Zeeland PZCI 't Sas ontbreekt in havenplan SCHOUWEN-DUIVELAND 33 29 42 en 43 Grote buizen spuwen zand op het strand Till Kinderwagens Rijbewijs kwijt Ambulancepost voor even terug in Goedereede M op Reptielenzoo Iguana viert verjaardag Zaterdag 19 mei 2007 Studenten zoeken antwoorden in Spitsbergen Tip? redzzee@pzc.nl jL nieuw-haamstede - Het opspuiten van het strand rond de Kop van Schouwen is begonnen. Gistermiddag is in NJieuw-Haamstede, tussen het oude vuur en het vuurtorenpad, fcet eerste schip met zand voor de kust gearriveerd en vlak daarna spoot het zand met veel geweld op het strand. De ko mende tijd zal dit proces dag en nacht doorgaan. Anderhalf miljoen kuub zand komt op negen kilometer strand tussen Westenschouwen en Renesse. Vanaf volgende week wordt met twee leidingen tegelijk zand opgebracht. Het opspuiten is niet bedoeld om de toerist te plezieren, maar om de kust te beschermen tegen het water. Het werk moet 1 juli, voor de start van het hoogseizoen, klaar zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema Ontwikkeling gebied niet betrokken bij voorstel haven. door Melita Lanting zierikzee - De ontwikkeling van het gebied 't Sas in Zierikzee wordt niet betrokken bij het raads voorstel voor vernieuwing van de haven. Dat blijkt uit het raadsvoor stel dat binnenkort in behandeling wordt genomen in de gemeente raad. De raad had eerder gevraagd het Sas wel te betrekken bij de ver nieuwing van de Zierikzeese ha ven. Het gebied ziet er nu verwaar loosd uit. Het voorstel beperkt zich echter tot de haven van Zierikzee waar meer passantenplaatsen nodig zijn om de pieken in de zomer op te vangen en er discussie is over het verleggen van de mosselvloot en het handhaven van een loswal. Dat het Sasgebied niet in de plan nen zit, wordt betreurd door ver schillende partijen. „Wij vinden het heel belangrijk dat 't Sas nu bij de plannen wordt betrokken", zegt A. Schouw (CDA). „Ik hoop dat de raad nu alles uit de kast trekt en goed door gaat pakken." Een visie die gedeeld wordt door Leefbaar Schouwen-Duiveland. „Bij 't Sas moet echt wat gebeu ren", zegt J. van Burg van LSD. „Als je 't Sas nu niet betrekt bij de plannen, gebeurt het later ook niet meer", zegt W. lumelet van de WD. De reden dat het voorstel toch wordt voorgelegd, is dat met het miljoenenproject subsidie is ge moeid en als daar niet tijdig op in gespeeld wordt, is de kans daarop (voorlopig) verkeken. Daarom heeft het college haast en kan niet gewacht worden tot de plannen voor 't Sas klaar zijn. Het is nu aan de raad of dit geaccepteerd wordt of niet. Een ander heikel punt in het voor stel is de financiering. „Weten we eigenlijk wel waar we ja tegen 't Sas is buiten raadsvoorstel ver nieuwing haven Zierikzee gehou den. De raad had hier wel om ge vraagd, maar het college heeft haast in verband met subsidie. moeten zeggen", vraagt Van Burg zich af „Het voorstel is gebaseerd op een rapport uit 2004, maar zie eens wat er in de tussentijd is ge beurd met de staalprijzen. Wie weet hoeveel duurder dit gaat wor den?" Ook Jumelet refereert aan de explo sief gestegen staalprijzen. „Dat is zorgelijk." Hij vraagt zich ook af hoe het zit met de dekking van het voorstel. Het project is begroot op 7,5 miljoen euro, veel geld voor een gemeente die geen cent heeft. „En er moet wel voldoende dek king zijn." Tijdens de discussie in de commis sievergadering van juni zal blijken of de raad voldoende vertrouwen heeft in het voorstel. serooskerke (s) - Een 23-jarige vrouw uit de gemeente Schou wen-Duiveland is woensdagavond haar rijbewijs kwijtgeraakt. De vrouw reed met 131 km per uur over de Delingsdijk bij Seroosker- ke waar een limiet van tachtig geldt. De vrouw is door de politie aan de kant gezet en kon het rijbe wijs inleveren, zo maakte de poli tie gisteren bekend. zeeowseCESEE Tip? redactie@pzc.nl ËHuon -w v de, &e£h, Kk Kerkplein, Yerseke%ir Êfflk www.bruundebeer.nl door Martijn de Koning goedereede - Goedereede krijgt tij delijk haar ambulancestandplaats terug. Omdat de ziekenauto vanuit de dichtstbijzijnde standplaats bij Hellevoetsluis door werkzaamhe den aan de N57 veel te lang weg zou blijven, 'logeert' er van 1 juni tot 31 oktober eentje in de plaatse lijke brandweerkazerne. Ambulancezorg Rotterdam-Rijn mond (AZRR) verliet eind vorig jaar de permanente standplaats in Goedereede. Dat leidde tot veel protest. Die bleek niet ongegrond, stelt de gemeente nu. In zestig pro cent van de gevallen haalt de am bulance de norm van vijftien mi nuten niet. Zeker met het toeris tisch seizoen op komst baarden die cijfers de gemeente grote zor gen. Goedereede toont zich tevreden met de tijdelijke standplaats, maar blijft aandringen op een perma nente oplossing voor de overschrij dingen, geeft een woordvoerder aan. „Er is nu regelmatig contact tussen de gemeente en AZRR. Dat verandert hier niet door." Ze is een Belgischemaar woont en werkt al jaren in Terneuzen. Hoewel ze de weg naar haar werk kan dromen, besloot ze de ze week het pas verworven navi gatiesysteem Tom-Tom eens uit te testen. De begeleidende stem loodste haar, zij het via wat omwegen, netjes naar haar werk. De vrouw nam het apparaatje mee naar binnen en zette het op haar bu reau. Haar baas zag het staan en begon onbedaarlijk te lachen. „Dit is de beste Belgenmop, die ik ooit heb meegemaakt. Me vrouw heeft een Tom-Tom om de weg terug naar huis te kunnen vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67