Zeeland PZCI Vertraging bouw De Burght dreigt ZEEUWS-VLAANDEREN 33 29 42 en 43 Nachtelijke relletjes in Axel Mop Voetbalclub Graauw sluit seizoen af met Boomwaifeesten to barfz optiek Terneuzen pakt wangedrag aan Zeeuws -Vlaanderen VpjEJC 19 t/m 27 mei Reptielenzoo Iguana viert verjaardag Zaterdag 19 mei 2007 Studenten zoeken antwoorden in Spitsbergen Tip? redtern@pzc.nl Mogelijk historisch waardevolle vondsten onder verzorgingshuis. door Frank van Cooten OOSTBURC - De nieuwbouw van verzorgingscentrum De Burght in Oostburg loopt mogelijk aanzienlij ke vertraging op. De kans is namelijk groot dat on der het verzorgingshuis de 'echte' burcht wordt aangetroffen. Om dit stukje Oostburgse historie in kaart te brengen en mogelijk te bewaren is archeologisch onder zoek nodig. En hoe lang dat duurt, daar weten ze in Hulst alles van af Bouwprojecten in Hulster binnen stad lagen tijden stil in verband met het noodzakelijke en tegen woordig wettelijk verplichte ar cheologische onderzoek. In Oostburg dreigt nu hetzelfde te gebeuren. Vooruitlopend op de sloop van het oude verzorgingscentrum zijn de bewoners inmiddels verhuisd naar Ter Schelde in Breskens. Dit verzorgingshuis stond leeg sinds de opening van Hooge Platen in het vissersdorp. Om de bewoners van Oostburg snel te laten wennen aan hun tijde lijke nieuwe woonomgeving in Breskens is Ter Schelde nu omge doopt in De Burght. Wethouder C. Bolijn (volkshuis vesting en archeologie) van de ge meente Sluis hoopt eind dit jaar op concrete plannen voor de nieuwbouw van De Burght De nieuwe Burght speelt een be langrijke rol in de facelift van het Oostburgse centrum. De Sluise ge- Onder het verzorgingscentrum De Burght in Oostburg is moge lijk archeologisch onderzoek no dig. Nieuwbouw loopt hierdoor vertraging op. meenteraad krijgt in juni een toe lichting op de vorderingen van het centrumplan. Dit plan schetst de contouren van hoe het stadshart van Oostburg er in de toekomst uit kan zien. De gemeente Sluis sloopt en bouwt niets, het zijn met name be woners, ondernemers en project ontwikkelaars die met concrete plannen moeten komen. Deze plannen worden vervolgens ge toetst aan het centrumplan Oost burg. Opvallende elementen zijn een mogelijke verhuizing van de Aldi naar een andere plek in het cen trum en de bouw van behoorlijk wat winkels en appartementen. Deze zomer vindt een parkeertel- ling plaats in het Oostburgse cen trum om te bekijken hoe het par keren vorm kan krijgen. Wethouder Bolijn deelde deze week mee dat aan het Ledelplein voorlopig niets zal gebeuren. Dat geldt ook voor de Markt. Daar mo gen voorlopig gewoon auto's blij ven parkeren. Bolijn piekert er voorlopig niet over de Burchtstraat weer vrij te geven voor het doorgaande auto verkeer. „Deze straat wordt dan he lemaal aan gort gereden." axel - Met een grote vechtpartij, achttien bekeuringen en twee aan houdingen beleefde Axel op He melvaartsdag een zeer onrustige nacht. De relletjes vonden plaats rond horecagelegenheden in het centrum. In Axel waren donder dag veel mensen op de been, die op het Oldtimerfestival en andere activiteiten waren afgekomen. Rond half een 's nachts ontston den vechtpartijen bij horecagele genheden in de Zeestraat. Omdat de situatie uit de hand liep, riep de aanwezige politie versterking op van collega's. Ook moest er een politiehond aan te pas komen om de rust te herstellen. Cafébazen werden door de politie verzocht geen gasten meer binnen te laten. Twee mannen zijn opgepakt en meegenomen naar het politiebu reau. Een 20-jarige Axelaar had ver boden middelen bij zich. De an der, een 34-jarige inwoner van Ter- neuzen, gaf een valse naam op en beledigde agenten. De achttien be keuringen zijn uitgedeeld aan men sen die zich baldadig gedroegen, plasten op straat, zonder helm op een brommer reden of alcohol dronken op straat. Achteraf bleek dat drie politiewagens tijdens de ongeregeldheden zijn bekrast. ZEEtfws| 22ZIZ2Ï Tip? redactie@pzc.nl GRAAUW - Ruim veertig jeugdspelertjes van de voetbalvereniging Graauw zetten gistermiddag bij de jaarlijkse Boomwaifeesten hun beste been tje voor. Er waren wedstrijdjes tegen moeders, va ders en leiders en een strijd om de penaltybo kaal. Op het sportpark kregen ze ook spelletjes voorgeschoteld waarbij het lachen, gieren en brul len geblazen was. Zoals een hindernisbaan, blik stapelen, het dakgotenspel, de waterrace (foto) en eieren gooien. Ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan van de voetbalclub kreeg de tradi tionele playbackshow op de Boomwaifeesten gis teravond een nostalgisch tintje. De winnaars van de afgelopen twintig jaar brachten als toegift hun winnend liedje van weleer nog eens ten gehore. Vandaag is het vijf-tegen-vijf toernooi, de recep tie met buffet en als klapper de feestavond met het Bolle Jan-meezingspektakel. En zoals zo vaak bij dergelijke bijeenkomsten zullen door (oud)clu- bleden weer de nodige herinneringen uit de oude doos gehaald worden. foto Camile Schelstraete COGA, Noordstraat 13. Axel Tel 0115-562772 Brillen, oogmeting, contactlenzen terneuzen - Wangedrag in de Ter- neuzense zwembaden wordt door de gemeente niet meer getole reerd. Bij kleine misdragingen (be ledigen van personeel of te veel drinken) moeten bezoekers reke nen op een zwembadverbod van 1 tot 14 dagen. Bij bedreigingen, dief stal of seksuele intimidatie schake len badmeesters de politie in en kunnen onverlaten rekenen op een toegangsverbod voor de ge meentelijke baden oplopend van een tot maximaal vijfjaar. Ze is een Belgischemaar woont en werkt al jaren in Terneuzen. Hoewel ze de weg naar haar werk kan dromen, besloot ze de ze week het pas verworven navi gatiesysteem TomTom eens uit te testen. De begeleidende stem loodste haar, zij het via wat om wegen, netjes naar haar werk. De vrouw nam het apparaatje mee naar binnen en zette het op haar bureau. Haar baas zag het staan en begon onbedaarlijk te lachen. „Dit is de beste Belgen mop, die ik ooit heb meege maakt. Mevrouw heeft een Tom- Tom om de weg terug naar huis te kunnen vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75