudste, omschreven als een modelwerknemer en in het bezit van een verblijfsvergun ning, had net zijn baan verloren en ook de andere twee hadden geldproblemen. Maar geld leek niet hun doel. Het enige dat de vijf tien passagiers werd afgenomen, waren hun mobiele telefoons. Nadat een blokkade was geramd en de bus was vastgelopen in een doodlopende weg, staken de ka pers de bus in brand. De drie heb ben geprobeerd met vier passa giers als schild te ontkomen, maar zijn na een schotenwisseling kort na elkaar ingerekend. Het incident heeft in Italië grote ophef veroorzaakt en de discussie over criminaliteit en immigranten verder verscherpt. Hoewel Italië nog steeds een relatief veilig land is, neemt het gevoel van onzeker heid en onveiligheid sterk toe, met name in de grote steden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8