CDA wil achteraf onderzoek garage Zeeland Reisorganisator biedt studenten toerisme uitwisseling met Berlijn Vijfentwintig jaar reptielenzoo Iguana 2Ql4lEtKlM-a2KÜ/Ui BES Extra informatieavond Reddingsboot gaat naar Zweden de Jonge Hoek van Dijke Nachtelijke rellen in Axel Zoomvliet College International Business Studies Bpzc Zaterdag 19 mei 2007 33 Eerst over bouw beslissen, dan lessen uit project trekken. door Harmen van der Werf GOES - Het lijkt CDA-raadslid J. de Bat zinvol de Goese gemeentelijk- ke rekenkamercommissie een on derzoek te laten doen naar de gang van zaken rond de parkeerga rage die is gepland op het Bleek- veld/Kolveniershof in het centrum van Goes. Bij de bouw van de gara ge (512 plaatsen) hikt Goes tegen een extra kostenpost van 7,6 mil joen euro aan. De Goese gemeenteraad komt don derdagavond bijeen om een beslis sing over het project te nemen. Er is vorig jaar een krediet voor ver strekt van 11,5 miljoen euro. Het college van B en W vraagt nu 19,1 miljoen euro. „Wat hier allemaal aan vooraf is gegaan, lijkt mij een mooi onderwerp voor de rekenka mer", aldus De Bat, „maar eerst zullen we een besluit moeten ne men." Er zit namelijk tijdsdruk op de aanbesteding van de parkeerga rage. Die loopt en moet 31 mei tot een gunning van het bouwwerk leiden. Dat een onderzoek achteraf plaats vindt, maakt het volgens De Bat nog zeker zinvol. „We kunnen er lessen uit trekken, als het ooit tot de bouw van een parkeerkelder in de Oostwal - bij de Aldi - komt." Eén van de vragen die het CDA- raadslid bezighoudt, is of Goes wel genoeg capaciteit in huis heeft om zo'n project te trekken. „Maar er zijn ook grote adviseurs bij be trokken geweest." De extra uitgave voor de parkeerga rage valt des te meer op, omdat de gemeente Goes er eerder blijk van Forse extra uitgave voor nog te bouwen parkeergarage is bijzon der voor Goes. Bouw theater De Mythe en stadskantoor verliep eerder financieel opvallend goed. heeft gegeven flinke bouwplannen redelijk binnen de begroting te kunnen houden. Dat geldt voor zo wel theater De Mythe als het stads kantoor. Het extra krediet van 7,6 miljoen euro dat B en W nu vragen voor de garage, wordt zoals gemeld slechts voor 1,5 miljoen in de stuk ken 'verantwoord'; 0,5 miljoen voor extra voorbereidingskosten en 1 miljoen voor gebruik van on- derwaterbeton. Hogere materiaal kosten en de aangetrokken bouw markt spelen Goes ook parten. Maar er is meer. Raadsleden W. Brouwer (PvdA), A. Wevers (WD) en R. Weststrate (SGP/CU) willen nog niet al te veel vertellen met oog op de lopen de aanbesteding. Ze lichten een tip je van de sluier op. De investering in 1400 vierkante meter commer ciële ruimtes is eerst niet meegeno men en nu wel. Voor die ruimtes komt geld terug, wat het tekort zal verlagen. door Martijn de Koning neeltje jans - De reddingsboot Koopmansdank vertrekt op woens dag 30 mei naar Zweden. Niet om mensen in nood uit het water te halen, maar om een vierjaarlijkse conferentie bij te wonen van de In ternational Lifeboat Federation. Daar komen redders uit negentig landen samen om elkaar wijzer te maken op het gebied van kennis, materiaal, training en fondswer ving. De Zeeuwse boot vertegen woordigt er samen met de Frans Hogewind uit Terschelling de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. De Koopmansdank bezet de Noordzeekant van reddingspost Noordland bij Neeltje Jans. Van de twintig vrijwilligers gaan er acht mee naar het Scandinavische land. De rest van de redders krijgt tot 8 juni de beschikking over een ver vangende boot uit IJmuiden. Als al les goed gaat, keert de Koopmans dank die dag weer terug op zijn post. SUL Genieten van eikaars gezelschap i modern living easy living Ondernemer J. Geldof zet stageproject op met Duitse universiteit. door Maurits Sep VROUWENPOLDER - Reizenorganisa tor Jan Geldof uit Vrouwenpolder is bezig met een uitwisselingspro ject voor studenten toerisme. De eerste studente van de universiteit in Berlijn gaat van juni tot septem ber stage lopen op Walcheren. Geldof verzorgt reizen naar Ber lijn. De hotelhouder met wie hij zaken doet, is toevallig ook profes sor aan de universiteit. En die was voor een studente weer op zoek naar een stageplaats in Nederland. Grote vechtpartij en achttien bekeuringen tijdens Hemelvaartsdag. axel - Met een grote vechtpartij, achttien bekeuringen en twee aan houdingen beleefde Axel op He melvaartsdag een zeer onrustige nacht. De relletjes vonden plaats rond horecagelegenheden in het centrum. In Axel waren donder dag veel mensen op de been, die op het Oldtimerfestival en andere activiteiten waren afgekomen. Rond half een 's nachts ontston den vechtpartijen bij horecagele genheden in de Zeestraat. Omdat de situatie uit de hand liep, riep de aanwezige politie versterking op van collega's. Ook moest er een politiehond aan te pas komen om de rust te herstellen. Cafébazen werden door de politie verzocht geen gasten meer binnen te laten. Twee mannen zijn opgepakt en meegenomen naar het bureau. Zo ontstond het idee voor een uit wisseling. En zo belandde de 21-ja- rige Berlijnse Nadja Hennig don derdag in Vrouwenpolder. Ze komt een paar dagen kennisma ken met de omgeving waar ze als stagiair aan de slag gaat. Hennig is in haar studie vooral be zig met evenementenorganisatie, promotie en management. Haar eerste stage liep ze in de Verenigde Staten, de tweede dus op Walche ren. „Omdat ik later in Nederland wil gaan wonen. Mijn vriend komt hier vandaan", vertelt ze. Zij was het die met haar verzoek aan professor Kaske eigenlijk de ba sis legde voor het project. „Er zijn genoeg mogelijkheden voor stages in Duitsland. Zelfs in Berlijn zelf Maar daar liggen de structuren voor bijvoorbeeld promotie en ma nagement al heel vast. Hier is het losser en ik hoop veel meer een ei gen inbreng te kunnen hebben." Ze denkt bovendien het voordeel te hebben als buitenlandse en dus buitenstaander op een andere ma nier naar het toerisme in de regio te kunnen kijken dan de mensen die erin werken. Geldof heeft voor lopig een stageplek voor haar ge vonden bij een hotel-restaurant in Vrouwenpolder. Hij zoekt nog meer plekken, zodat ze veel ver schillende dingen kan doen. Als het iedereen bevalt, kunnen er meer Duitse studenten komen. Naast exposeren vangt Vlissings reptielenzoo ook dieren op. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen bestaat vandaag pre cies vijfentwintig jaar. Beheerder Ad Bom wist bij de opening in 1982 al dat Iguana in een behoefte 1 zou voorzien. „Ik vertelde de wet- j houder, dat we binnen tien, vijf- I tien jaar gegroeid zouden zijn naar een vloeroppervlakte van 2500 vierkante meter. Inmiddels beslaat het museum 4000 vierkante me ter." Naast het tentoonstellen van slan gen, spinnen, hagedissen, schild padden en krokodillen, is Iguana ook aangewezen als opvangplaats voor gesmokkelde en in beslag ge nomen reptielen. Bom probeert die dieren, als ze weer op krachten zijn, terug te plaatsen in het land van herkomst. Daar gaat vaak een langdurig en moeizaam traject aan vooraf) als het al lukt. „We moeten van het Nederlandse ministerie een uitvoervergunning krijgen. Die krijgen we pas als we van het land waar het dier naartoe gaat, een invoervergunning krijgen. En dat is vaak een groot probleem. Zo dra zo'n land een invoervergun ning verstrekt, geven ze in feite toe dat er dieren vanuit hun land ge smokkeld zijn en dat zij dus onvol doende daarop gecontroleerd heb ben." Sinds een jaar of zeven loopt het aantal in beslag genomen dieren sterk terug. „Dat is verontrustend omdat er niet minder gesmokkeld wordt. Maar het ministerie van LNV heeft andere prioriteiten. Voor ons is dat heel lastig, omdat we wel altijd beschikbaar moeten zijn om dieren op te vangen." GEOPEND ap jp vsiébiii Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, teL: 0118-551623 of kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl ROC. Create your own future! Engelstalige mbo-opleiding niveau 4 Nederlands diploma Vestigingsmanager én internationaal erkend Engels BTEC National Diploma in Business Instroom mogelijk met vmbo-diploma tl Buitenlandse stages Woensdag 30 mei 19.30 uur Knipplein 11 Roosendaal VANDAAG START DE WEEK VAN HET TAFELEN ^eettafel is steeds meer de plek waar iedereen bijpraat en "et van eikaars aanwezigheid. Wij luisteren graag naar u om u '-fecte eettafel en stoelen te laten ontdekken! Flo's Wijnen ""-sen verzorgd vandaag het extra genieten. Laat u ^el. 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65