Vijfentwintig jaar reptielenzoo Iguana m fiiii Luamiku/ui Herbouw wagenschuur in Terhofstede mag niet Borden Sluis op verkeerde plek Teleurstelling over bouwplan Autohuis Terneuzen kocht voor u in: 10x Skoda Fabia combi 1.4 59KW 16V Spirit Plus Autohuis Terneuzen B.V. de Jonge Hoek van Dijke zpzc Zaterdag 19 mei 2007 3 3 Naast exposeren vangt Vlissings reptielenzoo ook dieren op. door Miriam van den Broek vlissingen - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen bestaat vandaag pre cies vijfentwintig jaar. Beheerder Ad Bom wist bij de opening in 1982 al dat Iguana in een behoefte zou voorzien. „Ik vertelde de wet houder, dat we binnen tien, vijf tien jaar gegroeid zouden zijn naar een vloeroppervlakte van 2500 vierkante meter. Inmiddels beslaat het museum 4000 vierkante me ter." Naast het tentoonstellen van slan gen, spinnen, hagedissen, schild padden en krokodillen, is Iguana ook aangewezen als opvangplaats voor gesmokkelde en in beslag ge nomen reptielen. Bom probeert die dieren, als ze weer op krachten zijn, terug te plaatsen in het land van herkomst. Daar gaat vaak een langdurig en moeizaam traject aan vooraf als het al lukt. „We moeten van het Nederlandse ministerie een uitvoervergunning krijgen. Die krijgen we pas als we van het land waar het dier naartoe gaat, een invoervergunning krij gen. En dat is vaak een groot pro bleem. Zodra zo'n land een invoer vergunning verstrekt, geven ze in feite toe dat er dieren vanuit hun land gesmokkeld zijn en dat zij dus onvoldoende daarop gecontro leerd hebben. Jaren geleden weiger de Kenia daarom vijfhonderd schildpadden terug te nemen. Om dat die dieren ook voorkomen in buurland Tanzania, hebben we ge probeerd ze daarheen te brengen. Tanzania wilde daaraan meewer- |T1 Beheerder Ad Bom vangt ge- smokkelde en in beslag geno men reptielen op. En plaatst die, als ze weer op krachten zijn, te rug in het land van herkomst. ken. Maar toen kwam Kenia in op stand omdat Tanzania er met hun schildpadden vandoor zou gaan. Op dat soort problemen stuiten wij dus regelmatig." Sinds een jaar of zeven loopt het aantal in beslag genomen dieren sterk terug. „Dat is verontrustend omdat er niet minder gesmokkeld wordt. Maar het ministerie van Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft de prioriteiten op andere ge bieden liggen. Voor ons is dat heel lastig omdat we wel altijd beschik baar moeten zijn om dieren op te vangen." Wie meer over Iguana wil weten of er gewoon eens wil kijken, kan nog tot juni met korting naar bin nen, wegens het vijfentwintig ja rig jubileum. Alleen vandaag krijgen bezoekers een gratis consumptie, mogen kin deren grabbelen en vertellen gid sen tal van wetenswaardigheden over de dieren. sluis - Een aantal van de deze week geïntroduceerde nieuwe uni forme welkomst- en informatiebor den in West-Zeeuws-Vlaanderen staat nog niet op de juiste plek. De 'foutgeparkeerde' bruine borden horen eigenlijk naar Frans voor beeld langs invalswegen te staan maar de gemeente Sluis heeft geen toestemming van de provincie. De provincie wil geen reclame-ui- tingen in de polder. „Mooie bor den, maar ze staan niet overal waar ze horen te staan. Ze moeten op de doorgaande wegen staan, zo dat de passant tijdig informatie krijgt over een dorp", zegt J. Pro voost (WD). De gemeente hoopt dat de provincie tot inkeer komt. Sluis voelt zich gesterkt door de wens van minister Eurlings die lan delijk een soortgelijk systeem als in Frankrijk wil invoeren. „Met van die mooie borden waar de sfeer van af spat." De gemeente Sluis heeft per bord 150 euro meebetaald. Bij elke kern staan meerdere exemplaren. Schaapscheerdersfeest op kinderboerderij terneuzen - Op de kinderboerde rij van Tragel aan de Evertsenlaan in Terneuzen is het zaterdag 2 juni schaapscheerdersfeest. Op de dag besteding voor verstandelijk gehan dicapten worden die dag uiteraard schapen geschoren. Ook is de ver werking van wol te zien: zo is er een demonstratie spinnen. Kinde ren kunnen ritjes maken op een pony of met de huifkar. Het feest duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Tuinen bewonderen tijdens pinksterdagen koewacht - In Oost-Zeeuws- Vlaanderen zijn aankomende pink sterdagen en zondag 24 juni zes tuinen te bezoeken. Bij sommige tuinen zijn zelf gekweekte plantjes te koop. De tuinen liggen in de Emmapolder, Koewacht, Hulst, ;Graauw en Zuiddorpe. Voor meer info over de open tuinda gen, kijk op www.tuingasten.nl Kunstenaars gezocht voor Kunstgalerie Hulst HULST - Ook voor de vijfde editie van de Kunstgalerie in Hulst heb ben precies veertig ondernemers uit de Hulster binnenstad een stuk je van hun etalage beschikbaar ge steld om kunst te exposeren. De organisatie van de Kunstgalerie is nu opzoek naar kunstenaars, uit de hele gemeente Hulst. Ook poë zie is dit jaar welkom. Aanmelden en meer info vja bezoekersmanagement@hulstnet.nl Stadsraad Axel houdt openbare vergadering axel - De Stadsraad van Axel houdt donderdag om 20.00 uur in De Halle een openbare vergade ring. Zoals gebruikelijk kunnen Axelaars vragen stellen aan verte genwoordigers van gemeente en politie. Ook komt de langetermijn- visie aan bod waarin duidelijkheid wordt geschept over het beleid van de Stadsraad en de communi catie met de gemeente. Provincie Zeeland houdt vast aan omgevingsplan. door Frank van Cooten TERHOFSTEDE - Het lukt Anne Cam- bier uit het Belgische Kortrijk nog niet een wagenschuur uit IJzendij- ke te herbouwen bij haar gerestau reerde boerderij Terhofstede. De gemeenteraad van Sluis wil best meewerken maar de provin cie Zeeland houdt vast aan haar omgevingsplan. Een wagenschuur wordt als verstening van het bui tengebied gezien en dat wil de pro vincie niet hebben. De provincie vindt ook dat er al genoeg wagen schuren in Zeeland zijn. Cambier vraagt de steun van de Sluise gemeenteraad om het pro vinciale standpunt aan te vechten. Zij vindt 22 wagenschuren in een gemeente met zeventien dorpen bitter weinig. „En er is geen los staand wagenhuis te bespeuren rond Retranchement, Cadzand en Zuidzande." Cambier plaatst vraag tekens bij 'verstening van het bui tengebied' als argument om de her bouw af te wijzen. Er wordt im mers wel een bestemmingsplanwij ziging begonnen voor de bouw van 35 villa's en een hotel bij golf club De Brugse Vaart in Oostburg. Daarnaast past de schuur volgens haar heel goed bij de gerenoveerde Zeeuwse boerderij waar ook nog eens een drukke recreatieve fiets route vanuit België langs loopt. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis wil haar verzoek afwij zen, omdat de provincie nooit toe stemming zal geven. Een groot aantal politieke partijen, waaron der PvdA, Helder Zeeuws, D&.T en Gemeentebelangen, zien juist wel meerwaarde in de wagen schuur in Terhofstede. Wethouder: Plaats voor tachtig woningen bij Coensdike en Haven. AARDENBURC - Concrete plannen zijn er nog niet, maar in Aarden burg is ruimte voor tachtig nieuwe huizen. „Het is niet zo negatief als het lijkt", zegt wethouder C. Bo- lijn van de gemeente Sluis. Onder nemend Aardenburg is teleurge steld over het woningbouwpro gramma, waarin geen concrete bouwplannen staan. Bolijn vindt echter de planning- lijst belangrijker. Op deze lijst staat een groot aantal nieuwe huizen, bij Coensdike en aan de Haven. De gemeente heeft zelf echter geen grondpositie in Aardenburg en is dus afhankelijk van project ontwikkelaars. Zo is er interesse voor herontwikkeling van de oude textielfabriek. „Als de eigenaar de ontwikkelaar op ons dak stuurt, moeten we onderhandelen." simply clever Opties: Chroompakket, Centrale vergrendeling met AB, boordcomputer, halfautomatische airco, Maxidot-display, dakrailing, mistlampen, hoogte verstelbare stoelen, radiovoorbereiding, zij-airbags, deel leerpakket Uw INKOOPVOORDEEL: 3.545,- Prijs: vanaf €47^ST5^ Nu: €14.270,- Nog beperkt leverbaar OP OP Ook in hatchback uitvoering \^Mr. F. J. Haarmanweg 6, 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00, verkoop@autohuis-terneuzen.nl, www.autohuis-terneuzen.nl GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, tel: 0118-551623 of kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl Genieten van eikaars gezelschap modern living easy living VANDAAG START DE WEEK VAN HET TAFELEN De eettafel is steeds meer de plek waar iedereen bijpraat en geniet van eikaars aanwezigheid. Wij luisteren graag naar u om u dé perfecte eettafel en stoelen te laten ontdekken! Flo's Wijnen Delicatessen verzorgd vandaag het extra genieten. Laat u verrassen! Tel. 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79