Bruniversails bruist éêéééhLIP m Vijfentwintig jaar reptielenzoo Iguana Extra informatieavond Filmfestival krijgt minder Zoomvliet College International Business Studies Panna: liever zien dan zelf doen de Jonge Hoek van Dijke s PZC Zaterdag 19 mei 2007 33 Tijdens Bruniversails is het kermis in Bru. foto Dirk-Jan Gjeltema ■onnige start van pveedaags evenement Ri Bruinisse. Bbor Piet Kleemans ■RUINISSE - Zon, wind en gezellige Krukte. De belangrijkste ingrediën- h voor watersportevenement Kuniversails zijn present. Het Beedaagse festijn ging gisteren IPffi start. Vorig jaar viel Bruni versails in het water vanwege het slechte weer. Regen speelde het Bruse evenement en de tegelijker tijd gehouden Renessedag parten. Gisteren stonden de zaken er heel anders voor: droog en bij vlagen zonnig weer trok recreant en toe rist naar het vissersdorp. Liefheb bers van het Nederlandstalige lied konden er terecht in de feesttent waarvan de klanken wedijverden met die van de kermis verderop, op het Havenplateau. De ijsverko per had niet te klagen over klandi zie, maar ook de popcorn zowel als de gegrilde kip ging grif van de hand. Voor de kinderen was er - naast de kermisattracties - nog de puzzeltocht op het water, één van de nieuwe onderdelen van het wa tersportevenement. Zeilschool Aquavitesse Sailing verzorgde zeil- demonstraties. Vandaag meren moderne en historische schepen af, waaronder een van de Stichting Behoud Hoogaars. Kinderen wor den getrakteerd op sterke (zee- mans)verhalen en leren de piraten- dans. Ook wordt de mooiste piraat gekozen. Om 13.00 uur barst de strijd om de Bruniversails Bokaal los. WSV Bru en WSV Aquadelta bekampen elkaar op een op de Krammer uitgezette wedstrijd- baan. Wie het watersportspektakel op de Krammer van dichtbij wil zien, kan zich inschepen op een van de schepen van de bruine vloot. In de feesttent zijn optre dens van Kees Dalton, de Bruse band Side Walk Stone en de Bra bantse groep The Twinkys. I^j Watersportfestijn Bruniversails is weer terug verhuisd van het dorpscentrum naar daar waar het hoort: het water. Vandaag wordt gestreden om de bokaal. GOES - Filmfestival Beelden aan Water dat 15 september voor het eerst is gepland in de Goese stads- haven, vreest in het programma te moeten snijden. Het college van B en W van Goes wil 'slechts' 17.500 euro in plaats van de gevraagde 30.000 euro subsidie beschikbaar stellen. Woordvoerder Littooij van de or ganisatie is teleurgesteld. „Vorig jaar was het college bereid een bij drage te verlenen van 30.000 euro. Toen kon het festival niet door gaan, omdat de stadshaven geen medewerking verleende. Voor dit jaar is het geregeld en dan wordt er voorgesteld minder subsidie te verstrekken. Erg jammer." B en W willen niet het hele ge vraagde bedrag subsidiëren, omdat de begroting cultuur grenzen kent en meer aanvragen voor evene menten zijn te verwachten. Lit tooij richt zijn hoop op de gemeen teraad. „We moeten ons anders op het programma beraden." Naast het tentoonstellen van reptielen vangt Iguana dieren ook op. VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen bestaat vandaag pre cies vijfentwintig jaar. Beheerder Ad Bom wist bij de opening in 1982 al dat Iguana in een behoefte zou voorzien. „Ik vertelde de wet houder, dat we binnen tien, vijf tien jaar gegroeid zouden zijn naar een vloeroppervlakte van 2500 vierkante meter. Inmiddels beslaat het museum 4000 vierkante me ter." Naast het tentoonstellen van slan gen, spinnen, hagedissen, schild padden en krokodillen, is Iguana ook aangewezen als opvangplaats voor gesmokkelde en in beslag ge nomen reptielen. Bom probeert die dieren, als ze weer op krachten zijn, terug te plaatsen in het land GOES - Jongens spelen panna, mei den staan vooral achter de boar ding te kijken. Een sluw passje, schijnbeweging, een panna, de tru- kendoos open. Balkunstenaars ver zamelden zich gistermiddag op de Grote Markt in Goes. Jongerenwerker Peter Remijn zette met hulp van enkele jongeren het Street soccer tournament op touw. Peter: „Helaas hebben zich dit jaar maar vier mensen aangemeld voor het toernooi, vorig jaar 32. De prij zen blijven nu in de kast, die be- van herkomst. Daar gaat vaak een langdurig en moeizaam traject aan vooraf. „We moeten van het Ne derlandse ministerie een uitvoer vergunning krijgen. Die krijgen we pas als we van het land waar het dier naartoe gaat, een invoer vergunning krijgen. En dat is vaak een groot probleem. Zodra zo'n land een invoervergunning ver strekt, geven ze in feite toe dat er dieren vanuit hun land gesmok keld zijn en dat zij dus onvoldoen de daarop gecontroleerd hebben. Jaren geleden weigerde Kenia daar om vijfhonderd schildpadden te rug te nemen." Wie eens bij Iguana wil kijken, kan nog tot juni met korting naar binnen, wegens het vijfentwintig jarig jubileum. Alleen vandaag krij gen bezoekers een gratis consump tie, mogen kinderen grabbelen en vertellen gidsen tal van wetens waardigheden over de dieren. waar ik voor de volgende keer." Ondanks de weinige inschrijvin gen, kwamen er toch veel jonge ren op af en kon er een toernooi gespeeld worden. Staande op een podiumwagen draaide Dj Bonanza muziek; rap en dance. Verder was er een panna-cage (voor één tegen één panna), een veld (voor twee te gen twee panna) en een hockey veld. Ibi, volgens Peter één van de balkunstenaars van Goes, dolde soms bij het panna z'n tegenstan ders. „Het is elk jaar leuk." ROC Create your own future! Engelstalige mbo-opleiding niveau 4 Nederlands diploma Vestigingsmanager én internationaal erkend Engels BTEC National Diploma in Business Instroom mogelijk met vmbo-diploma tl Buitenlandse stages Woensdag 30 mei 19.30 uur Knipplein 11 Roosendaal GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel.: 0118-551623 of kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl Genieten van eikaars gezelschap L y I m VANDAAG START DE WEEK VAN HET TAFELEN De eettafel is steeds meer de plek waar iedereen bijpraat en geniet van eikaars aanwezigheid. Wij luisteren graag naar u om u dé perfecte eettafel en stoelen te laten ontdekken! Flo's Wijnen Delicatessen verzorgd vandaag het extra genieten. Laat u v verrassen! Tel. 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71