is traditie, sfeer én competitie PZC Campagne verbeterde zuivering Kortingsactie voor steun aan windpark Rilland valt verkeerd Wij geven u de helft cadeau! HET IS GEEL EN WERKT HARD AAN ZEELAND. fieijmans Snuffelen voor kerk Kortgene B PZC Zaterdag 19 mei 2007 31 Christa van Boven nadert geconcentreerd de ring met haar korte lans. De Wemeldingse ringrijdersvereniging Ons Genoegen reed gisteren een demonstra tiewedstrijd op de jaarmarkt in Yerseke. foto Willem Mieras RILLAND - Ga niet door de knieën voor een windpark tussen Rilland en Krabbendijke voor 20 procent korting op elektriciteit. Stichting Behoud Leefbaarheid Bathpolders doet die oproep in reactie op de kortingsactie van de initiatiefne mer van het park. „Het is de prijs voor aantasting van het landschap niet waard", zegt woordvoerder M. Braam. Hij hoopt dat gemeente en provincie tegen het park blijven. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Werkje mee? ^^^ftimans is ook hier volop aan het werk. We zijn een grote landelijke speler in |H^^Ked, bouw, infra en installatie. Onze gele vlag wappert op steeds meer loca- ^^^^^Hkvoorbereiders, calculators, uitvoerders en projectleiders die in zijn voor uitdaging kijken op www.werkenbijheijmans.nl. het alfabet van Zeeland kortgene - Om geld in te zamelen voor het onderhoud van de kerk in Kortgene worden er dit jaar di verse rommelmarkten gehouden. Vrijdag 25 en zaterdag 26 mei is bij de kerk de eerste rommelmarkt uit een serie van drie. Iedereen die spullen heeft kan die vrijdagoch tend naar de kerk brengen. De op brengst is voor vervanging van de rotte onderzijdes van de kozijnen van de grote kerkramen. Het is we derom rommelmarkt op 10 en 11 augustus en 7 en 8 september. Speeltuintje voor sporthal in Kruiningen kruiningen - De gemeente Rei- merswaal laat een klein speeltuin tje aanleggen op het grasveld voor de grote sporthal aan de Blauw- hoefseweg in Kruiningen. Er ko men drie speeltoestellen: een ge combineerd klimrek en glijbaan, een duikelrek en een zogeheten veerelement. De totale kosten van het speeltuintje bedragen een klei ne 15.000 euro. Feestelijke opening van het Vrouweputje 's-heer arendskerke - Het Onze Lieve Vrouweputje is een plek van bezinning geworden. TWeede pink sterdag, 28 mei, wordt het feeste lijk geopend. Stichting Vrouweput je Goes heeft geprobeerd bij de bron historie, ecologie en spirituali teit samen te brengen. De waterbron ligt tussen de Oost- weg en de rijksweg A58 bij 's-Heer Arendskerke. Aanvang van de offi ciële opening is om 15.00 uur. Oosterschelde per fiets en per boot yerseke - IVN De Bevelanden biedt van dinsdag 22 tot en met donderdag 24 mei een driedaags fiets-vaarprogramma rond en op natuurpark de Oosterschelde aan. Vertrek- en aankomstpunten zijn respectievelijk de havens van Yerse ke, Zierikzee en Colijnsplaat. De tochten worden begeleid door IVN- en Oosterscheldegidsen. Re serveren kan bij IVN: 0113-301883 of per e-mail: ivn@zeelandnet.nl. Eerste Pinkstermarkt Vlissingse boulevard VLissiNGEN - Op de boulevard van Vlissingen wordt zondag 27 mei de eerste Pinkstermarkt gehouden. De markt begint om 10 uur. Er staan 150 kramen. Vanaf 13.30 uur wordt livemuziek gespeeld op het podium bij de Leeuwentrap. Voor de kinderen zijn er een springkus sen, een draaimolen en een tram poline. Ze kunnen ook ponyrij- den. De markt duurt tot 17 uur. heinkenszand - De actie die de ge meente Borsele voert voor de ver vanging van de aloude septic tank door een betere individuele zuive ringsinstallatie (kortweg iba) loopt redelijk. Zo'n zeshonderd woningen zijn in het buitengebied van Borsele niet op de riolering aangesloten. Veelal wordt daar nog gebruik gemaakt van een septic tank om het afval water te zuiveren. Er zijn nieuwe, betere systemen in de markt. Bor sele promoot die, door maximaal 2500 euro te geven voor plaatsing bij een huis in een kwetsbaar (na tuurgebied en maximaal 1500 eu ro daarbuiten. Tot nu toe hebben honderd bewoners gereageerd op het aanbod. De gemeente gaat de subsidieregeling die tot eind 2009 loopt, breder onder de aandacht brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63