Zeeland PZC Geduld campings op proef gesteld 's-Heerenhoek zet strijd tegen Sloepoort door BEVELANDEN-THOLEN 33 29 42 en 43 Mop Terug naar de jaren dertig Reptielenzoo Iguana viert verjaardag Zaterdag 19 mei 2007 Studenten zoeken antwoorden in Spitsbergen Tip? redgoes@pzc.nl Aanleg bos moet uitbreiding toch nog mogelijk maken. door Lilian Dominicus WOLHAARTSDIJK - Goes laat een nieuw bos aanplanten om de boomkap voor uitbreiding van campings 't Veerse Meer in Wolp- haartsdijk en De Haas in Oud-Sab- binge te compenseren. Waar het bos moet komen, weet niemand. En of de eigenaars van de cam pings op korte termijn hun kam peerterreinen kunnen vergroten, is nog maar zeer de vraag. Wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke ordening) had aanvan kelijk gedacht het geld dat de eige naren voor compensatie hadden betaald te gebruiken voor een bete re ontsluiting van de recreatiege bieden bij Wolphaartsdijk vanaf de Deltaweg. Maar dat mag niet, voor bos moet bos in de plaats ko men. Dieleman heeft nog geen plek gevonden voor een nieuw bos. „Het mag desnoods in Gronin gen komen", zegt hij. Alle bezwaarschriften die zijn bin nengekomen over beide campings, zijn ongegrond verklaard. Bewoonster E. Mos, die aan de Bijsterweg woont tegenover het bos in Oud-Sabbinge, reageert af wijzend op het besluit. Zij heeft sa men met een buurman indertijd een enquête gehouden onder de dorpelingen, waaruit bleek dat tweederde tegen de uitbreidings plannen is. „Wij willen geen com pensatie, maar behoud." Ze is van plan om namens het dorp een ad vocaat in de arm te nemen. Mede werkster G. van der Krogt van de Zeeuwse Milieufederatie is wel 'verheugd' over het nieuws. Maar, zegt ze strijdlustig: „Er gaat geen kettingzaag de bossen in voordat dat er gecompenseerd is. Dat is wettelijk bepaald. Stel: er woont een bosuil in het bos. Dan zal die eerst verplaatst moeten worden voordat de kap kan beginnen." De wethouder denkt daar anders over: „Ik heb drie jaar de tijd." Beide campingeigenaars zitten nog steeds met lege handen. S. Jasperse van het 't Veerse Meer wacht al ze ventien jaar op toestemming om uit te breiden, P. Verburg van De Campinghouders in Oud-Sabbin- ge en Wolphaartsdijk wachten al jaren op uitbreiding. Omwonen den willen bestaand groen niet opgeven voor vervangend bos. Haas vijftien. Ze willen investeren om het afgenomen aantal plaatsen - kampeerders van nu eisen meer ruimte dan vroeger - te compense ren. Jasperse heeft nog niets van de gemeente vernomen. „De fou ten zitten in het verleden. Het is het huidige en het vorige college nog niet eens aan te rekenen. Toen ik in 1990 om uitbreiding vroeg, zat er geen bestemming bos op, maar was het agrarisch gebied. Ze hebben de aanvraag tien jaar niet behandeld. Het wrange is: met de ruilverkaveling hebben ze nog met het bos langs het hele dorp ge leurd. Niemand wilde 't hebben." Tip? redactie@pzc.nl Ze is een Belgischemaar woont en werkt al jaren in Terneuzen. Hoewel ze de weg naar haar werk kan dromen, besloot ze de ze week het pas verworven navi gatiesysteem Tom-Tom eens uit te testen. De begeleidende stem loodste haar, zij het via wat om wegen, netjes naar haar werk. De vrouw nam het apparaatje mee naar binnen en zette het op haar bureau. Haar baas zag het staan en begon onbedaarlijk te lachen. „Dit is de beste Belgen mop, die ik ooit heb meege maakt. Mevrouw heeft een Tom-Tom om de weg terug naar huis te kunnen vinden." door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De dorpsraad 's-Heerenhoek zet de strijd tegen L de komst van het bedrijventerrein IKloepoort bij 's-Heerenhoek voort, pok stichting Behoud de Zak van [uid-Beveland doet dit, maar de gpwse Milieufederatie staakt het •t. Ifêit dat de ZMF niet verder kil niet zeggen dat wij ook yeten opgeven", geeft waar- ^voorzitter G. Eijssens van pad 's-Heerenhoek aan. nhoekse bewonersorga nisatie blijft wat verweesd achter. De dorpsraad Nieuwdorp heeft al eerder de handdoek in de ring ge gooid. Het ging die dorpsraad er vooral om dat de komst van Sloe poort geen obstakel mocht wor den voor een goede vormgeving van het vlakbij te bouwen, nieuwe verkeersknooppunt Sloeweg-Wes- terscheldeweg. Nieuwdorp maakt zich met name druk over de toenemende verkeers overlast Het is 's-Heerenhoek om veel meer te doen. Eijssens: „Ha venschap Zeeland Seaports dreigt voor het eerst buiten het eigenlijke Sloegebied te komen. Dat vinden we een gevaarlijke ontwikkeling, zeker omdat aan de westkant van 's-Heerenhoek woningbouw is ge pland. Op de terreinen van de fail liete Amac-fabriek en van Martens Cleaning. Bedrijvigheid en woning bouw groeien zo naar elkaar toe. Wij vinden dat je dat niet moet willen." De Zeeuwse Milieufederatie was tegen de ontwikkeling van Sloe poort en is dat ook gebleven, maar 'wij verwachten niets te kunnen bereiken met een gang naar de Raad van State', aldus medewerk ster G. van der Krogt. Volgens haar kan er meer worden bereikt met overleg over 'een zo duurzaam mo gelijke invulling van het bedrijven terrein Sloepoort'. Eijssens vindt dat mooi, 'maar de ZMF heeft er niet voor gezorgd dat de meest overlastgevende bedrij ven worden geweerd, dat hebben wij gedaan'. Dat zijn club bijna al leen staat, is aldus Eijssens niet erg. „Dat wil niet zeggen dat je on gelijk hebt." Nieuwe procedure voor vijf windmolens SINT PHILIPSLAND - Door een fout bij de provincie is de bouw van vijf windmolens in de Willempol der bij Sint Philipsland vertraagd. Het provinciebestuur verleende in februari een vergunning in het ka der van de Natuurbeschermings wet, waarna een ambtenaar die on dertekende. Dat had hij echter niet mogen doen, omdat het bewuste besluit nog niet was gepubliceerd in het Provinciaal Blad. Enkele omwonenden, die de turbi nes niet willen in hun omgeving, hebben de provincie daarop geat tendeerd, waarna Gedeputeerde Staten weinig anders konden doen dan de vergunning intrekken. De procedure moet nu opnieuw wor den gevoerd. GOES - Vrijwilligers in klederdracht, muziek, oude motoren en stoomlocomotieven zorgen ervoor dat de jaren dertig van de vorige eeuw weer tot leven worden gewekt. Op het museumterrein van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes vindt van donderdag tot en met zondag het evene ment Sporen naar het verleden plaats. Diverse ke ren per dag rijdt de stoomtrein vanuit Goes, over het spoor door Zuid-Beveland, naar Hoedekens- kerke en terug. „Hemelvaartsdag was druk, bijna duizend mensen", vertelt Marcel Dekker, vrijwilli ger bij de SGB. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61